Світ

Високий блондин у чорних черевиках

Новим прем'єром Великої Британії готується стати Борис Джонсон — затятий прихильник брексіту, людина з імпульсивним характером, дотепник і бабій
Хочете купити цю статтю?

Новим прем'єром Великої Британії готується стати Борис Джонсон — затятий прихильник брексіту, впевнений у його мінімальному впливі на економіку, людина з імпульсивним характером, дотепник і бабій

 

Анна Павленко

 

 

З а два десятки років у британській політиці 55-річний Борис Джонсон встиг освоїтися у парламенті й узагалі зробити кар'єру: вісім років він був мером британської столиці та ще два роки очолював міністерство закордонних справ. Замахнутися на прем'єрське крісло донедавна політик не наважувався.

"Мої шанси стати прем'єр-міністром такі ж великі, як імовірність знайти Елвіса на Марсі або можливість моєї реінкарнації в оливку", — заявив Джонсон, будучи депутатом нижньої палати парламенту, в 2004 році.

Ще через сім років він додав до списку неймовірних порівнянь можливість "бути обезголовленим фрісбі, засліпленим пробкою від шампанського або замкненим у холодильнику".

У червні 2019-го Джонсон передумав. За кілька днів до того, як чинна прем'єрка Великої Британії Тереза Мей склала повноваження лідера Консервативної партії, він заявив про власні амбіції зайняти її місце і в підсумку переїхати на Даунінг-стріт, 10, тобто стати прем'єр-міністром. І незабаром вже вважався очевидним фаворитом виборчих перегонів.

Багато хто вважає Джонсона харизматичнішим за інших британських політиків 
Пол Вебб,
професор політичних наук в університеті Сассекса

Партія провела п'ять турів голосування, у кожному з яких кандидатуру Джонсона підтримали від 114 до 160 із 313 депутатів палати громад. Попереду останній раунд — голосування 160 тис. представників Консервативної партії, яке триватиме до 22 липня. І тут єдиний суперник Джонсона, Джеремі Хант, зазнає поразки зі співвідношенням 26% до 72% голосів, прогнозують аналітики неурядової організації ConservativeHome. "Багато хто вважає Джонсона х

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.