Світ

Справа смаку

У першій пів сотні найкращих ресторанів планети від The World's 50 Best Restaurants європейців потісняють азіати і латиноамериканці
Хочете купити цю статтю?

У першій пів сотні найкращих ресторанів планети від The World's 50 Best Restaurants європейців потісняють азіати і латиноамериканці. Гастрономічний космополітизм, як і культ здорової їжі, — нова релігія кулінарного світу

 

Анна Павленко

 

 

Наприкінці червня острівне місто-держава Сінгапур на кілька днів перетворилося на столицю світової гастрономії. Десятки іменитих кулінарів з усього світу з'їхалися сюди на церемонію вручення нагород The World's 50 Best Restaurants 2019, плекаючи надію здобути свій ресторанний Оскар.

Вечірку з нагоди фіналу щорічного конкурсу влаштували в одному з пляжних клубів мегаполісу, де спеціально запрошені продавці вуличною їжею пригощали найкращих рестораторів своїми коронними стравами: китайським рисом із куркою по-хайнаньськи, хрусткими індійськими коржами роті-прата і смаженими курячими крильцями.

Свій вибір майданчика для нагородження упорядники рейтингу пояснили просто: в Сінгапурі перетинається безліч кулінарних культур. Китайські та індійські традиції тут приправлені європейськими віяннями, а намети з відомою на весь світ вуличною їжею сусідять, а іноді й конкурують із ресторанами найвищого класу.

І це ще не все. На думку Брета Торна, старшого редактора американського видання Nation's Restaurant News, вибір Сінгапуру місцем ресторанної церемонії підтверджує: судді рейтингу прагнуть більшої інклюзії, хочуть вийти за межі традиційно представленого в рейтинзі Заходу і посилити фокус на інших регіонах.

Сьогодні заклади з європейською пропискою посідають у списку топ-50 ресторанів світу трохи більше половини місць, тоді як ще десять років тому вони окупували 34 позиції поряд із двома представниками з Азії та лише одним із Латинської Америки. За минулі роки два ці регіони п

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.