Тиждень

НВ 24/7

Найкращі матеріали сайту за тиждень
Найкращі погляди тижня

Останній клапан перекрито. Про закипаючий російський котел

Олександр Гольц,

російський журналіст, військовий експерт, заступник головного редактора Ежедневного журнала

Г оловний начальник Росії і його підлесники вже точно перевершили Бурбонів. Вони забули всі уроки історії та нічому не навчилися. Володимир Путін своїм указом перетворив Раду з прав людини з органу, не надто приємного для глави держави, на орган абсолютно безглуздий і недолугий. Під підставою ротації звідти вигнали людей, які намагались ініціювати розгляд із найприголомшливіших порушень прав росіян, поліцейських розправ, махінацій влади на виборах. Тобто РПЛ приречена стати пропагандистським інструментом Кремля. Побічним результатом як тоді, так і тепер, через сто років, стає перекриття останнього клапану, який дозволяв бодай якось стравити пар у закипаючому російському котлі. Кремль, що параноїдально жахався "кольорової революції", остаточно відмовляється від спілкування із суспільством, пропонуючи йому без зайвих розмов виконувати вказівки вищої влади.

 

 

Українці, давайте домовимося

Олег Сенцов,

режисер, сценарист, письменник

М ене насторожує наша розділеність і агресивність, передусім до думки інших людей. Я проводжу багато зустрічей, розмовляю з людьми з різних соціальних груп. І от ця відсутність єднання й злість дуже кидаються в очі. Нетерпимість до чужих думок і чужих вчинків. Якщо думка іншої людини в чомусь не збігається зі власною, людина моментально стає ворогом, спілкування припиняється. Як ми можемо ворогувати між собою, доки у нас є Путін? У нас реальний уповільнений військовий конфлікт. Проти нас ведуть гібридну війну. Нишком, сильний і жорстокий противник. Цього мало для об'єднання? Давайте хоча б домовимося, що поки Путіна не переможемо, не збудуємо нормальну країну, через дрібниці переступатимемо.

 

 

Військовий переворот. Шойгу змінить Путіна?

Павло Баєв,

політолог, професор Інституту досліджень миру (Осло)

Ш ойгу обережний і не проявляє своїх амбіцій. Шойгу прекрасно розуміє, що придворні Путіна й олігархи протистоять тому, щоб керівна військова еліта отримала й монополізувала політичну владу — вони вважають за краще продовження стагнації. Однак прихований попит на зміни може зіграти несподівано й сильно, висунувши на перший план російську версію таких нетипових лідерів, як Володимир Зеленський в Україні або Нікол Пашинян у Вірменії. Запобігання смуті може стати раціональним політичним вибором для зацікавлених у в’янучому "путінізмі" занепокоєних сторін, і Шойгу акуратно демонструє себе як безпечніша пара рук.

 

 

Не дивуйтеся

Владислав Рашкован,

заступник виконавчого директора МВФ

У країну сколихнула глузлива пісня про підпал будинку колишнього керівника НБУ Валерії Гонтаревої. Одним не сподобався рівень гумору, інші обурювалися, що солістові підспівував заслужений хор. Решта здивувалася кількості людей, що сміялися над піснею під час концерту. Але дивуватися не варто — історія знає чимало прикладів сміху й музики на згарищі, наприклад, під час спалення книг. Загалом знищення книг — практика досить стара: ще в Римській імперії та Стародавньому Китаї влада боролася з поширенням ідей опонентів залякуванням і пожежами.

Не пропустіть

© 2014-2021, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.