Люди

Топ-100 успішних жінок України

НВ представляє проект про українок, які досягли вражаючих результатів

НВ представляє проект про українок, які досягли вражаючих результатів у бізнесі, політиці, суспільному житті та інших значущих сферах

ПОЛІТИКА

 

Олена Кондратюк

віцеспікерка Верховної Ради

 

О лена Кондратюк засідає в парламенті вже 13 років. Вона впливова членкиня команди Юлії Тимошенко і дружина Олександра Богуцького, президента медіахолдингу Віктора Пінчука StarLightMedia.

Кондратюк відкрито підтримувала Євромайдан і квоти для української мови на медійному і книжковому ринках. У парламент Кондратюк потрапила за списками Батьківщини, хоча формально і вийшла з фракції Тимошенко, ставши віцеспікеркою ВР. Згодом вона увійшла до міжфракційного об'єднання Рівні можливості, що виступає за гендерну рівність у різних сферах суспільно-політичного життя. Завдяки цій ініціативі у Києві вже втретє пройшов Український жіночий конгрес.

 

 

 

Ірина Геращенко

народна депутатка, співголова депутатської фракції Європейської солідарності

 

І рина Геращенко — парламентсько-політична старожилка, життя якої нагадує зміну смуг: вона то опинялася в команді чинного керівника країни, то йшла в опозицію.

До Верховної Ради минулого скликання Геращенко потрапила за квотою президентського Блоку Петра Порошенка, ставши першою віцеспікеркою ВР.

Після перемоги Володимира Зеленського вона не залишила команду п'ятого президента і разом з його Євросолідарністю (ЄС) знову переобралась, опинившись у будівлі з куполом. Але змінився вектор діяльності Геращенко у Раді: якщо раніше вона захищала владу, що перебувала на Банковій, то тепер її критикує. Під час першого ж засідання ВР нового скликання соратниця Порошенка, будучи співголовою ЄС, оголосила, що її партія переходить у опозицію до правлячої Слуга народу. Сама ж Геращенко не просто опинилася у таборі опонентів Зеленського, але ще й грає у ньому роль ключового коментатора.

 

 

 

Юлія Клименко

народна депутатка від Голосу

 

У Юлії Клименко вже є досвід роботи у владі: в 2015-2016 роках вона працювала на посаді заступниці міністра економічного розвитку Айвараса Абромавичуса. Дещо пізніше майбутня депутатка перетворилася з чиновниці на віцепрезидентку Київської школи економіки (KSE). Також вона входила до складу правління Центру економічної стратегії і Transparency International Україна.

У 2019-му Клименко очолила виборчий штаб партії Голос на парламентських виборах. Новий політичний проект Святослава Вакарчука пройшов у Раду, привівши туди ж і Клименко. У парламенті вона стала першою заступницею голови комітету з питань транспорту та інфраструктури.

 

 

 

Юлія Тимошенко

народна депутатка, голова фракції ВО Батьківщина

 

В есь політичний шлях Юлії Тимошенко — це безперервний атракціон з умовною назвою "великі політичні гірки".

Торік Тимошенко знову попливла вниз: втретє у своїй кар'єрі програла президентські вибори, хоча на старті виборчої кампанії ходила у фаворитках. Але потім життя подарувало Леді Ю новий віраж, який дещо поліпшив її позиції: на дострокових парламентських виборах вона провела до парламент команду з 24 осіб. Для ведення самостійної конструктивної політики цього замало, але незмінна лідерка Батьківщини ніколи і не була сильною в конструктиві. Зате торпедувати починання інших вона вміє досконало.

Спочатку Леді Ю ще була налаштована працювати разом з командою нового президента. Але після того, як Володимир Зеленський зізнався, що Тимошенко намагалася обміняти свою лояльність на держпосади, лідер Батьківщини перестала грати у "добру політикиню". Тепер триразова кандидатка в президенти називає себе "жорсткою опозицією" і намагається всіма правдами і неправдами застопорити розпочатий Зеленським процес запуску ринку землі.

 

 

 

Євгенія Кравчук

народна депутатка, заступниця голови фракції Слуга народу

 

Є вгенія Кравчук, як і всі її однопартійці з фракції Слуга народу (СН), — нове обличчя у Верховній Раді. Але в журналістських колах її знають давно: свого часу Кравчук була помічницею колишнього депутата і чинного бізнесмена Сергія Тігіпка, а пізніше очолювала прес-службу партії УКРОП. Також вона входила до оргкомітету Одеського міжнародного кінофестивалю.

Під час останньої парламентської виборчої кампанії Кравчук очолювала медіаофіс СН. А після перемоги на виборах перебралася під купол, ставши заступником голови фракції СН і одним із її офіційно схвалених коментаторів.

 

 

 

Галина Янченко

народна адепутатка, заступниця голови фракції Слуга народу

 

Г алина Янченко колись входила до партії Демократичний альянс: після Майдану, в 2014-2015 роках, вона була депутатом Київради від цієї політсили. Потім політикиня зайнялася серйозною антикорупційною діяльністю: працювала аналітиком у Центрі протидії корупції і деякий час навіть очолювала Раду громадського контролю при НАБУ.

Під час формування виборчої команди Володимира Зеленського Янченко дісталося високе п'яте місце у партійному списку. Потрапивши у Раду, вона і там отримала серйозну посаду, ставши заступницею голови фракції СН і заступницею  керівника парламентського комітету з антикорупційної політики.

 

 

 

Єлизавета Ясько

народна депутатка від Слуги народу, керівниця постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ)

 

У свої 29 років Єлизавета Ясько багато встигла. Після закінчення Київського нацуніверситету вона продовжила навчання в Оксфорді, у Школі державного управління Блаватніка. Паралельно киянка вступила ще у два західні виші — Кембридж і Лондонську школу економіки, але зрештою вибрала Оксфорд.

Після навчання Ясько працювала в Українському кризовому медіацентрі, приєдналася до політичної платформи Європейська сотня, але зрештою потрапила у партію Слуга народу. У парламенті вона координує важливий для всієї країни міжнародний напрям діяльності — постійну делегацію у ПАРЄ.

БІЗНЕС

 

Марина Авдєєва

заступниця голови правління СК Арсенал Страхування, керівний акціонер

 

Марина Авдєєва з партнерами створила одну з найбільших у країні страхових компаній. До того ж її дітище обійшло в конкурентній боротьбі великих іноземних гравців. За обсягом страхових премій за три квартали торік Арсенал Страхування стала четвертою компанією в країні. Дітище Авдєєвої — це гравець №2 на ринку КАСКО і гравець №7 у сегменті ОСАЦВ.

 

 

 

Філя Жебровська

співвласниця компанії Фармак

 

У липні 2017 року Філя Жебровська, багаторічна гендиректорка столичної фармкомпанії Фармак, пішла зі своєї посади, але справами займатися не припинила. Зараз Жебровська очолює наглядову раду Фармака, розробляючи стратегію його розвитку. Торік компанія вивела на ринок 20 нових препаратів, наростила на 10% експортне постачання, а також зберегла свою 6%-ву частку на внутрішньому ринку.

 

 

 

Наталія Бондарєва

співвласниця Bayadera Group

 

Дуже непублічна бізнесвумен Наталія Бондарєва разом зі своєю покійною сестрою Ольгою Нечитайло-Ріджок на початку 2000-х створили компанію, яка перетворилася на одного з найбільших виробників алкоголю в країні. Зараз до складу Bayadera Group входять три власні заводи, на яких випускають вино Koblevo і Marengo, горілку Хлібний дар і Козацька рада, а також коньяк Коблево. Торік компанія Бондарєвої розпочала активну експансію на ринок Польщі, а також вийшла на Африканський континент.

 

 

 

Оксана Середюк

співвласниця мережі ресторанів MAFIA, CASTA, Georgia, BAO та інших

 

Оксана Середюк і її чоловік Тарас створили один із найуспішніших ресторанних холдингів у країні. В їхній мережі Mafia 30 закладів, які працюють у восьми містах. Ще п'ять їхніх ресторанів складають мережу бургерних Casta.

Крім цього, Середюки відкрили чотири грузинські ресторани Georgia, а також експериментують з азійською кухнею: у партнерстві з кухарем Ектором Хіменесом Браво подружжя пропонує скуштувати китайську їжу в ресторані BAO і в'єтнамську — в NAM.

 

 

 

Вікторія Тігіпко

партнерка-засновниця венчурного фонду TA Ventures, президентка Одеського міжнародного кінофестивалю

 

TA Ventures Вікторії Тігіпко — один з найповажніших венчурних фондів у країні і той рідкісний для України випадок, коли інвестор вкладає у стартапи на ранніх стадіях їхнього розвитку.

Серед успішних об'єктів інвестицій дітища Тігіпко — сервіс онлайн-переказів Azimo, нігерійський класифайд jiji.ng, а також Whatfix, американська платформа для цифровізації компаній.

 

 

 

Галина Герега

співвласниця мережі будівельних гіпермаркетів Епіцентр-К і Нова лінія

 

Торік сім'я Герег, що володіє найбільшою мережею будівельних гіпермаркетів країни, продовжила експансію в надзвичайно перспективному напрямі — агробізнесі. Зараз Епіцентр-агро — один із найбільших латифундистів країни: після придбання активів холдингу Сварог земельний банк компанії Герег виріс до 160 тис. га. Що стосується бізнесу з продажу побутових і будматеріалів, то і тут є розвиток: Епіцентр-К відкрив власний завод із виробництва керамічної плитки.

 

 

 

Ірина Чечоткіна

співзасновниця інтернет-магазину Rozetka.ua

 

Найбільший онлайн-супермаркет країни Rozetka.ua — це не тільки Владислав Чечоткін, але і його дружина Ірина, якій належить сама ідея створення подібної компанії. Ба більше, саме Чечоткіна займалася усіма справами стартапу.

У 2016 році співвласником Rozetka.ua став фонд Horizon Capital, а в 2018-му компанія купила свого головного конкурента — EVO (зокрема і Prom.ua). Уже цьогоріч дітище Чечоткіних отримало ліцензію на інтернет-банкінг.

 

 

 

Анна Луковкіна

засновниця магазинів і маркетів Всі. Свої

 

Анна Луковкіна зуміла монетизувати патріотичний порив українців носити одяг і взуття вітчизняного виробництва, відкривши на столичному Хрещатику перший мультибрендовий магазин українських товарів Всі. Свої. Торік Луковкіна все на тому ж Хрещатику запустила магазин вітчизняного декору для дому. Також у Всі. Свої тепер з'явився і торговий онлайн-майданчик.

 

 

 

Наталія Нетовкіна

засновниця ювелірного дому ZARINA

 

Кілька років тому Наталія Нетовкіна відійшла від управління своїм серйозним ювелірним бізнесом, яким вона займалася з 1998 року, — за її словами, "через вигоряння". Але в 2018-му повернулася, а через рік у компанії пройшов ребрендинг. У межах цього процесу Нетовкіна запустила п'ять суббрендів, спрямованих на різну цільову аудиторію.

 

 

 

Ольга Гуцал

голова компанії Каміон-Оіл

 

Перші великі гроші Ольга Гуцал заробила на продажу металопрокату. Однак вона пішла з цієї галузі заради продажів товарів щоденного використання (FMCG). Зараз же її основний бізнес — це дистрибуція в 60 країнах автомобільних мастил Liqui Moli та інших брендів тієї ж категорії. Крім цього, Гуцал заснувала сервіс пошуку СТО Autobooking.com, що працює в Німеччині, Нідерландах, Польщі та Україні.

 

 

 

Наталія Єремєєва

співвласниця і керівниця компанії Stekloplast

 

Наталія Єремєєва спільно з чоловіком заснували компанію Stekloplast у 1997 році — це було одне з перших вітчизняних підприємств із виробництва металопластикових вікон. Зараз компанія Єремєєвої випускає 1,8 тис. виробів на добу, а 10% своєї продукції відправляє на експорт. Stekloplast тепер береться і за масштабні проекти: компанія виготовила і встановила скляний купол над оновленим київським ЦУМом, а також склила центр Менора у Дніпрі та виставковий центр Парковий.

 

 

 

Олена Кошарна

співзасновниця і головна виконавча директорка інвестиційної компанії Horizon Capital

 

На початку минулого року інвесторці Олені Кошарній вдалося зібрати новий, уже третій фонд у розмірі $200 млн для інвестицій в українські компанії. До того ж 55% його капіталу внесли інвестори, які й до того працювали з Horizon Capital, тим самим підтвердивши свою довіру до Кошарної. З нового фонду вона вже профінансувала українського виробника комплектовання для "розумного будинку" Ajax Sistems, мережу клінік Добробут, а також виробника печива Yarych.

 

 

 

Тетяна Альба

співзасновниця компаній Join UP! і SkyUp

 

Авіакомпанія SkyUp, яку заснувала два роки тому родина Тетяни Альби, не сходить із перших шпальт українських ЗМІ: вона прогриміла на всю країну як перший вітчизняний лоукост, а потім часто потрапляла у скандали через затримку рейсів. Тепер, коли компанія подвоїла парк своїх повітряних суден, авторитетні галузеві видання називають SkyUp однією з найдинамічніших авіакомпаній Європи: за 2019 рік SkyUp перевезла 1,7 млн пасажирів і виконала понад 12 тис. рейсів.

 

 

 

Олена Пінчук

голова Фонду Олени Пінчук, голова наглядової ради StarLightMedia

 

Найбільшу українську організацію з боротьби зі СНІДом Олена Пінчук, дружина мільярдера Віктора Пінчука і дочка другого президента країни, створила в 2003 році. З цього моменту її фонд встиг поспівпрацювати з Елтоном Джоном, влаштувати концерт Пола Маккартні в Києві, а також допомогти тисячам ВІЛ-позитивних українців. Наприкінці 2018-го фонд став співзасновником Veteran Hub — майданчика, створеного заради підтримки процесу інтеграції в мирне життя учасників бойових дій.

 

 

 

Ольга Копилова

засновниця ресторанів Чорноморка й Оселедцева

 

Ольга Копилова з чоловіком Володимиром фактично створили нішу чорноморської риби в ресторанній культурі Києва — до них у столичних закладах продавали переважно імпортний продукт. Почала свій бізнес Копилова вісім років тому з постачання риби до ресторанів і супермаркетів. Зараз подружжя володіє власною мережею закладів, розділеною на три ресторанні бренди — Чорноморка і демократичніші Оселедцева й Анчоусна. Вся риба і майже всі морепродукти (крім устриць), які подають у закладах Копилових, виловлені власною службою, яка належить їхній компанії.

КОРПОРАТИВНИЙ СЕКТОР

 

Інна Поперешнюк

співзасновниця і членкиня наглядової ради компанії Нова пошта

 

20 років тому в провінційній Полтаві невелика група людей, до якої входила Інна Поперешнюк, створила таку ж невелику компанію з доставки пошти. Тепер цю фірму, яку партнери назвали невибагливо — Нова пошта (НП), знають у всій країни, а мережа її відділень дотяглася навіть до невеликих населених пунктів. НП стала лідером ринку і головним конкурентом державної Укрпошти, яка колись безроздільно панувала в Україні.

Одну з ключових ролей у цій історії безумовного успіху зіграла Поперешнюк, яка керувала бек-офісом компанії у Полтаві. Зараз вона вже не акціонерка НП, але залишилася членкинею наглядової ради компанії і головою її кадрового комітету.

 

 

 

Анна Дерев'янко

виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації (ЄБА)

 

Анна Дерев'янко очолює ЄБА з 2003 року. Під її керівництвом спочатку невеликому об'єднанню бізнесменів вдалося стати авторитетним голосом ділового світу в Україні. Зараз асоціація об'єднує понад тисячу представників вітчизняного і міжнародного бізнесу і має представництва у п'яти містах країни.

Один з важливих напрямів роботи ЄБА, який координує Дерев'янко, — законодавчі зміни, спрямовані на поліпшення бізнес-клімату. Наприклад, асоціація працює над тим, щоб в новому податковому законодавстві депутати врахували побажання підприємців.

 

 

 

Надія Васильєва

заступниця директора держконцерну Укроборонпром

 

На солідну посаду в одну з найбільших держкомпаній країни, спадкоємицю радянської оборонки, Надію Васильєву призначили в листопаді минулого року. В Укроборонпромі вона, зокрема, займається цифровою трансформацією, а також створює кіберпідрозділ створення нових продуктів. Компетенції для цього у Васильєвої є: з 2014 до 2017 року вона очолювала Microsoft в Україні, Молдові та Грузії.

 

 

 

Марія Осика

директорка з аграрних інвестицій представництва NCH в Україні — групи Агропросперіс

 

15 років тому Марія Осика стала керувати агроінвестиціями вітчизняного представництва американської NCH Capital. Керувати там є чим: компанія має один із найбільших в країні земельних банків — 396 тис. га (більше тільки у Kernel і UkrlendFarming). У 2018-2019 маркетинговому році NCH увійшла до топ-10 найбільших українських експортерів, поставивши на зовнішні ринки продукції на $0,4 млрд.

Осика не тільки керує наявним портфелем агробізнесу, а й визначає нові напрями для інвестицій у агросектор.

 

 

 

Олена Волошина

керівниця діяльності Міжнародної фінансової корпорації в Україні (IFC)

 

Олена Волошина — своя людина для національного бізнесу: з 1998 року вона очолює українське представництво IFC. Ця впливова глобальна організація інвестує у приватний сектор небагатих країн, консультує бізнес і допомагає керувати активами, стимулюючи розвиток підприємництва.

З 2004 року тільки у розвиток агросектору в Україні IFC вклала понад $1 млрд. Серед компаній, які отримали підтримку на різних етапах свого розвитку, — МХП (випускає продукцію під брендом Наша ряба), Agrofusion (великий експортер томатної пасти), Астарта (виробник цукру).

IFC сприяє розвитку не тільки великого бізнесу: останні кілька років компанія впроваджує в Україні проект аграрних розписок — фінінструмента, за допомогою якого фермери отримують можливість позичити гроші під заставу майбутнього врожаю.

 

 

 

Катерина Онищенко

генеральна директорка OLX

 

Катерина Онищенко два роки тому очолила OLX. Так під її керівництвом опинився онлайн-майданчик, який, за даними Gemius, є четвертим за відвідуваностю ресурсом у країні. Просто OLX націлений на масову аудиторію: там розміщені 13 млн приватних оголошень — від вакансій до пропозиції вживаних речей.

У 2019-му завдяки роботі Онищенко кількість користувачів сервісу зросла на 15%, а його клієнтам стала доступна послуга OLX-доставка, якою ті скористалися вже 3,4 млн разів.

 

 

 

Ольга Устинова

генеральна директорка Vodafone Україна

 

Керівниця другої за розмірами телекомунікаційної компанії країни Ольга Устинова не втратила свою посаду після того, як цього гіганта наприкінці 2019-го придбали азербайджанські інвестори. Це не дивно: у компанії, якою керує Устинова прибуток зростає швидше, ніж у інших гравців телеком-ринку. За три квартали минулого року виручка Vodafone Україна зросла до 4,3 млрд грн, що майже на третину більше за аналогічний показник 2018-го. Кількість абонентів компанії становить тепер 19,8 млн осіб.

 

 

 

Юлія Чеботарьова

перша заступниця генерального директора — президента групи EastOne

 

Юлію Чоботарьову часто називають правою рукою бізнесмена Віктора Пінчука: з початку 1990-х вона працює на топ-менеджерських посадах в компаніях мільярдера. Наприклад, понад 10 років була віцепрезиденткою з питань корпоративної власності в пінчуківському Інтерпайпі. Зараз Чеботарьова — друга особа у EastOne, що керує всім бізнесом Пінчука.

 

 

 

Людмила Кучменко

генеральна директорка Geo-Alliance Group

 

Одним з найбільших газовидобувників України, який належить мільярдерові Віктору Пінчуку, Людмила Кучменко керує з 2013 року. За цей час Geo-Alliance Group стала найбільшим приватним виробником зрідженого газу, а також освоює нові технології видобутку з важкодоступних пластів.

 

 

 

Ніна Домбровська

президентка Henkel в Україні

 

Випускниця Київського економічного інституту менеджменту очолює представництво глобального гравця ринку хімічної промисловості останні три роки. Сфера її управління вкрай велика: від продажу косметичної продукції та миючих засобів в Україні до заводу з виробництва будівельних сумішей, клеїв і фарб.

 

 

 

Анастасія Усачова

фінансова директорка компанії Kernel

 

Анастасія Усачова вже 17 років керує фінансами одного з найбільших у світі виробників і постачальників соняшникової олії. За цей час Kernel вийшов на IPO (розмістивши акції на Варшавській фондовій біржі), а також на глобальний ринок капіталу (випустивши євробонди). Усачова та її підлеглі беруть участь у всіх процесах розвитку компанії, зокрема і в цифровій трансформації, що зараз відбувається.

 

 

 

Ірина Присяжнюк

генеральна директорка зернотрейдера ADM Trading Україна (раніше — Альфред С. Топфер Інтернешнл Україна)

 

Під керівництвом Ірини Присяжнюк перебуває серйозна структура з 1 тис. співробітників. По-перше, АДМ Трейдинг Україна — це дочірнє підприємство міжнародної агропромислової корпорації Archer Daniels Midland Company. По-друге, АДМ Трейдинг володіє власним зерновим терміналом в Одеському порту, олійно-екстракційним заводом у Чорноморську, а також дев'ятьма елеваторами.

 

 

 

Вікторія Капелюшна

виконавча і фінансова директорка холдингу Миронівський хлібопродукт

 

В одній з найуспішніших українських агрокомпаній — МХП — Вікторія Капелюшна працює вже понад два десятки років. Саме під її керівництвом холдинг зумів скористатися інноваційними для України інструментами із залучення фінансування. Зокрема, випустив євробонди, які, за словами самої Капелюшної, є основним джерелом фінансування компанії, займаючи 85% її портфелю. У 2018 році МХП залучив з їх допомогою $500 млн, а в 2019-му випустив перші десятирічні бонди.

 

 

 

Єлизавета Коробченко

генеральна директорка компанії AVON Cosmetics в Україні та Грузії

 

Єлизавета Коробченко працює у Avon вже 18 років. Починала з рядової позиції у відділі продажів, очолювала збут компанії в Латвії, Литві та Естонії, керувала представництвом Avon на Балканах. На батьківщину вона повернулася два роки тому як гендиректорка українського та грузинського напрямів. Під керівництвом Коробченко вітчизняне представництво американської компанії запровадило дві нові лінійки косметики: MARK і K-Beauty by Avon.

 

 

 

Алла Власюк

фінансова директорка промислової групи ViOil

 

Компанія, фінансами якої керує Алла Власюк, входить до трійки найбільших виробників і експортерів олії в Україні.

ViOil щорічно переробляє 1,1 млн т насіння олійних культур. Їй належать два великі олійноекстракційні заводи у Вінниці й Чернівцях, а також 11 елеваторів у різних областях країни. 90% своєї продукції компанія експортує, а на внутрішньому ринку вона представлена соняшниковою олією Віолія.

 

 

 

Катерина Рибаченко

генеральна директорка холдингу Агро-Регіон

 

Д о приходу в Агро-Регіон Катерина Рибаченко не мала досвіду роботи в сільському господарстві, хоча певний стосунок до рослин (у вигляді газону) мала: вона працювала заступницею гендиректора донецького футбольного клубу Металург. Але цей факт не завадив топменеджерці-початківиці перетворити скромну агрокомпанію, обтяжену численними боргами, на одне з найефективніших профільних підприємств країни із земельним банком в 38 тис. га.

 

 

 

Ірина Старомінська

голова правління Universal Bank

 

Ірина Старомінська очолила Universal Bank у 2017 році, відразу ж після того, як цю фінустанову придбав мультимільйонер і експолітик Сергій Тігіпко. І це не було випадковістю: до того Старомінська працювала заступником голови ТАСкомбанк, що належить цьому ж бізнесменові.

Universal Bank — 16-та за розміром активів фінустанова, до структури якої входить найбільш інноваційний продукт на ринку — віртуальний банк Monobank.

 

 

 

Юлія Бадрітдінова

генеральна директорка McDonald's в Україні

 

Випускніця Києво-Могилянської академії Юлія Бадрітдінова стала першою жінкою, яка очолила McDonald's в Україні, — її призначили на цю посаду в березні торік.

Всесвітньо відома мережа ресторанів швидкого харчування, якою тепер керує українка, не тільки одна з найбільш відвідуваних в країні (торік  прийняла понад 100 млн клієнтів), а й великий інвестор — за роки роботи на місцевому ринку компанія вклала у розвиток $225 млн.

 

 

 

Інга Андрєєва

гендиректорка Mastercard в Україні та Молдові

 

Інга Андреева очолює бізнес платіжної системи в Україні та Молдові з вересня 2015 року. Під її керівництвом компанія зміцнила лідерські позиції: частка карт Mastercard сьогодні становить 68,5% серед всього активного "пластику" в країні. Крім цього, Андрєєва енергійно впроваджує нові технології в сферу безготівкових платежів, завдяки чому Україна увійшла до топ-5 країн за кількістю NFC-транзакцій гаджетами з картками Mastercard.

СПОРТ

 

Ольга Харлан

фехтувальниця на шаблях, шестикратна чемпіонка світу

 

Минулий рік був для славетної української "заклинательки шабель" Ольги Харлан врожайним: вона увосьме стала чемпіонкою Європи, здобула рекордну, шосту в своїй кар'єрі перемогу на чемпіонаті світу і в четверте виграла загальний залік Кубка світу. Всі ці нагороди доповнили і без цього значну колекцію спортивних трофеїв 29-річної шаблістки, де серед іншого є олімпійське золото 2008-го і бронза 2012 років.

 

 

 

Еліна Світоліна

тенісистка

 

Найуспішніша тенісистка за всю історію незалежної України Еліна Світоліна почала цей рік з перемог, обігравши британку Кеті Бултер у першому колі турніру серії Золотого шолома Australian Open. А в 2019-му спортсменка дійшла до півфіналів турніру Вімблдону і US Open. Зараз 25-річна одеситка посідає 7-у позицію в рейтингу WTA, а за всю свою кар'єру 37 разів перемагала перших ракеток світу. Ще одне її досягнення — 9-е місце у десятці найбільш високооплачуваних спортсменок світу: річний дохід Світоліной за версією Forbes становить $6,1 млн.

 

 

 

Даяна Ястремська

тенісистка

 

Ще одна зірка українського тенісу — 19-річна одеситка Даяна Ястремська сьогодні замикає топ-25 найсильніших ракеток світу за версією WTA. Раніше вона була шостою ракеткою світу серед юніорок і домоглася на цьому терені вражаючих результатів, ставши у 2016-му фіналісткою відразу двох престижних турнірів — Вімблдону і Australian Open. Сьогодні спортсменка наступає на п'яти своїй більш досвідченій колезі Еліні Світоліній, відібравши у неї звання наймолодшої українки, яка коли-небудь вигравала у одиночному розряді титул WTA. Це Ястремській вдалося завдяки перемозі на змаганнях в Гонконзі, під час яких їй було всього 18 років і 4 місяці.

 

 

 

Дар'я Білодід

дзюдоїстка, дворазова чемпіонка світу

 

Погляди фанатів бойових мистецтв тепер намертво прикуті до спортивних досягнень 19-річної киянки Дар'ї Білодід. Вона вже двічі ставала найсильнішою дзюдоїсткою планети у категорії до 48 кг, за що в спортивних колах отримала прізвисько "українська анаконда". У 17 років Білодід завоювала золото на чемпіонаті світу в Баку, ставши наймолодшою володаркою титулу за всю історію дзюдо. Уже в серпні 2019-го спортсменка привезла з Токіо нове золото, а у лютому 2020-го здобула перемогу на турнірі Grand Slam в Парижі. Разом із тим приваблива зовнішність і спортивна слава принесли чемпіонці популярність у соціальних мережах, рекламні контракти й модні фотосесії для журналу Vogue.

 

 

 

Ярослава Магучіх

легкоатлетка

 

З цією тендітною миловидною дівчиною в світі спорту пов'язують великі надії. Ярославі Магучіх ледь виповнилося 18 років, а їй вже належить кілька рекордів зі стрибків у висоту, зокрема один світовий. Будучи дворазовою чемпіонкою Європи серед юніорок, у вересні 2019-го легкоатлетка завоювала срібло вже на дорослому чемпіонаті світу в Досі. Там же спортсменка закріпила результат світовим рекордом серед юніорок, взявши висоту 2,04 м.

ДЕРЖЧИНОВНИЦІ

Юлія Ковалів

заступниця голови Офісу президента

 

Економічний напрям — ось парафія Юлії Ковалів в Офісі президента (ОП) Володимира Зеленського. Вона курирує цю сферу, паралельно розшифровуючи за головою держави деякі його ідеї. Так, на Всесвітньому економічному форумі Зеленський запропонував низку пільг для іноземних інвесторів, пообіцявши тим із них, хто вкладе в Україну понад $100 млн, державних "нянь". Потім саме Ковалів докладно пояснювала пресі, що конкретно мав на увазі її шеф: мовляв, "няні" — це держчиновники, які будуть в індивідуальному порядку супроводжувати роботу іноземних бізнесменів.

Для таких пояснень Ковалів досить компетентна: до ОП вона працювала першою заступницею міністра економрозвитку, очолювала наглядову раду НАК Нафтогаз України і керувала офісом Національної інвестради при президенті країни.

 

Ганна Новосад

ексміністерка освіти і науки

 

До Міністерства освіти і науки Ганна Новосад потрапила ще в 2014 році: спочатку вона була радницею міністерки Лілії Гриневич, потім очолювала управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції, а згодом обійняла посаду гендиректора директорату стратегічного планування та європейської інтеграції. Після перемоги Володимира Зеленського на виборах і появи нового Кабміну Новосад зайняла місце Гриневич. Процес пройшов напрочуд легко і тепло: колишня міністерка навіть зробила селфі зі своєю колишньою підлеглою.

А робота міністерства, як і освітні реформи, до відставки Новосад продовжували котитися колишньою колією. Одне лише це можна вважати її заслугою.

 

Світлана Рекрут

директорка-розпорядниця Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

 

Світлана Рекрут відпрацювала у Фонді гарантування вкладів (ФГВФО) п'ять років, перш ніж очолила установу, яка відповідає за повернення грошей вкладникам збанкрутілих банків.

У неї хороша освіта: ступінь MBA Університету Центрального Ланкаширу у Великій Британії. Вона має досвід роботи в інвестиційно-фінансових установах Swedbank і Concorde Capital, а також у рейтинговому агентстві Кредит-Рейтинг.

Нині Рекрут зайнята складною справою — поверненням активів, виведених із банків, жертв кризи 2014-2016 років, і банків, доведених до банкрутства своїми акціонерами.

ФГВФО вже виплатив вкладникам 117 млрд грн і тепер повинен повернути гроші НБУ і Мінфіну. Заради цього Рекрут ініціювала продаж банківських активів через онлайн-систему ProZorro. Це дозволило фонду зібрати сотні мільйонів гривень на те, що йому дісталося від збанкрутілих фінустанов.

Рекрут і її команда передали в Офіс генпрокурора (ОГПУ) 5,7 тис. заяв про виведення коштів із "полеглих" банків, вимагаючи відшкодувати 400 млрд грн.

Володимир Зеленський неодноразово казав, що гроші, виплачені фондом, треба будь-яким способом повернути державі. І після звернень Рекрут ОГПУ створив спецдепартамент, який взявся розслідувати виведення активів із банків.

 

Юлія Мендель

прессекретарка президента

 

Колись Юлія Мендель була звичайною українською журналісткою, яка співпрацювала із західними медіа, а також допомагала з комунікаціями офісу Світового банку в Україні. Але від червня 2019-го вона стала вірною преспомічницею нового глави держави. Настільки вірною і рішучою, що часом готова силою відштовхувати й утримувати невгамовних журналістів, які перегороджують шлях Володимиру Зеленському. Така завзятість зрозуміла: донедавна президент уникав тривалих контактів із засобами масової інформації, вважаючи за краще давати інтерв'ю то автомобілю Tesla, то акторові Стасу Боклану.

Втім, останнім часом Зеленський охоче спілкується із західною пресою, у чому Мендель йому і допомагає: торік президент дав інтерв'ю The New Yorker, Le Monde, Time, Der Spiegel та іншим.

 

Ірина Венедіктова

виконувачка обов'язків голови Держбюро розслідувань

 

Кар'єра харківської юристки Ірини Венедіктової різко пішла вгору після приходу до влади команди Володимира Зеленського. Спочатку вона стала депутаткою Верховної Ради від партії Слуга народу, а наприкінці 2019-го прийшла в Держбюро розслідувань (ДБР) на місце директора Романа Труби, який оскандалився.

Так Венедіктова, нехай і в ранзі "в. о.", увійшла в українську історію, ставши першою жінкою, яка очолила правоохоронний орган.

Її робота навряд чи буде легкою: за діями ДБР уважно стежать опозиція і численні активісти. Відомство веде низку проваджень, відповідно до звернень Андрія Портнова, ексзаступника голови АП часів Віктора Януковича, в яких фігурує колишній президент Петро Порошенко. Крім того, саме бюро отримало від Генпрокуратури для подальшої роботи всі матеріали з розслідування розстрілів на Майдані. До всього іншого ДБР розглядає справи, в яких фігурують соратники Порошенка.

Водночас Венедіктова взяла собі в заступники Олександра Бабікова, колишнього адвоката вже згаданого Януковича.

 

Оксана Маркарова

ексміністерка фінансів

 

Після оголошення результатів парламентських виборів – 2019, на яких перемогу святкувала партія Слуга народу, залишалася одна інтрига — склад нового Кабміну. Експерти і політики називали різні прізвища потенційних прем'єра і міністрів. Але в одному майже ніхто не сумнівався — посада голови Мінфіну залишиться за Оксаною Маркаровою. Досвідчена фінансистка, чию роботу позитивно оцінювали не тільки вітчизняні чиновники, а й західні партнери, змогла утримати портфель міністра. І крок за кроком продовжила віддаляти країну від фінансової прірви. Але відставки прем'єра Олексія Гончарука Маркарова на посаді міністерки вже не пережила.

 

Катерина Сляднєва

заступниця голови Служби зовнішньої розвідки

 

Катерина Сляднєва прийшла в Службу зовнішньої розвідки (СЗР), щоб "надати керівництву країни точне розуміння планів ворога і його можливостей", — саме так пояснив її призначення президент Володимир Зеленський.

До цього Сляднєва працювала аспіранткою кафедри судоустрою і прокуратури Львівського університету бізнесу і права, а також обіймала низку посад у прокуратурі Києва.

У СЗР Сляднєва спілкується з органами влади, супроводжує ділове листування з керівництвом країни. Також вона розробила закон про розвідку, який ВР у січні ухвалила в першому читанні: документ окреслює рамки партнерства української розвідки з колегами з НАТО й ЄС.

 

Катерина Рожкова

перша заступниця голови НБУ

 

Катерина Рожкова працює в Нацбанку з 2015 року, пройшовши за цей час шлях від директорки департаменту до першої заступниці голови НБУ.

У фінансових колах Рожкову називають одним із головних ідеологів націоналізації ПриватБанку. Внаслідок у неї тепер є персональний опонент — ексвласник банку мільярдер Ігор Коломойський.

За словами Рожкової, мільярдер не просто намагається через суди повернути собі націоналізовану за часів Петра Порошенка фінустанову, але ще й чинить (за допомогою вуличних протестів) тиск на керівників НБУ і членів їхніх сімей. Зокрема, протестувальники приходили до будинку Рожкової. На що та заявила, що спроби залякати посадових осіб регулятора рекетирськими методами 1990-х не пройдуть.

 

Олена Танасевич

голова Вищого антикорупційного суду

 

Харків'янка Олена Танасевич здобула дві вищі освіти, працювала юристкою, помічницею судді, а з 2012 року — і суддею Печенізького райсуду Харківської області. У 2018-му суддя захистила дисертацію та здобула ступінь кандидатки юридичних наук.

У травні 2019-го Танасевич на три роки обрали головою Вищого антикорупційного суду (ВАСУ) — інстанції, яка завершує тріаду, в основі якої стоять НАБУ і САП.

Запуску ВАСУ від офіційного Києва кілька років вимагали високопоставлені представники ЄС і США та чекали вітчизняні активісти. Тепер Танасевич належить довести, що її орган дійсно спроможний стати ефективним знаряддям покарання для топ-корупціонерів, справи яких розплутували і розплутують НАБУ і САП.

 

Людмила Денісова

омбудсменка

 

Людмила Денісова в кінці 1990-х — на початку 2000-х працювала в уряді і парламенті Автономної Республіки Крим, а згодом приєдналася до команди Юлії Тимошенко, потрапивши в її складі до Верховної Ради, до Кабміну, знову до ВР і знову до Кабміну.

Від 2018-го Денісова є уповноваженою вітчизняного парламенту з прав людини. На цій посаді омбудсменка займалася проблемами українських політв'язнів, утримуваних Росією й ОРДЛО. Зокрема, вона відвідувала деяких із них у РФ, передавала Москві списки для обміну полоненими, зустрічала звільнених на батьківщині.

Оскільки росіяни і сепаратисти продовжують утримувати у себе багатьох співвітчизників, роботи у Денісової найближчим часом не поменшає.

СУСПІЛЬСТВО

Ярослава Гресь

рекламістка і блогерка

 

Цей рік став для Ярослави Гресь, засновниці агентства Gres Todorchuk PR, дуже плідним: її команда взяла участь відразу в декількох резонансних культурних і соціальних проектах. Наприклад, спільно із Укрзалізницею агентство організувало найбільш відвідувану виставку за всю історію країни — Ukraine WOW, поріг якої за три місяці переступили понад 300 тис. осіб. Також у портфоліо агентства понад 50 соціальних і комерційних проектів, серед яких ще одна виставка-рекордсмен — Музей новин, робота з Goethe-Institut і маркетом Всі. Свої. Сама Гресь входить до першої сотні блогерів країни, маючи сумарно понад 120 тис. фоловерів у соцмережах.

 

 

Ірина Бекешкіна

директорка фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва

 

Понад два десятки років Ірина Бекешкіна, відома соціологиня із бездоганною репутацією, працює у фонді Демократичні ініціативи. Під її управлінням фонд став одним із провідних аналітичних центрів країни, регулярно проводячи дослідження громадської думки і аналізуючи значущі для українців процеси. Тільки-но в країні трапляються політичні пертурбації — від виборів до звільнення високопоставлених чиновників, — думкою Бекешкіної цікавляться топові ЗМІ. А значить, її читає-слухає-дивиться чи не вся країна.

 

 

Зоя Литвин

голова громадської організації Освіторія, засновниця Новопечерський школи

 

Зою Литвин охрестили євангелісткою нової української школи — її внесок в українську освіту відзначили навіть в ООН, включивши до п'ятірки жінок-підприємців 2019 року за версією рейтингу WE Empower UN SDG Challenge. Вона стала першою українкою, яку удостоїли такої честі, передусім завдяки своїй Освіторії — проекту, який дозволяє вчителям безкоштовно вдосконалювати професійні навички і освоювати нові методики, а дітям з малозабезпечених сімей дає доступ до якісної освіти.

 

 

Юлія Тичківська

виконавча директорка Аспен Інституту

 

Юлія Тичківська кординує роботу Аспен Інституту — спільноти, яка об'єднує лідерів різних сфер та націлена на діалог між ними, обмін ідеями. У 2018 році тижневик Forbes назвав Тичківську однією із 30 лідерів Європи у віці до 30 років у сфері права і політики, відзначивши її роль у побудові громадянського суспільства в Україні. До Аспен Інституту Тичківська працювала віце-президенткою Київської школи економіки, а під час Революції гідності заснувала Відкритий університет Майдану.

 

 

Олена Зеленська

перша леді, дружина Володимира Зеленського

 

Нещодавно Олену Зеленську знали хіба що фанати Студії Квартал 95: колись вона виступала на сцені разомі з чоловіком у одній команді КВН, а потім перекваліфікувалася на авторку і зникла з телеекранів.

Зеленська і зараз цурається зайвої публічності, але як перша леді змушена з'являтися на людях як мінімум під час закордонних візитів, які здійснює її чоловік. Втім, іноді вона виходить у світ і одна — на деякі заходи, пов'язані з реформою системи шкільного харчування або гендерної рівності.

Торік у одному з нечастих своїх інтерв'ю Зеленська зізналася, що була категорично проти походу чоловіка на вибори. Але, додала перша леді, якщо той щось вирішив, то переконувати марно. І вона змирилася з його вибором і його виборами.

Говорила про це Зеленська впевнено, що й не дивно: вона перебуває у шлюбі з чинним президентом 17 років, а знайома з ним ще довше.

 

 

Маша Єфросиніна

почесний посол Фонду ООН у сфері народонаселення в Україні, телеведуча

 

Цьогоріч Маша Єфросиніна поповнила список своїх регалій ще декількома пунктами: тепер вона не тільки топова телеведуча країни, почесний посол Фонду ООН у сфері народонаселення в Україні, засновниця серії благодійних заходів Charity weekend і актриса, але також YouTube-блогер і дизайнерка одягу. Майже 200 тис. фоловерів на каналі зірки стежать за свіжими випусками її шоу Екзамен, а у квітні 2019-го стартував продаж її власної лінії мінімалістичного одягу Mashsh.

 

 

Світлана Ройз

психологиня

 

Світлана Ройз — зірка вітчизняної сімейної психології та улюблениця українських мам. До її порад із виховання дітей тільки у Фейсбуці дослухаються понад 66 тис. батьків, а книги Практичне дитинознавство і Чарівна паличка для батьків стали бестселерами. Її нову книгу-практикум Я сьогодні йду в садок портал дитячої літератури BaraBooka визнав найкращою сімейною книгою року.

 

 

Дар'я Каленюк

виконавча директорка Центру протидії корупції

 

У 2012 році Дар'я Каленюк разом із Віталієм Шабуніним заснувала громадську організацію Центр протидії корупції (ЦПК). Втім, значно важливіше те, що ця пара змогла перетворити ЦПК на одну із найпомітніших некомерційних та недержавних структур країни.

Багато в чому завдяки діям ЦПК в Україні ухвалили важливі антикорупційні закони, запустили НАБУ і САП, а також обов'язкову процедуру е-декларування, результати якої доступні кожному. Водночас позиція членів центру часто викликала і викликає невдоволення представників української влади. Натомість на Заході роботу ЦПК давно відзначили: Каленюк, схоже, перетворилася на найбільш цитовану в європейських і американських ЗМІ антикорупційну українську експертку.

 

 

Ольга Айвазовська

голова правління громадської мережі ОПОРА

 

Експертка з виборчого законодавства Ольга Айвазовська понад 10 років очолює громадську мережу ОПОРА, яка моніторить різноманітні вибори. У квітні 2016-го вона увійшла і до експертного складу політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи з мирного врегулюванню ситуації на Донбасі. А у 2018-му Айвазовська посіла ще одну серйозну посаду, ставши на чолі правління Міжнародного фонду Відродження, який фінансово підтримує різні проекти із зміцнення громадянського суспільства в Україні.

 

 

Елла Лібанова

директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України

 

Елла Лібанова — найвідоміша в країні фахівчиня у сфері демографії, роботи якої публікуються не лише в українських, але й у міжнародних наукових виданнях. Ба більше, саме вона є авторкою доповідей про людський розвиток в Україні, що здійснюються в межах Програми розвитку ООН. Прогнози Лібанової завжди чіткі й обґрунтовані, і вона не втрачає оптимізму навіть у тому разі, коли говорить про складне демографічне майбутнє, яке чекає на Україну.

 

 

Уляна Супрун

колишня керівниця МОЗ, громадська діячка, продюсерка фільму Наші котики

 

Уляна Супрун — головна героїня популярного в Україні шоу "медична реформа": за зміни, привнесені нею в обплутану корупцією сферу охорони здоров'я, частина населення її обожнює, а частина — ненавидить. До останньої категорії належать впливові люди з команди чинного президента, а тому колишня в. о. голови МОЗ пішла з посади після парламентських виборів.

Але Супрун не покинула передовиці провідних мас-медіа країни: вона продовжує развінчувати міфи пострадянської медицини і відкрито (заслужено) критикує дії нових керівників МОЗ. Наприклад, вказуючи на недоліки в реагуванні на загрозу коронавірусу та брак відповідної комунікації.

А ще після своєї відставки Супрун взяла участь, як продюсерка, у створенні фільму Наші котики.

 

 

Ольга Руднєва

виконавча директорка Фонду Олени Пінчук

 

Спектр професійних компетенцій Ольги Руднєвої продиктований значним досвідом у сфері соціальних проектів, пов'язаних здебільшого з поліпшенням системи охорони здоров'я в Україні. Перш ніж 16 років тому очолити Фонд Олени Пінчук, Руднєва встигла попрацювати у Міністерстві охорони здоров'я, у неурядовому секторі й у пресі. Тепер директорка фонду спеціалізується на венчурній філантропії та фандрайзингу, а також стоїть біля витоків проекту Медсанбат, який готує військових парамедиків за стандартами НАТО.

 

 

Катерина Загорій

голова ради Zagoriy Foundation

 

У минулому медіаекспертка, Катерина Загорій сьогодні є одним із найвпливовіших в країні венчурних інвесторів і меценатів. Випускниця Aspen Ukraine та Української школи політичних студій впродовж дев'яти років очолювала професійне медійне об'єднання Індустріальний телевізійний комітет та два роки була членом Нацради з питань телерадіомовлення. З 2016-го Загорій керує сімейним благодійним фондом, який за п'ять років роботи реалізував понад 45 проектів у сфері охорони здоров'я, мистецтва і самої культури благодійності, інвестувавши у добрі починання понад 34 млн грн. Також у 2018-му фонд став ініціатором проекту #ЩедрійВівторок — частини глобального благодійного руху добрих справ #GivingTuesday, який в Україні зібрав за рік 15 млн грн.

 

 

Ольга Кудіненко

засновниця благодійного фонду допомоги онкохворим дітям Таблеточки

 

Внесок Ольги Кудіненко у лікування маленьких онкохворих українців важко переоцінити — заснований нею благодійний фонд Таблеточки за вісім років роботи допоміг 4.000 дітей з усіх куточків країни, зібравши на їх лікування понад 190 млн грн. Сьогодні Таблеточки стали генератором змін й ініціатором масштабних проектів зі збору коштів, участь у яких тепер беруть топові політики, зірки шоу-бізнесу та корпоративний сектор.

КУЛЬТУРА, МЕДІА

Ірма Вітовська

актриса

 

За останні кілька років Ірма Вітовська впевнено зробила крок із театральних підмостків у світ великого кіно й сьогодні вважається однією з найвідоміших українських актрис. Нову хвилю популярності й хороші відгуки критиків їй принесла роль Баби Присі в художньому фільмі Брама про життя в Чорнобильській зоні. Успіх Вітовська закріпила головною роллю в трагікомедії Мої думки Тихі, яка вийшла нещодавно і вже зібрала рекордні для вітчизняного кіно 8,6 млн грн у прокаті.

 

 

Олександра Коваль

директорка Українського інституту книги

 

Н езмінна організаторка та ідейна натхненниця літературного фестивалю Форум видавців у Львові влітку 2018-го очолила Український інститут книги — установу, покликану промотувати українську літературу всередині країни і за кордоном. Завдяки їй українські стенди торік році з'явилися на найбільших видавничих форумах світового масштабу, наприклад, на Франкфуртському і Празькому книжкових ярмарках.

 

 

Жанна Кадирова

художниця, скульпторка

 

Важко уявити сучасний український арт-простір без Жанни Кадирової. Її роботи з бетону, асфальту та інших "нежіночих" матеріалів об'їхали понад 150 виставок у всьому світі, зокрема Італію, Францію, Нідерланди, Монако і Австрію, здобувши попутно кілька престижних нагород. Кадирова, не одноразово брала участь у Венеційській бієнале, торік на запрошення організаторів знову представила там свої роботи. Причому продемонструвала не одну, а відразу дві експозиції, що вважається значним досягненням для будь-якої світової знаменитості.

 

 

Олеся Островська-Люта

генеральна директорка Національного культурно-мистецького та музейного комплексу Мистецький арсенал

 

Одна з найвпливовіших вітчизняних арт-кураторок вже четвертий рік очолює Мистецький арсенал — провідний культурний майданчик країни. Тут відбуваюттся гучні художні виставки, тематичні заходи зі світу музики, театру і літератури, зокрема популярний щорічний міжнародний фестиваль Книжковий арсенал.

 

 

Наталія Ворожбит

драматургиня і сценаристка

 

Наталю Ворожбит називають обличчям сучасної української драматургії. З-під її пера вийшли сценарії до гучних фільмів Кіборги й Дике поле (останній — за романом Сергія Жадана). А поставлену за її п'єсою Київським академічним театром драми і комедії на лівому березі Дніпра виставу Погані дороги двічі визнали найкращою постановкою року. Вистава була настільки успішною, що вже перетворюється на повнометражний фільм, скоро відбудеться його прем'єра. Також нещодавно стартував телесеріал Спіймати Кайдаша за мотивами класичної повісті Івана Нечуя-Левицького Кайдашева сім'я, над яким Ворожбит працювала як сценаристка та виконавча продюсерка.

 

 

Софія Андрухович

письменниця

 

Доньку відомого українського письменника Юрія Андруховича у культурних колах називають серед найбільш перспективних молодих авторів країни. Після того як роман Софії Андрухович Фелікс Австрія став книгою року в Україні за версією BBC, а потім був екранізований (Віддана), світ побачила її нова книга під назвою Амадока на 800 сторінок.

 

 

Людмила Монастирська

оперна співачка

 

Людмила Монастирська вважається одним із найкращих сопрано світу. Про це свідчать і номінації на престижну премію International Opera Awards, і аншлаги на її виступах у Метрополітен-опера, Ла Скала і на інших знаменитих сценах. Водночас голос співачки нерідко звучить на батьківщині — в Національній опері України та Національній філармонії.

 

 

Наталія Мосейчук

ведуча програми ТСН на каналі 1+1

 

Наталія Мосейчук, ведуча одного з найрейтинговіших політичних ток-шоу країни Право на владу і щоденного новинного випуску ТСН, є чи не найбільш пізнаваною телеведучої України. Причому участь у ТСН двічі приносила Мосейчук звання найкращої ведучої інформаційної програми за версією національної професійної премії Телетріумф.

 

 

Яніна Соколова

телеведуча

 

Для мільйонів співвітчизників цьогоріч Яніна Соколова стала символом боротьби з раком. У травні телеведуча відкрито розповіла про власний досвід битви з недугою і анонсувала свій мультимедійний проект Я, Ніна. Прагнучи допомогти онкохворим людям усвідомити цінність життя і почати боротьбу за неї, Соколова випустила однойменну книгу і готує до виходу фільм, який проспонсорувало Держкіно.

 

 

Ірина Данилевська

співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week

 

Завдяки Ірині Данилевській світ дізнався про Київ як про модну столицю Східної Європи — організований нею у 1997-му захід Ukrainian Fashion Week став першим у регіоні тижнем прет-а-порте, проведеним за всіма європейськими канонами. Сьогодні цей масштабний захід проходить двічі на рік, збираючи на подіумі колекції понад півсотні найкращих українських дизайнерів, імена яких потім потрапляють на сторінки найвпливовіших у сфері моди журналів світу, зокрема французької та італійської Vogue.

 

 

Ада Роговцева

актриса

 

Легендарна українська актриса Ада Роговцева, незважаючи на солідний вік, виблискує на театральних підмостках: в комедії Схоже на щастя вона грає головну роль, за яку отримала вітчизняну театральну премію Київська пектораль. Також Роговцева досі знімається в кіно, і вже відомо, що у квітні за внесок у розвиток українського кінематографа актриса отримає національну кінопремію Золота Дзиґа.

 

 

Ірина Цілик

режисерка, лауреатка премії Sundance Film Festival за документальний фільм про Донбас Земля блакитна, ніби апельсин

 

Ім'я Ірини Цілик прогриміло цьогоріч на весь світ після того, як вона стала лауреаткою престижного американського кінофестивалю документального кіно Sundance. Номінацію за найкращу режисерську роботу в світовій документалістиці українці принесла стрічка Земля блакитна, ніби апельсин про будні пересічних сімей у прифронтовій зоні Донбасу. Але не кінематографом єдиним — проза та поезія Цілик перекладена на десятки мов світу, а пісні її авторства виконують відомі українські гурти.

 

 

Мар'яна Савка

головна редакторка і співзасновниця видавництва Видавництво Старого Лева, поетеса

 

Засноване Мар'яною Савкою у 2001 році видавництво Видавництво Старого Лева сьогодні стало одним із наймасштабніших і найшанованіших літературних проектів країни. Воно не тільки випускає відмінно оформлені книги, а й регулярно бере участь у міжнародних книжкових виставках, зокрема в Болоньї, Лейпцигу та Вільнюсі. Сама Савка є членом українського ПЕН-клубу і послом доброї волі ООН в Україні.

 

 

Оксана Хмельовська

координаторка Книжкового арсеналу

 

Торік київський видавничий ярмарок Книжковий арсенал визнано найкращим літературним фестивалем. Його відзначили нагородою Лондонського книжкового ярмарку International Publishing Industry Excellence Awards. Його координатор — Оксана Хмельовська. Її зусиллями ярмарок, що став однією з головних культурних подій столиці, щороку збирає все більше гостей і відвідувачів. Так, торік свої книжкові прем'єри представили 150 видавців, а познайомитися з ними прийшли вже 57 тис. осіб.

 

 

Олена Фроляк

головна редакторка інформаційної служби каналу ICTV

 

Професійні досягнення однієї із найвідоміших телеведучих країни Олени Фроляк становлять чотири статуетки національної премії Телетріумф і орден Княгині Ольги за внесок у розвиток вітчизняної журналістики. Уже майже 20 років Фроляк є обличчям каналу ICTV, а коли постало питання про те, хто вестиме головне політичне шоу 2019 року — передвиборчі дебати кандидатів у президенти на НСК Олімпійський — вибір припав саме на Фроляк.

 

 

Оксана Линів

головна диригентка опери і філармонічного оркестру міста Грац у Австрії

 

Ім'я українки Оксани Линів назавжди нанесене на музичну карту світу — вона не тільки входить до трійки найкращих деригенток сучасності, але і є першою жінкою, що обійняла посаду головного диригента опери і філармонічного оркестру в австрійському місті Грац. Також із її легкої руки в Україні з'явився Молодіжний симфонічний оркестр за участю обдарованих дітей та підлітків з усіх куточків України.

 

 

Юлія Сінькевич

генпродюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю

 

Масштабний і амбітний Одеський міжнародний кінофестиваль, щорічно заявляє про нові успіхи України і збирає кінематографістів із усього світу, — справа рук Юлії Синькевич, його генеральної продюсерки. Сінькевич вважається однією із найвпливовіших фігур у світі українського кіно, а в 2019-му вона стала членкинею Українського оскарівського комітету.

 

 

Іванна Сахно

актриса

 

Українська актриса Іванна Сахно впевнено підкорює Голлівуд і серця глядачів у всьому світі. Після успіху в художньому кіно зірка блокбастера Тихоокеанський рубіж: Повстання і екшн-комедії Шпигун, який мене кинув вирішила спробувати себе у модному форматі міні-серіалів. 14 лютого на стрімінговій платформі Hulu з'явився серіал Фанатик, де Сахно зіграла разом із актрисою Зої Кравець.

ШОУ-БІЗНЕС

Юлія Саніна

співачка

 

У 2019-му Юлія Саніна, лідерка і вокалістка гурту The HARDKISS, міцно закріпила за собою статус головної рок-виконавиці країни — гурт третій рік поспіль визнала найкращим у цьому жанрі національна музична премія YUNA. У 2018-му колектив зібрав аншлаг у столичному Палаці спорту, а віднедавна став амбасдором Всесвітнього фонду дикої природи WWF Україна, приєднавшись до команди світових знаменитостей, таких як актори Джаред Лето і Леонардо Ді Капріо.

 

 

Настя Каменських

співачка

 

Голос Насті Каменських, яка виступає під псевдонімом NK, сьогодні звучить звідусіль — після запуску сольного проекту співачки у 2017-му екс-учасницю дуету Потап і Настя накрила нова хвиля популярності. Тепер на її рахунку два студійні альбоми, а американський журнал Billboard, що пише про музичну індустрію, включив пісню Каменських Peligroso у топ-25 найкращих тропічних пісень. Також вона вважається однією із найбільш високооплачуваних вітчизняних виконавиць.

NK надзвичайно популярна в інтернеті: її кліп до пісні Попа як у Кім набрав 57 млн переглядів, а в Instagram за життям зірки стежить п'ятимільйонна армія фоловерів.

На цьому співачка не зупиняється: вона випускає спортивний одяг під брендом NKsport, а також є тренером рейтингових телешоу Х-Фактор і Голос країни.

 

 

Надя Дорофєєва

співачка, солістка гурту Время и Стекло

 

Сьогодні Надя Дорофєєва, солістка популярного українського поп-дуету Время и Стекло, — безумовний кумир молоді та тінейджерів. Хоча масштаби її діяльності важко назвати дитячими: крім постійних гастролей, співачка є обличчям косметичного бренду Maybelline, тренером на популярних телешоу Голос. Діти і Ліга сміху, а також засновницею концепт-стору одягу SO DODO.

Крім того, Дорофєєва виконала одну з головних ролей у фільмі Я, ти, він, вона. Співачка входить до першої трійки найпопулярніших в інтернеті людей країни: за її життям в Instagram стежать 4,8 млн фоловерів, а на YouTube — ще близько 1 млн.

А успіх гурту Время и Стекло теж вважається безпрецедентним: їхня пісня 505 увійшла до топ-чарту iTunes, а кліп встановив національний рекорд на YouTube, набравши понад 230 млн переглядів.

 

 

Катя Осадча

телеведуча 1+1

 

У однєї з найвідоміших телеведучих країни Каті Осадчої 1,5 млн фоловерів тільки в Instagram, проте її телевізійна аудиторія набагата ширша. Уже 15 років Осадча в програмі Світське життя ставить гострі й незручні запитання представникам політичної тусовки і зіркам шоу-бізнесу. Водночас їй вдалося вийти за межі світських вечірок і розширити своє амплуа: Осадча також веде на 1+1 рейтингові талант-шоу Голос країни і Голос. Діти.

 

 

Тіна Кароль

співачка

 

Тіна Кароль вважається не тільки однією із найпопулярніших, але і найстатуснішою представницею вітчизняного шоу-бізнесу. У народної артистки України два золоті, три платинові і один мультиплатиновий альбом. Кароль тричі ставала найкращою виконавицею України за версією національної премії YUNA і ще двічі — за версією M1 Music Awards. Також Кароль відома широкому загалу як незмінний тренер рейтингових телешоу Голос країни і Голос. Діти.

 

 

Оля Полякова

співачка

 

Торік Оля Полякова, одна із найвідоміших поп-виконавиць країни з голосом діапазоном три октави, вирішила, що сцени їй недостатньо. У розпал парламентських перегонів вона зазіхнула на український політичний олімп і заявила про створення жіночої партії. Хоча похід Полякової у політику так і не відбувся, сама заява стала чудовим піаром. У жовтні 2020-го вона вдруге збирає Палац спорту, щоб виконати на біс концертну програму Королева ночі.

 

 

Олена Кравець

актриса Студії Квартал 95

 

Олена Кравець, як і більшість акторів найпопулярнішого сатиричного проекту країни Студія Квартал 95, свою творчу кар'єру починала у КВН. У 1998 році вона увійшла до першого складу Кварталу і ось вже понад 20 років є невід'ємною частиною його трупи. Кравець також виступає в шоу Вечірній квартал, очолює комедійне шоу Жіночий квартал, бере участь у різних розважальних телевізійних проектах і знімається у кіно. До того ж вона — обличчя рекламної кампанії українського ювелірного бренду Золотий вік.

 

 

Dakh Daughters

фрік-кабаре

 

Dakh Daughters (Наталія Зозуль, Анна Нікітіна, Наталія Галаневич, Соломія Мельник, Тетяна Гаврилюк, Руслана Хазіпова, Ніна Гаренецька) — музичний проект режисера Владислава Троїцького, керівника театру Дах. Кожен виступ колективу — це не просто концерт, а музично-театральний перформанс. Гурт успішно гастролює у Європі, а у 2019-му з'їздив у великий тур в США і Канаду. Торік вийшов другий альбом Dakh Daughters під назвою Air.

 

 

DJ Nastia

діджейка

 

У 2019-му Анастасія Топольська (DJ Nastia), яка вважається найуспішнішою діджейкою України, підкорила нову вершину — стала першою українською DJ-резиденткою британської радіостанції BBC Radio 1. Графік її виступів розписаний мінімум на півроку наперед. На сайті популярного британського інтернет-журналу про електронну музику Resident Advisor можна знайти інформацію про dj-сети Топольської, заплановані на серпень 2020 року. DJ Nastia здебільшого виступає за кордоном і об'їздила з виступами понад 60 країн. Водночас вона робить чимало для популяризації української електронної музики і завжди знаходить місце у графіку для фестивалю електронної музики Strichka, який щорічно у травні проходить у київському клубі Closer.

 

 

Джамала

співачка, композиторка

 

Цей рік для найбільш титулованої співачки країни Джамали (Сусани Джамаладінової) почався продуктивно: у лютому світ побачив шостий альбом співачки — збірник дуетів, серед яких спільні роботи з Андрієм Хливнюком, Pianoбой, ДахаБраха й Alyona Аlyona. Також пісня 1944, з якою Джамала перемогла на Євробаченні, увійшла до списку 20 знакових пісень за 20 років за версією національної премії YUNA.

2019-й був не менше насиченим — Джамала відзначила десятиліття кар'єри, випустила збірку найкращих пісень і саундтрек до фільму Аґнешки Голланд Ціна правди, проїхалася з туром країною і оголосила, що готується стати мамою вдруге.

 

 

Наталія Жижченко

солістка і засновниця гурту ONUKA

 

Наталія Жижченко — солістка, авторка музики і текстів, а також головний ідеолог українського гурту ONUKA. Поєднуючи електронну музику з народними інструментами, Жижченко домоглася популярності в Україні й за кордоном. Наприклад, її торішні гастролі у Китаї пройшли з аншлагами.

Жижченко у своїй творчості часто зачіпає екологічні теми. Її батько — ліквідатор на Чорнобильській АЕС, тому вокалістка неодноразово піднімала тему Чорнобиля у своїх композиціях.

 

 

Alyona Alyona

хіп-хоп і реп-виконавиця

 

Усього за рік вихователька дитсадка Олена Савраненко перетворилася на зірку всеукраїнського масштабу, добре відому за кордоном: дівчина-репер Alyona Alyona випустила два альбоми, потрапила у топи вітчизняних і закордонних чартів, отримала міжнародну премію Anchor Award за "масивний, динамічний драйв, поставлений на темні, качові ритми". Також вона виступила на топовому європейському фестивалі Sziget і дала інтерв'ю американському виданню світової біблії моди журналу Vogue.

Всі тексти до своїх треків Альона пише самостійно, а у 2019-му стала ще й автором саундтрека до фільму Віддана, який виконали Тіна Кароль і Юлія Саніна.

Зовсім нещодавно польський лейбл Def Jam Polska підписав контракт з надією українського репу, в межах якого вже йде робота над новою платівкою.

Топ-100 успішних жінок України
графік

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.