Тиждень

НВ 24/7

Найкращі матеріали сайту за тиждень
Найкращі погляди тижня

Що задумав Путін, і нащо такий поспіх

Андрій Піонтковський,

російський політолог і публіцист

П утін збирається правити довічно, і неважливо, як його тоді називатимуть: президентом, головою Державної ради, верховним аятолою або єлбаси. Важливо, що він заявив про такий намір, і так звана еліта захоплено це сприйняла. Але мене насторожує стрімкість змін. Прем'єр-міністра затвердили всього за кілька хвилин, і ось вже з'явилося повідомлення, що референдум про зміни до Конституції мають намір провести на початку травня. Це перегукується з іншими планами Путіна, про які я давно казав: продовженням війни із Заходом, яку він розв'язав у 2014 році та яку розглядає як реванш за поразку Радянського Союзу в холодній війні. Все вказує на те, що у червні-липні він зважиться на серйозну ескалацію і в Україні, й у Європі.

Бо навіщо Путіну поспішати? До 2024 року він — законний президент із величезними повноваженнями. Навіщо все прискорювати? Це підозріло. Думаю, він розраховує на всенародне схвалення перед якоюсь геополітичною авантюрою.

 

 

Дієта, яка врятує людство

Гвідо Барілла,

президент Barilla Group

К оли я був ще дитиною, моя сім'я завжди збиралася разом за обіднім столом. Моєю улюбленою стравою була одна із найпростіших — спагетті помодоро, паста з томатним соусом. Ми ласували свіжими овочами та фруктами. Ця багатовікова середземноморська дієта підтримувала мене у формі та, як виявилося, була корисною не тільки для мого здоров'я, але і для здоров'я всієї планети. У 2020 році ми відзначатимемо десяту річницю відтоді, як ЮНЕСКО визнала середземноморську кухню "культурною спадщиною людства". Але, на жаль, італійці відмовляються від свого традиційного здорового раціону. Ми стали їсти більше фастфуду і збільшили свої порції.

 

 

Час прокидатися. Як знайти сенс життя

Стів Тейлор,
психолог, письменник, старший викладач психології у Міському університеті Лідса

П ошук сенсу життя — проблема, знайома багатьом. Деякі вчені та філософи-матеріалісти вважають, що всі спроби марні. Відомий атеїст Річард Докінз, наприклад, упевнений, що люди — "одноразові машини виживання", чиє єдине призначення — передача генів. Окрім того, відповідно до цієї теорії, у житті мало сенсу. Ми можемо намагатися створити його — через релігію або альтруїзм, наприклад, але все, що ми загалом робимо, — це слідуємо за нашою генетичною і нейронною програмою. Навіть наша свідомість і пережитий досвід можуть бути тінню мозкової діяльності. Однак я поділяю іншу непопулярну думку — життя все-таки має сенс. Ми не просто примарні сутності, що живуть у машиноподібних тілах у байдужому до нас світі. Людське життя — це не безглуздий простір між народженням і смертю.

 

 

Чому варто подивитись комедію Наші котики

Уляна Супрун,

ексміністр охорони здоров'я України

Кіно про українських добровольців, які пішли на схід захищати нашу країну від російських окупантів, терористів і вбивць. Вони не народились героями чи богами війни, але стали захисниками та захисницями — нашими котиками. Так їх називали між собою волонтери та всі, хто допомагав і допомагає нашій армії. Неполіткоректна патріотична комедія — новий жанр для українського кінематографу. Гумор часто допомагає нам пережити темні часи та не зламатися, пояснити складні речі простою мовою, дестигматизувати окремі явища в суспільстві.

 

Не пропустіть

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.