Тиждень

Огляд преси

Новини планети

ШВЕЙЦАРІЯ

 

С коро деякі регіони Землі можуть стати непридатними для життя через занадто високі температури. Свіжий приклад — рекордна спека в Індії.

Зазвичай екстремально високі температури завдають клопоту жителям Індії в період із березня до липня і поступово спадають, щойно починаються мусонні дощі. Однак останнім часом частота, інтенсивність і тривалість періодів сильної спеки суттєво зросли: у 2010 році у всій країні була зафіксована 21 теплова хвиля, у 2018-му — вже 484. За вісім років через це загинуло більше 5 тис. осіб.

Цього літа жертвами спеки вже стали більше сотні людей. У місті Чуру, на захід від столиці Делі, стовпчик термометра піднявся до 50,6 градуса, що побило індійський рекорд. У самому Делі, де була зафіксована температура 48 градусів, червень також був жарким як ніколи.

Метеорологи вважають, що ситуація буде погіршуватися і в майбутньому теплові хвилі, ймовірно, зачіпатимуть не окремі регіони, а всю країну, до того ж регулярно. Експерти Массачусетського технологічного інституту (MIT) б'ють на сполох: вони підрахували, що в деяких регіонах Індії спека може стати настільки сильною, що будуть досягнуті межі людського виживання.

Межі виживання експерти визначили за допомогою так званої температури вологого термометра, під час вимірювання якої враховуються температура повітря і вологість (вона завжди нижча за температуру, яка вимірюється звичайним способом). Якщо вона сягає 35 градусів, людина не може в достатній мірі охолоджувати свій організм за допомогою потовиділення. Якщо людина зазнає впливу таких умов більше шести годин, вона вмирає незалежно від її фізичної форми.

Дослідники MIT бачать два сценарії: у першому випадку до кінця сторіччя глобальна температура поверхні Землі підвищиться у середньому на 4,5 градуса, оскільки кількість викидів продовжить збільшуватися. У другому випадку потеплішає на 2,25 градуса.

Якщо здійсниться більш оптимістичний сценарій, умови життя для багатьох людей у цьому регіоні будуть важкими, але не зовсім життєво небезпечними. За більшого збільшення температури межі людського виживання будуть досягнуті як на північному сході та сході Індії, так і в деяких регіонах сусідньої держави Бангладеш. Родюча долина річки Ганг, а також інші регіони Південної Азії, зокрема північ Шрі-Ланки і схід Пакистану, будуть лише частково придатні для життя. Через кілька десятиліть життя понад мільярда людей може опинитися у небезпеці.

 

 

К итайська держава, що веде стеження за людьми, не зупиняється навіть перед іноземними туристами.

На кордоні між Киргизією і Китаєм китайські прикордонники забрали телефон у швейцарця Міхаеля Куммера. Через чверть години Куммер отримав телефон назад, крім того, на ньому було встановлено новий додаток. "Я спробував запитати прикордонника, що це. У відповідь він похитав головою і жестом попросив мене відійти", — розповідає Куммер.

Журналістці німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке вирішило перевірити інформацію про встановлення Китаєм додатків на телефони туристів, вдалося отримати доступ до приміщення, куди приносили телефони. На столі лежало з десяток телефонів, кожен — на паспорті свого власника, європейця або азіата.

Прикордонник приєднував телефони до бездротової мережі і завантажував на них додаток розміром 3,9 мб. На екрані телефону з'являється білий інтерфейс із двома полями. На одному написано Почати пошук, на іншому — Видалити. Поліцейський натискав на Почати пошук — і починалася передача особистих даних китайській державі.

 

 

ПОЛЬЩА

 

 

П онад 7 тис. квартир придбали іноземці в Польщі протягом торік. Це на 46% більше, ніж роком раніше. Найбільшу кількість об'єктів нерухомості купили українці — близько 2,3 тис. Крім українців, квартири охоче купують німці та англійці, говорять дані Міністерства внутрішніх справ Польщі.

Як наголошує головний аналітик HRE Investments Бартош Турек, українці купують вдвічі більше квартир, ніж громадяни Німеччини.

Всього іноземці купили 426,2 тис. кв. м. Площа середньої придбаної ними квартири становить близько 60 кв. м.

"Якщо у 2017 році українці купили у нас 71,3 тис. кв. м житла, то за рік було вже 110,4 тис. кв. м. Це збільшення на 55%", — оцінює показники Турек.

 

 

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ

В лада Китаю забирає десятки тисяч дітей-мусульман від їхніх батьків у Західному регіоні Сіньцзян, доправляючи їх у школи-інтернати в рамках програми масового інтернування. Близько 1,5 млн уйгурів, казахів та інших меншин, які здебільшого сповідують іслам, у Сіньцзяні утримуються у таборах перевиховання у процесі кампанії з їх "дерадикалізації" з боку уряду Китаю. Цю програму вже засудили ООН, уряди західних країн і правозахисники.

Китай вважає табори необхідним інструментом у боротьбі з тероризмом у регіоні і відкидає звинувачення, заявляючи, що він надає дітям професійну підготовку.

 

 

П ублікація оновлень у соціальних мережах і листування із друзями в робочий час можуть незабаром піти в минуле: керівники британських компаній починають конфісковувати смартфони, щоб співробітники працювали не покладаючи рук.

Якщо раніше тільки мережі роздрібної торгівлі, такі як Tesco, зобов'язували своїх співробітників залишати телефони в шафках для зберігання, то тепер ця практика поширилася на офіси. Так, директор однієї маркетингової компанії в Західному Йоркширі нещодавно ухвалив рішення не наймати кандидатів, які не готові здавати свої мобільні пристрої.

 

 

США

 

Б ільшість європейських лібералів вважають Папу Франциска найбільшим голосом совісті на тлі відродження популізму і демонізації мігрантів. Але для багатьох європейських націоналістів, політиків, які виступають проти мігрантів, і гомофобів справжнім духовним лідером їхнього руху є російський президент Володимир Путін, їхній альтернативний папа.

Тому, коли Путін відвідав Ватикан, це була не просто його зустріч із Папою Франциском, третя за рахунком. Радше це була особиста зустріч лідерів конкуруючих думок на європейському континенті.

Для Путіна зустріч стала можливістю навести глянець на свою репутацію світового лідера. Для Франциска співпраця з Путіним має важливе значення для захисту християн на Близькому Сході, де активна Росія. Папа також прагне до єдності або, принаймні, до поліпшення відносин із Російською православною церквою. Франциск знає, що без підтримки Путіна ці зусилля ні до чого не приведуть.

 

 

АВСТРІЯ

 

Ш лях льотчиці Надії Савченко багато говорить не тільки про неї саму, а й про політичну систему України. Скільки разів її ображали або зустрічали з радістю, обзивали фашисткою або захоплювалися нею, називаючи "нашою Надею". Для російської пропаганди вона була "машиною для вбивства у спідниці", а в Україні, навпаки, її вшановували як національну героїню. Але на жодне визначення Савченко не реагує з таким обуренням, як на питання про те, чи є вона жертвою. "Я борець, — хитає вона головою, — а не жертва".

 

 

 

С ьогодні жінки частіше бачать сни про секс, ніж ще 50 років тому. У кожному п'ятому сні молодих жінок присутня еротична складова. В аналогічному дослідженні, проведеному в 1966 році, лише до 4% жінок вказували, що бачать емоційні сни.

Вчені з команди дослідника сну Міхаеля Шредля із Фрайбурзького університету припускають, що зростання кількості еротичних сновидінь серед молодих жінок пояснюється розвитком рівноправності. Сьогодні, за їхніми словами, жінки відкритіші та розповідають про свої еротичні сни з меншою стриманістю і без почуття сорому.

 

 

Німеччина

  

 

У Берліні зафіксовано зростання кількості підлітків і дітей, які зловживають наркотиками. Особливе занепокоєння у місцевих політиків викликає вживання дітьми екстазі. На проблему звернув увагу Гордон Лем, член міської ради у справах молоді та спорту в районі Марцан-Геллерсдорф.

За словами політика, "передусім дівчатка, але також і хлопчики у віці 11-14 років зловживають екстазі". "Хоча ці різнобарвні таблетки і виглядають нешкідливими, саме у дітей і підлітків вони викликають серйозні побічні ефекти і можуть призводити до довготривалих ускладнень", — вказав Лем.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.