Погляди

Коли все змінюється

П'ять речей, які потрібно знати про майбутнє вже сьогодні  

П'ять речей, які потрібно знати про майбутнє вже сьогодні

 

 

Ілля Кенігштейн,
засновник і CEO мережі
бізнес-просторів
Creative States

 

Р озвиток технологій щодня змінює наше життя все більше. Аби підготуватися до того, що чекає світ через 15-20 років і пізніше, потрібно аналізувати ситуацію вже зараз — без страху, але з готовністю прийняти зміни.

Роботи змінять ринок праці

Епоха четвертої промислової революції вже почалася. Вона передбачає масштабне впровадження автоматизованих і роботизованих комплексів. Більшість втратить роботу. Роботи замінять чимало професій — від таксистів до копірайтерів і бухгалтерів. Механічні спеціальності підуть першими. Це станеться поступово, повністю вони зникнуть років за 10-15.

Лише 40% молоді з мільярда тих, хто шукатиме роботу в найближчі 10 років, знайдуть її. І це прогноз Світового банку. Бо у роботів не буває лікарняних і вихідних, вони готові працювати 24/7.

У майбутньому зайнятість для людей стане привілеєм, гроші втратять цінність. Головною валютою буде потрібність. Переможцями з ситуації вийдуть ті, хто легко освоює нові спеціальності. Потрібні будуть програмісти (як архітектори коду), біофармакологи, IT-медики та генетики, кібераналітики міських даних, екологи, архітектори живих систем.

Освіта трансформується

Цей пункт — логічне продовження попереднього. Наступні покоління повинні швидко здобувати знання і користуватися ними, щоб не залишитися за бортом. Миттєвий доступ до інформації, офлайн- і онлайн-курси змінюють суть освіти. Тому в Штатах школярів уже вчать швидко знаходити відповіді, а не забивати голову датами і формулами. Запам'ятовувати все це не потрібно. Головне — знати, де шукати і як застосувати. Потрібні будуть практичні вміння, здатність створювати конкретні продукти, отримувати відчутний результат.

Думайте, як зайняти найкраще місце в новому світі

За даними звіту The Future of Jobs Всесвітнього економічного форуму, важливими навичками стануть емоційний інтелект, ініціативність, здатність критично мислити й аналізувати інформацію, приймати рішення у складних ситуаціях, працювати у команді й вести перемовини, а також когнітивна еластичність.

Ком'юніті замінить індивідуалістів.

Здатність до співпраці —  головний фактор розвитку суспільства. В українському бізнесі досі панує конкуренція, але потрібно рухатися від неї до синергії та кооперації. Офісні простори трансформуються, відкриваючи можливість для пошуку креативних ідей і однодумців. Я певен, що в майбутньому креативні простори стануть майданчиком для розвитку не тільки компаній, але й особистостей. В атмосфері, де ніщо не відволікає від створення інноваційних рішень, а навколо —  люди, що розділяють ті ж самі цінності, народжуватимуться Google і Apple нового часу.

Споживання стане іншим

Відстань між продуктом і споживачем майже зникне — Amazon зараз відкриває супермаркети, де немає касирів, ми купуємо все, від техніки до одягу, через інтернет. Коли товари настільки доступні, вступає в права економіка перенасичення.

У суспільстві, де меблі, взуття, прикраси та навіть будинки почнуть друкувати на 3D-принтері, важливим буде емоційний продукт — той, у який автор вклав частинку себе. Товари та послуги розповідатимуть історії створення і творця. Саме так вони зможуть залучати нову аудиторію і вигідно відрізнятися від конкурентів.

Людство житиме довше

Розвиток ранньої діагностики (завдяки ШІ) дозволить людям ефективніше лікувати рак та інші важкі хвороби. Суперкомп'ютери IBM Watson вже зараз застосовують в американських лікарнях для виявлення раку на початкових стадіях. Клінічні дослідження підтримують не тільки медичні, а й технологічні компанії, зокрема Apple.

Використовуючи прилади для кардіомоніторингу, фітнес-трекери і мобільні, ми стежитимемо за здоров'ям, не виходячи з дому. Рішення дешевшатимуть із прогресом технологій, стаючи доступнішими.

Як вважає фізик і футуролог Мітіо Каку, впоравшись із хворобами, людство стане масово вирощувати штучні органи, щоб замінити зношені. Так ми наближатимемося до безсмертя.

Ми живемо на стику двох епох. Нас чекають захопливі зміни. Не бійтеся майбутнього. Думайте, як зайняти найкраще місце у новому світі.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.