Люди

Причина жити

Шеф-кухар ресторану Ikigai Дмитро Кривошап провів чотири тижні на стажуванні в Японії, ми з'ясували, як його поїздка вплинула на меню ресторану
Хочете купити цю статтю?

НОВИНИ КОМПАНІЙ

 

 

Шеф-кухар ресторану Ikigai Дмитро Кривошап провів чотири тижні на стажуванні в Японії, ми з'ясували, як його поїздка вплинула на меню ресторану

 

 

Якщо ви запитаєте в японця значення слова "ікігаї", то, найімовірніше, почуєте: "Це те, заради чого ви прокидаєтеся вранці". Хоча в буквальному перекладі "ікігаї" складається зі слів "жити" і "причина", в Японії воно нерозривно пов'язане з концепцією задоволення і щастя. Не дивно, що саме ікігаї вважають головним секретом довголіття японців.

Творці київського ресторану Ikigai, розташованого на першому поверсі Premier Palace Hotel (Пушкінська, 29), пояснюють: для них ікігаї — це природний імпульс, який надає життю сенс, смак і повноту відчуттів. І саме навколо цього будується концепція ресторану.

Кухнею Ikigai керує молодий шеф-кухар Дмитро Кривошап. Якщо розібрати стиль Дмитра на складники, то, мабуть, основними його рушіями будуть скандинавський підхід до створення страв (і очевидний через це інтерес до локальних продуктів) і японська безкомпромісність до якості інгредієнтів. До приходу в Ikigai Дмитро працював у скандинавському ресторані в Києві. Але стежити за роботою Рене Редзепі, засновника культового ресторану Noma, Дмитро почав задовго до цього.

Однаково сильний інтерес до японської та скандинавської кухні цьогоріч привів шефа на стажування у ресторан INUA в Токіо. Його творець, шеф-кухар Томас Фребель, приблизно десять років очолював відділ досліджень і розробок у культовому данському ресторані Noma. А зараз із командою із тридцяти шеф-кухарів з усього світу показує жителям Японії, як місцеві сезонні продукти можуть звучати в скандинавському прочитанні.

За чотири тижні стажування шеф-кухар досліджував облаштування ресторану, а також глибше вивчив специфіку таких традиційних явищ, як тепан-шоу і стейк-хауси, які подають знамениту японську яловичину ваг'ю.

Багато технік, які використовують у INUA, вже знайшли своє місце на кухні Ikigai. Наприклад, тут почали самостійно готувати сіль із водоростей комбу. "В Японії комбу цінують за концентрований смак: одночасно солоний і солодкуватий. Ми варимо з них бульйон, а потім випаровуємо до стану солі. Якщо водорості обсмажити, сіль набуде горіхових ноток", — розповів про новий продукт шеф.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.