Погляди

Зворотний ефект

Все свідчить про одне: Захід сприймає "примирення" із Кремлем серйозніше, ніж будь-коли з моменту анексії Криму
Хочете купити цю статтю?

Все свідчить про одне: Захід сприймає "примирення" із Кремлем серйозніше, ніж будь-коли з моменту анексії Криму

 

 

Владислав Іноземцев,
російський
економіст,
директор Центру досліджень

постіндустріального суспільства

 

О станні тижні принесли Україні багато тривожних новин: спочатку російська делегація була відновлена у ПАРЄ, трохи пізніше перемовини Дональда Трампа і Володимира Путіна переконали американського президента в тому, що його російський колега — "гарний хлопець", ну а потім Еммануель Макрон і Ангела Меркель вирішили відновити зустрічі в безглуздому нормандському форматі. Все це свідчить про одне: Захід сприймає "примирення" із Кремлем серйозніше, ніж будь-коли з моменту анексії Криму.

Щиро кажучи, було дивно бачити людей, які вважали, що цей момент ніколи не настане. Хоча Росія навряд чи здатна допомогти вирішити якусь міжнародну проблему (зокрема і ті, що сама породила), Москва досягла успіху в створенні зворотного враження, а західні ЗМІ своїми розповідями про втручання РФ у американські вибори і британський референдум, описом нової "консервативної ідеології ", що розробляється Кремлем, і пошуком сотень мільярдів доларів особистих коштів російського президента "відлили у граніті" уявлення про нього як про світового деміурга. Тому демонізація Росії не могла не призвести у підсумку до протилежного результату, який тепер доведеться розсьорбувати.

До подібної перспективи України варто ставитися з усією серйозністю: оскільки мало не вся її посткримська зовнішньополітична стратегія ґрунтувалася на тезі про те, що країна захищає демократичну Європу від тоталітарної Орди. Якщо ж Орду вважати "нормальною" державою, з президентом якої можна і справи вести і руку потиснути, ця логіка руйнується. Газові угоди Берліна і Москви, небажання США віддавати Росію у сферу домінування Китаю, міфічний вплив Росії на ситуацію на Близькому Сході — все це працюватиме на Кремль. Тут важливо не тішити себе ілюзіями про те, що Росія — це щось на зразок Азії і з європейцями Путіну не домовитися. Росія — це Європа, тільки не XXI, а XIX століття. Всі її імперські прагнення європейцям зрозумілі, і навряд чи вони готові довго протистояти їм із суто етичних мотивів (а з історичним передбаченням там зараз не краще, ніж у 1938 році).

Останні тижні принесли Україні багато тривожних новин

Все це означає одне: шанси збільшення тиску на Київ високі, а взаємодія частини української політичної еліти з Москвою стане додатковим фактором зниження підтримки України з боку За

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.