Тиждень

Огляд преси

Новини планети
Хочете купити цю статтю?

ШВЕЙЦАРІЯ

 

С коро деякі регіони Землі можуть стати непридатними для життя через занадто високі температури. Свіжий приклад — рекордна спека в Індії.

Зазвичай екстремально високі температури завдають клопоту жителям Індії в період із березня до липня і поступово спадають, щойно починаються мусонні дощі. Однак останнім часом частота, інтенсивність і тривалість періодів сильної спеки суттєво зросли: у 2010 році у всій країні була зафіксована 21 теплова хвиля, у 2018-му — вже 484. За вісім років через це загинуло більше 5 тис. осіб.

Цього літа жертвами спеки вже стали більше сотні людей. У місті Чуру, на захід від столиці Делі, стовпчик термометра піднявся до 50,6 градуса, що побило індійський рекорд. У самому Делі, де була зафіксована температура 48 градусів, червень також був жарким як ніколи.

Метеорологи вважають, що ситуація буде погіршуватися і в майбутньому теплові хвилі, ймовірно, зачіпатимуть не окремі регіони, а всю країну, до того ж регулярно. Експерти Массачусетського технологічного інституту (MIT) б'ють на сполох: вони підрахували, що в деяких регіонах Індії спека може стати настільки сильною, що будуть досягнуті межі людського виживання.

Межі виживання експерти визначили за допомогою так званої температури вологого термометра, під час вимірювання якої враховуються температура повітря і вологість (вона завжди нижча за температуру, яка вимірюється звичайним способом). Якщо вона сягає 35 градусів, людина не може в достатній мірі охолоджувати свій організм за допомогою потовиділення. Якщо людина зазнає впливу таких умов більше шести годин, вона вмирає незалежно від її фізичної форми.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.