Тиждень

5 запитань Віталію Кличку

Мер Києва розповідає про свої кошмари, коментує переїзд Офісу президента до Українського дому і виступає за легалізацію проституції і марихуани

Мер Києва розповідає про свої кошмари, коментує переїзд Офісу президента до Українського дому і виступає за легалізацію проституції та марихуани

 

Валерій Калниш

 

 

Наступний рік для київського міського голови Віталія Кличка буде складним: ветерану великого боксу належить підтвердити свій титул головного менеджера столиці. А часу, щоб зібрати сильні аргументи на свою користь, у Кличка зовсім небагато. І якщо кияни жартома називають його мером "парків і скверів", то сам він вочевидь не хоче уславитися міським головою "втомлених" київських мостів.

Протягом години Кличко розповідає про те, який капітальний ремонт він затіяв у столиці, яким бачить своє політичне майбутнє і до чого готовий закликати киян. НВ публікує найкращі відповіді київського міського голови.

1 Спочатку поговорімо про гроші. Бюджет Києва сьогодні — це 60 млрд грн. Назвіть п'ять-сім проектів, на які передусім підуть кошти від децентралізації фінансових надходжень до бюджету.

— У нас складна ситуація з транспортною інфраструктурою. Насамперед гроші йдуть на реконструкцію Шулявського мосту. Зараз ми робимо все, щоб до кінця року його відновили.

Ми знесли старий, який був у критичному стані, і зараз будуємо новий міст. Було чотири смуги, зараз міст розширять до шести, з'являться велодоріжки, проходи. Тобто все буде зроблено як треба, за проектом. Великі гроші ми також вкладаємо в Подільсько-Воскресенський міст, жителі Троєщини його чекають. У планах вже до кінця наступного року зробити автосполучення між лівим і правим берегом.

Після того, як консолі Шулявського мосту впали, я дав завдання перевірити аварійність усіх інших мостів міста. Я був шокований інформацією. Сімдесят п'ять мостів у Києві перебувають у передаварійному стані, три — в аварійному. І я щоранку встаю і молюся, щоб нічого не сталося із тими об'єктами, які перебувають в аварійному стані, бо це вкрай важливо. Зараз ми вкладаємо гроші в усі київські мости через Дніпро, вони перевантажені на 130%. Ремонтуємо Південний міст, далі настане черга мосту Патона, який у критичному стані. Зараз ремонтуємо міст Метро над Русанівською протокою. Транспортна інфраструктура — пріоритет.

2 Голова Офісу президента Андрій Богдан дає зрозуміти, що в команді Володимира Зеленського готові піти на законодавчі зміни щодо повноважень голови КМДА, а саме — розділити повноваження між мером, якого обирають, і головою КМДА, якого призначає центральна влада. Як ви до цього ставитеся?

— Кияни обирають мера як людину, якій довіряють зміни, потрібні в місті. І він відповідальний за це. Це не київська чи українська практика, це світова практика. Є закон про столицю, де прописано, що київський міський голова автоматично стає головою Київської міської державної адміністрації. Він уособлює законодавчу і виконавчу владу.

Ми з Саакашвілі потиснули один одному руки, але потім Міхеіл Ніколозович начитався Facebook і змінив своє рішення

Позбавити мера повноважень голови КМДА — це перетворити його на англійську королеву, ну так, він зможе квіти покладати у пам'ятні дати, але втілити очікування киян буде не здатний. Я спеціально зараз говорю не про прізвища, а про принципи. Тому можу одразу сказати: такі дії отримають негативну оцінку, зокрема від іноземних експертів.

Якщо таке трапиться, я буду звертатися безпосередньо до киян. Переконаний у тому, що, якщо кияни хочуть, щоб їм насаджували зверху людину, яка буде мером, — це одна історія. Якщо вони хочуть обирати людину, яка буде відстоювати їхні інтереси, — це інша історія. Я в цьому напрямі ініціюватиму дострокові вибори київського міського голови, нехай усі ті люди, які хочуть бути керівником столиці, змагаються, презентують свої програми. Це буде справедливо, це європейська практика.

Я розумію — у владі велика спокуса. Кожна партія, тим паче партія, яка набере більше голосів, хоче мати свою людину в столиці, але шлях до цього тільки через відкриті вибори.

3 Активно обговорюють переїзд Офісу президента до Українського дому на Європейській площі. Для підготовки будівлі знадобиться 300 млн грн і рік часу. Такі процеси не можуть відбуватися без узгодження із міською владою. Як ви ставитеся до такого проекту?

— Так я вже зустрічався з [ексзаступником голови Головного управління містобудування та архітектури КМДА, бізнесменом] Вавришем, який презентував цей проект. Не секрет, що в Українському домі розташована музейна експозиція, велику кількість експонатів якої належить Києву. Ми обговорювали, куди все це можна перевезти. Я обіцяв повне сприяння, щоб це можна було зробити якомога швидше. Щодо ідеї, то вона хороша, але залишається багато питань стосовно транспортної розв'язки, бо Український дім знаходиться на важливому транспортному вузлі. Я ці острахи озвучив, мене запевнили, що все продумано і буде нормально.

Хоча моя думка — не знаю, чи будуть прислухатися до мене в Офісі президента, — збудувати з нуля нову будівлю або на Осокорках, або за межами міста. Це дозволить розвантажити центр столиці, в якому зараз і так дуже складна транспортна ситуація.

4 Чому ви і ваша партія УДАР не берете участі у виборах до Верховної Ради за списками?

— Ми беремо участь у виборах до Верховної Ради. За списками не беремо участі, тому що досить довго стояли в тіні БПП, і я ще рік тому озвучив, що ми будемо йти окремо. Ці вибори дострокові, й у нас не вистачило часу, щоб набрати достатню швидкість.

Так, у нас були певні домовленості з [лідером партії Рух Нових сил] Михаілом Саакашвілі, ми потиснули один одному руки, але потім Михаіл Ніколозович начитався Facebook і змінив своє рішення.

5 Як мер української столиці, як ви ставитеся до легалізації проституції та марихуани?

— Складне питання у кінці розмови. Я не бачу в цьому нічого поганого. У разі легалізації обидва ці процеси будуть добре контрольовані державою, стануть безпечнішими для їх учасників і нарешті вийдуть з тіні. Адже — говорімо відверто — вони все одно існують.

Приклад такої легалізації нам показує Німеччина. З одного боку, це така консервативна католицька країна, з іншого — проституція там має офіційний статус, навіть є профспілки, і держава контролює ці процеси.

раст

ТУТ БУДЕ МІСТО-САД: Мер столиці любить демонструвати досягнення київського паркового мистецтва, але жителі міста чекають ремонту мостів

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.