Моє місто

Кремнієва долина

У Кремнієвій долині, де зібралися експати з усього світу, багато інтернаціональних шлюбів. Мій слов'янської крові колега, одружений із китаянкою, задоволено посміхаючись каже, що головний бонус такого союзу — повна відсутність непорозумінь із тещею

У Кремнієвій долині, де зібралися експати з усього світу, багато інтернаціональних шлюбів. Мій слов'янської крові колега, одружений із китаянкою, задоволено посміхаючись каже, що головний бонус такого союзу — повна відсутність непорозумінь із тещею

  

 

Сергій Жук, керівник
проектів у Facebook

 

Лише через півтора року після переїзду з Берліна до Північної Каліфорнії я почав називати Кремнієву долину домівкою.

На півночі від Сан-Франциско знаходиться місто Сан-Хосе — неформальний південний рубіж столиці технологічних компаній. Сама долина заселена дуже густо, і крім одноповерхової забудови, на центральних вулицях маленьких містечок є ще і двоповерхові будинки.

Серце долини — місто Пало-Альто. Гуляючи його головною вулицею University Avenue, можна прийти просто у Стенфордський університет. Дорогою трапляються офіси венчурних фондів, де молоді підприємці паркують свої Porsche біля улюблених кофешопів. У цих університетських околицях починали свій шлях легендарні компанії Hewlett-Packard, Cisco, Google та багато інших.

Тут живуть космополіти, відкриті до нових знайомств, ймовірно, тому, що експати становлять тут основну частину населення. Найбільше інженерів родом з Індії, а видатних вчених — із Китаю.

На вулиці ви часто зустрічатимете інтернаціональні сім'ї. Російськомовний колега, одружений із китаянкою, з усмішкою ділиться головною перевагою такого союзу: "Жодних непорозумінь із тещею. Мови занадто різні, розмовляємо тільки на найзагальніші теми".

Частіше, ніж будь-де у світі, я зустрічаю тут людей, життя яких пов'язане з інформаційними технологіями. Хто ці люди? Я виділяю два типажі. По-перше, це підприємець. У жодному разі не бізнесмен, а саме підприємець. Людина, яка разом із командою створює нові продукти або технології.

Підприємець, як правило, розмовляє голосно й одягнений просто: його легко переплутати з одержимим професором або веселим студентом. Він ризикує своїми і чужими грошима. Якщо підприємство "не злітає", він або починає нову справу (шанси отримати інвестиції будуть вищі, адже тепер він має досвід), або переходить у великі корпорації.

Інший шлях до успіху по-каліфорнійськи — це коли ви, наприклад, програміст середньої руки і влаштувалися працювати в невеликий стартап, отримуєте свою середню заробітну плату та якусь частину акцій компанії. Оскільки компанія маленька, ці акції майже нічого не варті.

Ваша компанія швидко зростає і через п'ять років робить публічне розміщення акцій (IPO). Тепер ваш капітал раптом становить $5 млн.

Ви можете відкрити свій венчурний фонд і інвестувати в нові стартапи. Або купити пошарпаний одноповерховий будиночок на задвірках Пало-Альто лише за $2 млн.

За таких цін я не бачу сенсу жити у власному будинку, поки у вас немає сім'ї. Саме тому в 29 років я вперше почав жити в "гуртожитку". І це було найкращим рішенням за весь час проживання в Америці. Орендувати в Пало-Альто двоповерховий будинок із затишним заднім двориком разом з освіченими творчими людьми — що може бути краще? Ну, а якщо вони ще й працюють у Tesla, Apple і NASA — у вас завжди багато тем та ідей для розмови за вечерею.

Інша радість каліфорнійського життя — клімат. Узимку тут не буває менше 10 градусів за Цельсієм, а влітку стовпчик термометра рідко піднімається вище 25. Багато хвойних лісів, дикої природи та сонячних днів. Але навіть у самій долині клімат дуже відрізняється.

Хочете розповісти
цікаві факти
про своє місто?
Пишіть нам на
travel@nv.ua

"Найхолоднішою зимою в моєму житті було літо, яке я провів у Сан-Франциско", — іронія від американського письменника Марка Твена. Всього за 50 км південніше, в Купертіно, температура на 5 градусів вища, і сонце буває набагато частіше.

Щоб сходити на концерт, у театр або музей, я їду в Сан-Франциско або Сан-Хосе. Мешканці маленьких містечок найчастіше розважають себе походами на природу. Тут популярний hiking — пішохідні прогулянки на свіжому повітрі, в лісах і горах Північної Каліфорнії. Заблукати неможливо: всюди прокладені стежки, скрізь є карти і покажчики для мандрівників.

В Україну не завезти каліфорнійський клімат, та й нічне життя у Києві багатьом здасться набагато цікавішим. Але ось імпортувати з Дикого Заходу діловий клімат, культуру підприємництва, інженерний хаб цілком можливо.

 

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.