Тиждень

НВ 24/7

Найкращі матеріали сайту за тиждень
Найкращі погляди тижня

15 великих фільмів XXI століття, які потрібно обов'язково подивитися

Олексій Бондарев,

керівник відділу Техно (НВ)

 

Б агато хто вважає, що найкращі фільми в історії світового кіно були зняті у XX столітті. Загалом не посперечаєшся, але це не означає, що нинішнє століття виявилося бідним на кіношедеври. І я вирішив скласти свій список. Без компромісів і згладжування кутів. Ось фільми, які вийшли у XXI столітті й заслуговують права вважатися його класикою. На першому місці Престиж (The Prestige). Режисер — Крістофер Нолан. Бездоганний фільм з елементами трилера і фантастики, непередбачуваним фіналом і чудовим філософським сенсом. На другому — Останній нащадок Землі (Children of Men). Режисер — Альфонсо Куарон. Похмура пророча фантастика з месіанським підтекстом і сумним, але дуже оптимістичним фіналом. Можливо, найкращий фільм постапокаліптичного жанру, хоча тут немає тотальної розрухи й армії зомбаків. На третьому — Лабіринт Фавна (El Labirinto del Fauno). Режисер — Гільєрмо Дель Торо. Страшна казка, якій немає рівних. Скажете, навіщо потрібні страшні казки? Вони набагато повчальніші за класичні добрі казки.

 

 

Перші симптоми світової кризи

Анатолій Амелін,

співзасновник Ukrainian Institute for the Future

 

Н у що, схоже, що нова світова криза почнеться-таки з Китаю? Дізнався про банкрутство великого банку, а симптомів виявилося набагато більше. У травні цьогоріч у Китаї впав банк з активами понад $80 млрд. Це сталося вперше за 20 років. Банк був націоналізований, врятований, але дзвіночок дуже тривожний. Одна з причин краху — зростання проблем з обслуговуванням виданих кредитів, частина яких були видані як інвестиційні операції. Грошова емісія і кредитні вливання Народного банку КНР призвели до того, що активи банківської системи Китаю потроїлися за останні вісім років, а їхній загальний розмір склав $36 трильйонів — більш ніж удвічі перевищує показник банків США.

 

 

Трагедія підводного човна АС-31. Що приховує Путін

Олександр Гольц,

російський журналіст, заступник головного редактора Ежедневного журнала

 

З розуміло, у держави є секрети у військовій галузі, і вона ці секрети всіляко оберігає. У випадку з катастрофою на атомному глибоководному апараті рівень секретності такий великий, що військовому відомству РФ знадобилося три доби, щоб повідомити імена загиблих підводників. Тільки як бути, коли за секретністю ховається неефективність, недбалість і корупція? Як бути, якщо офіційна версія (якщо уривчасті фрази міністра оборони РФ можна назвати версією) містить очевидні протиріччя. Так, Сергій Шойгу повідомив, що моряки героїчно боролися із пожежею. Водночас у першому повідомленні Міноборони йшлося, що члени екіпажу загинули, отруївшись продуктами горіння. Але можливе лише щось одне з двох.

 

 

Небувала спека. Що чекає нашу планету?

Іван Яковина,

кореспондент НВ

 

Х виля гарячого повітря із Сахари вразила в червні Західну Європу і стала причиною появи одразу декількох температурних рекордів. Збільшення температури нашої планети зупинити буде неможливо. Червень, який щойно закінчився, став для мене досить страшним. Річ у тому, що за цей місяць трапилася купа подій, що вказують на важку хворобу нашої планети. У неї температура. У прямому сенсі слова. Минулий червень став найспекотнішим місяцем на Землі за всю нашу історію спостережень, тобто за сто з гаком років. Якщо взяти до уваги, що раніше клімат був загалом набагато холоднішим, то, ймовірно, так жарко на Землі востаннє було за часів динозаврів або близько того.

Не пропустіть

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.