Люди

Очевидне — неймовірне

Андерс Аслунд, авторитетний фахівець зі Східної Європи, називає дві резонансні помилки Володимира Зеленського
Хочете купити цю статтю?

Андерс Аслунд, американський професор і авторитетний фахівець зі Східної Європи, стверджує, що Україна може тільки виграти від телефонного скандалу з Дональдом Трампом, називає дві резонансні помилки Володимира Зеленського та вважає цілком реалістичним економічний план розвитку України від прем'єра Олексія Гончарука

 

Ольга Духніч

 

 

З Андерсом Аслундом, одним із найкращих американських економічних аналітиків зі Східної Європи та насамперед — з України й Росії, НВ зустрічається рано-вранці в одному із київських готелів. 67-річний швед, що живе у США та працює професором Джорджтаунського університету, свого часу був економічним радником одразу кількох президентів і урядів країн Східної Європи і відвідує Україну часто.

За ранковою кавою він усміхаючись згадує, як уперше приїхав до Києва у 1985 році. Тоді молодому раднику посольства Швеції в Москві українська столиця здалася темним і нудним містом, а в пляшці пива Оболонь, яке він купив, втративши надію знайти пристойний ресторан, виявилося пів склянки річкового піску.

Відтоді багато чого змінилося, визнає Аслунд. Протягом 30 років він майже щорічно буває в Україні та є впертим оптимістом щодо її майбутнього.

Майже в годинній бесіді з НВ професор розмірковує про місце України у скандалі навколо президента США Дональда Трампа, а також об'єктивно аналізує плани та перспективи країни під керівництвом нового президента, парламенту й уряду.

— Як би ви охарактеризували скандал, який почався із телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і президентом України Володимиром Зеленським, а може завершитися першим в історії США імпічментом президента?

— Це величезний скандал, і, ймовірно, головний, який зламає Трампа. Телефонна розмова зовсім зрозуміло засвідчила, що було вимагання. Президент США намагався змусити президента України до забезпечення своїх особистих інтересів і цілей. Зараз говорять, що Джо Байден також раніше вимагав від українського керівництва певних дій, але це незрівнянні завдання. Байден домагався звільнення України від корупції, а метою Трампа був тиск на президента України, щоб той скоїв злочин задля його особистих передвиборчих інтересів. До того ж Трамп використовував державні ресурси, які він не мав права використовувати.

Щоб прочитати статтю повністю,