Моє місто

Лондон

Лондонські мільйонери для збільшення швидкості пересування купують одразу два Rolls-Royce
Хочете купити цю статтю?

Лондонські мільйонери для збільшення швидкості пересування купують одразу два Rolls-Royce: на одному їдуть від свого особняка в передмісті до найближчої станції метро, там спускаються у підземку і в старенькому вагоні мчать до Сіті, де на них чекає вже другий Rolls-Royce — аби правильно привезти до місця призначення

   

 

Роман Марченко, старший
партнер юридичної фірми
Ілляшев та Партнери

 

За останні кілька десятиліть Лондон де-факто став центром світового судочинства. У тутешніх судах розглядають позови між найбагатшими і супербагатими. Навіть бізнесмени з колишнього СРСР вподобали тутешні суди: наш олігарх боїться попастися зубастішому колезі, чий вплив на пострадянський суд може виявитися ефективнішим, ніж його, і, щоб не ризикувати, воліє довірити свою долю англійським суддям і баристерам.

Дбайливе ставлення до традицій верховенства права буквально шкірою відчуваєш у залі Високого суду Лондона. У цьому приміщенні, як і в далекому 1919 році, так само в першому ряді сидить найповажніший представник колегії адвокатів — королівський баристер, до якого судді, заходячи, звертаються особисто: "O, Mr. Beloff! How are you today? "За ним розташовується баристер "без шовку". Ще далі місця старших, потім молодших солісіторів і тільки потім, на п'ятій лавці, ми — представники сторін, експерти з питань права з інших країн. Самолюбство втішене: є ще шоста лавка — для колег, які зайшли випадково, і просто для публіки, що гуляє.

Місто справ і ділових зустрічей Лондон — це, звісно ж, і туристичний центр з особливим шиком. Сюди приїжджають, щоб подивитися на величний Букінгемський палац, негрізний Тавер, звірити годинники за Біг-Беном.

В'їзд до центру міста платний, парковки вкрай дорогі, плюс величезні затори. Навіть багаті і впливові лондонці часто користуються тут поїздами і готові, не втративши лоску і корони, пірнути в метро. Один дуже заможний клієнт нашої компанії — мешканець передмістя — володіє одразу двома Rolls-Royce. На одному доїжджає до найближчої від свого маєтку станції метрополітену, а другий чекає на нього вже на вокзалі в Сіті.

Увечері Лондон перетворюється на столицю смаків і розваг. Саме тут років 15 тому в мережі аргентинських м'ясних ресторанів Gaucho я скуштував один із найкращих стейків і досі практично кожну поїздку заходжу туди з'їсти шатобріан.

Щоб прочитати статтю повністю,