Країна

Клуб амбітних планів

Прем'єр Олексій Гончарук та головні міністри його уряду розповіли НВ про головні завдання, які обов'язково збираються вирішити на своїх посадах

Прем'єр Олексій Гончарук і головні міністри його уряду розповіли НВ про ті головні завдання, які вони обов'язково збираються вирішити на своїх посадах

 

Крістіна Бердинських,
Катерина Шаповал

 

 

У ж більше 100 днів на посаді президента Володимир Зеленський, але лише недавно - на самому початку осені - він отримав всю повноту влади, презентувавши схвалений парламентом новий уряд. Якщо вірити голові держави, ці досить молоді люди, очолювані прем'єром Олексієм Гончаруком, повинні влаштувати у країні мало не революцію, кардинально покращивши все одразу.

А що самі топ-чиновники вважають своїми найважливішими завданнями? Одразу ж після затвердження Верховною Радою нового уряду НВ звернувся до всіх новопризначених учасників Кабміну з проханням назвати як мінімум три основні завдання, які вони хотіли б реалізувати за час своєї роботи в уряді.

Прем'єр і 10 із 17 його підлеглих відповіли на запитання редакції.

 

 

Олексій Гончарук,
прем'єр-міністр

1. Зростання ВВП у перший рік на 5%, а протягом наступних чотирьох —  мінімум на 7%, що призведе до створення 1 млн робочих місць у наступні п'ять років.

2. Розвиток інфраструктури та зв’язку: відновлення 24 тис. км доріг, 15 аеропортів і п’яти морських портів, запуск внутрішніх водних шляхів, покриття території України швидкісним інтернетом.

3. Забезпечення українців високим прожитковим мінімумом, який врахує витрати, зокрема на комунальні послуги. На те, що зараз називають прожитковим мінімумом, вижити неможливо. А якщо вижити на це неможливо, то це вже не прожитковий мінімум. Плюс ми працюватимемо, щоб цифри у платіжках зменшилися.

4. Суттєве зменшення шкідливих викидів. Екологічне питання у нас точно у пріоритеті. Потрібно підтримувати розвиток відновлюваної енергетики та скорочувати енерговитрати. Потрібні інвестиції в комплексну систему енергетичної та екологічної ефективності.

5. Держава у смартфоні. 2020 рік буде роком цифровізації країни. З 1 жовтня [2019-го] уряд вже планує відмовитися від паперового документообміну між державними органами влади.

До кінця року [2019-го] ми плануємо завершити повну інвентаризацію країни.

 

Дмитро Кулеба,
віцепрем'єр із питань
європейської та євроатлантичної інтеграції

1. Має ефективно запрацювати система координації європейської та євроатлантичної інтеграції. Ці питання пронизують практично всі органи і відомства, і вони мають буквально жити цим, а не сприймати інтеграцію як додаткове навантаження, яким потрібно займатися за залишковим принципом. Така система забезпечить розробку, ухвалення і впровадження тих славнозвісних європейських стандартів практично в усіх сферах нашого життя.

2. Україна і ЄС мають стати єдиним економічним простором. Умови доступу українських товарів і послуг на загальний ринок країн ЄС мають відповідати амбітній динаміці торгівлі. Для цього потрібно зробити багато роботи не тільки нам, а й Євросоюзу. Експортні квоти, митна співпраця, доступ до державних закупівель у ЄС — це елементи полегшення доступу.

3. Аби українці почали забувати вислови на кшталт "поїхати до Європи", "як у Європі", тому що Європа буде тут, в Україні. Ми будемо їздити до Німеччини, Франції і куди завгодно, відчуваючи себе частиною Європи. І вони також їздитимуть до нас, як в одну з країн великої Європи.

 

Михайло Федоров,
віцепрем'єр — міністр
цифрової трансформації

1. Аби не менше 50% цільової аудиторії користувалися 50 найпріоритетнішими послугами онлайн, 90% із яких були б задоволені.

Загалом в Україні існує понад 2 тис. послуг, але насправді кожного українця стосується не більше 50. Ми хочемо відібрати 50 найпріоритетніших, цільова аудиторія яких складає мільйони українців на рік, і зробити їх максимально простими та повністю електронними, навіть без втручання чиновника. І щоб 50% громадян почали користуватися цими послугами онлайн. Це не означає, що е-послуг буде 50, їх буде сотні і тисячі. Але ми ставимо якість вище за кількість.

2. Аби 100% населених пунктів та їхні соціальні об'єкти мали доступ до високошвидкісного інтернету і 95% транспортної інфраструктури покрили мобільним інтернетом.

За даними Світового банку, збільшення проникнення швидкісного інтернету на 10% додає країні 2% ВВП.

3. Аби понад 6 млн українців охопити програмою розвитку цифрових навичок, водночас 70% населення у віці від 30 до 60 років мали би базові цифрові навички. Освітня програма матиме і навчання новим цифровим професіям.

 

Оксана Маркарова,
пані міністр фінансів

1. Вчасно подати збалансований бюджет на 2020 рік, у якому, незважаючи на дуже обмежений час, будуть підтримані головні пріоритети нового уряду.

2. Успішно провести переговори із МВФ про нову програму для України і забезпечити фінансову підтримку всіх головних МФО [міжнародних фінансових організацій].

3. Завершити створення Державної податкової служби (ДПС) і Державної митної служби (ДМС) і запустити орган фінансових розслідувань.

На тривалу перспективу:

1. Зробити середньострокове бюджетне планування "нормою життя" для України.

2. Скоротити співвідношення боргу до ВВП у 2020 році до 47%, а у 2021-му — до 44,9% [зараз — 59%].

3. Завершити входження IFC [Міжнародної фінансової корпорації] у капітал [державного] Укргазбанку, а ЄБРР [Європейського банку реконструкції та розвитку] — в капітал [державного] Ощадбанку.

 

Андрій Загороднюк,
міністр оборони

1. Перший пріоритет — військовослужбовці. Цінність їхнього життя і повага до кожного з них. Як на передовій, так і у військових частинах. На практиці це означає: поліпшення харчування, майнового та медичного забезпечення, якісне житло, соціальна підтримка, освіта та розвиток. Це зміна відносин між командирами і підлеглими, офіцерами і сержантами. Цінність фахівців та повага до них — незалежно від звань і посад. Це також передбачає зміну системи освіти і приведення військових освітніх програм до натівських стандартів.

2. Стандарти НАТО. За останні п’ять років дещо було зроблено, але тепер стандарти найкращих армій світу мають стати реальністю. Йдеться про нові установки, нову структуру управління збройними силами, нові підходи до підготовки військ, озброєння і військової техніки, майнового забезпечення, комплектації особовим складом, військової інфраструктури й оборонного планування.

3. Порядність. Красти, як і неефективно використовувати ресурси армії — злочин. Моя мета — унеможливити корупцію в армії. Це не тільки про «посадки». Йдеться про припинення корупційних проявів або швидке й ефективне розслідуванні корупційних справ, які виникають. Міністерство не може безпосередньо судити корупціонерів, але ми точно можемо зробити так, щоб ці процеси були прозорими. І це дозволить максимально виключити будь-яку можливість для окремих посадових осіб вплинути на рішення. Нам також необхідно налагодити систему контролю, моніторингу й аудиту. Це копітка робота, але без неї припинити корупцію буде неможливо.

 

Анна Новосад,
пані міністр освіти і науки

1. Зміна управління і фінансування вищої освіти і науки — найкращі мають отримати ресурси й автономію.

2. Прискорення реформи Нова українська школа.

3. Побудова престижної і сучасної професійної освіти.

 

 

 

Владислав Криклій,
міністр інфраструктури

Інфраструктура має бути серцем економіки і розвитку країни.

1. Зшиваємо країну дорогами. У планах на наступні чотири роки збудувати 24 тис. км доріг. І впровадити роботу з порятунку доріг, для чого повинні запрацювати автоматичні комплекси зважування у русі габаритно-вантажного контролю, автоматизований контроль замінить присутність інспекторів.

2. Великі концесії та приватизації. Концентруємося на розвитку стратегічної інфраструктури та даємо бізнесу можливість ефективніше управляти майном. Перші концесійні конкурси запустимо вже цьогоріч — порти Ольвія і Херсон. Далі нас чекають концесії доріг, залізничних вокзалів і аеропортів.

3. Запровадження єдиного електронного квитка для пасажирських перевезень. З одним квитком подорожуєте Україною та за її межами, не витрачаючи зайвий час на організацію пересадок, а ваш багаж подорожує за вами до фінального пункту призначення.

 

Оксана Коляда,
пані міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих
територій та внутрішньо переміщених осіб

За всю каденцію міністра збираюся зробити так, щоб в автоматичному режимі, без ручного втручання працювали коректно всі сервіси для нашої цільової аудиторії: ветеранів, їхніх сімей, сімей загиблих, внутрішньо переміщених осіб. Це значно більше, ніж три зміни.

На найближчу ж перспективу:

1. Створити єдиний реєстр ветеранів, на підставі якого працює електронна сервісна платформа Е-ветеран. Ветерану не потрібно буде вистоювати в чергах і збирати необов'язкові довідки для вирішення своїх потреб. Він дистанційно, через свій кабінет, отримає всі необхідні сервіси.

2. Створити нову методологію визначення функціональності ветеранів. Ступінь медичних потреб ветеранів буде визначатися відповідно до їхнього функціоналу і забезпечуватися в автоматичному режимі в усіх медичних закладах, зокрема і військових госпіталях.

3. Створити регіональні хаби надання повного комплексу послуг для ветеранів, внутрішньо переміщених осіб, поєднання державних і волонтерських програм. Перспектива — хаби як тероргани нашого міністерства.

 

Володимир Бородянський,
міністр культури, молоді та спорту

1. Збільшити залученість людей у життя суспільства з 6% (зараз) до 10-15% у майбутньому.

2. Збільшити відчуття приналежності людей (сприйняття себе частиною єдиного культурного простору) до єдиного українського культурного простору.

3. Збільшити частку креативних індустрій в економіці.

4. Досягти інституціоналізації індустрій.

 

 

 

 

Тимофій Милованов,
міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства

1. На практичному рівні я б хотів, аби ми запустили ринок землі.

2. Аби відбулася приватизація, велика. Це б стало великим успіхом. Аби вона стартувала, як мінімум.

3. Щоб у нас покращився бізнес-клімат і збільшилися інвестиції. Вони мають значно зрости. Це залежить від того, чи повірять світ і українці в те, що тепер буде інакше. Я повірив.

 

Дмитро Дубілет,
міністр Кабінету міністрів

1. Істотно знизити корупцію за допомогою IT.

2. Впровадити справжній електронний документообіг у всіх міністерствах і центральних органах виконавчої влади.

3. Впровадити систему KPI [головний показник ефективності] і дешбордів [візуалізація даних, згрупованих за змістом, на одному екрані для легшого візуального сприйняття інформації] у всіх міністерствах і центральних органах виконавчої влади.

Всі матеріали номеру

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.