Країна

Прихована правда закритого міста

Луганське містечко Золоте кілька років жило на війні, а тепер може стати частиною "сірої" зони
Хочете купити цю статтю?

Луганське містечко Золоте кілька років жило на війні, перебуваючи на лінії вогню. Тепер воно може стати частиною "сірої" зони, адже офіційний Київ погодився провести тут так зване розведення сил

 

Катерина Шаповал

 

 

 

Востаннє мешканці селища Золоте-4 у Луганській області, що знаходиться на ділянці розмежування сторін — просто кажучи, на лінії фронту, — бачили поліцейських кілька років тому. Аж ось на початку жовтня якраз у центрі, біля обшарпаної одноповерхової будівлі з вибитими шибками зупинилися одразу три машини правоохоронців. Озброєні люди, що висипали з них, стояли насуплені, недобре оглядаючи навколишні сільські пейзажі. Та що поліція — сюди віднедавна почали доїжджати карети швидкої допомоги, яких давно не бачили місцеві мешканці.

Така увага дісталася селищу з волі президента Володимира Зеленського: 1 жовтня офіційний Київ підписав у Мінську угоду про розведення протиборчих сил на двох ділянках фронту — в донецькому Петровському і луганському Золотому.

Відтоді на ці два селища звалився тягар слави і частих згадок у новинах національних медіа. Тут українські військові і бойовики "Л/ДНР" повинні відійти на 1 км один від одного, щоб уникнути безпосередніх зіткнень і вогневих контактів. Ні там, ні там далі заяв справа не зрушила.

Та й сама собою ідея розведення поки що спрацювала лише одного разу:

Щоб прочитати статтю повністю,