Тиждень

Огляд преси

Новини планети
Хочете купити цю статтю?

США

 

 

З гідно з опитуваннями, партію Зеленського Слуга народу, названу на честь телесеріалу, на парламентських виборах готові підтримати до половини виборців. Це нагадує швидку і тотальну парламентську перемогу президента Франції Еммануеля Макрона. Його рух En Marche! теж обезголовив колишню владу.

Якщо партія українського президента виправдає очікування, єдиним серйозним питанням залишиться те, чи знадобиться їй коаліційний партнер. Вперше у незалежній Україні одна партія може отримати контрольний пакет влади.

Кілька великих партій вилетять із парламенту, не подолавши 5-відсотковий бар'єр. Особливо це торкнеться лібералів, які впродовж останніх п'яти років були драйверами реформ. Йдеться про дві великі партії з різними платформами, сформовані після Майдану в 2014 році, — партію Народний фронт експрем'єр-міністра Арсенія Яценюка і західно-українську Самопоміч. Навіть їх критики визнають, що в ці політичні сили входили найкреативніші та найорієнтованіші на реформи депутати. Зараз партії мають у Верховній Раді десятки місць, але після виборів зникнуть із парламенту.

Новостворена партія Голос, заснована рок-співаком Святославом Вакарчуком, конкурує з партією Порошенка і представляє життєздатну альтернативу формуванню Зеленського. Голос буде однією з п'яти партій, які увійдуть до парламенту. Голос, як і Слуга народу, заявив, що хоче привести до парламенту тільки нові обличчя. Обидві сторони прагнуть підвищити довіру до себе, відмовляючись приймати до своїх лав членів парламенту.

В українців чимало причин бути незадоволеними реформаторами. Крім того, іронія полягає в тому, що ліберали, самі того не бажаючи, сприяли власному політичному фіаско. Їхні звинувачення у корупції уряду Порошенка не просто породили атмосферу нетерпимості й суспільного запиту на швидкі досягнення там, де об'єктивно потрібно працювати десятки років. Вони привели до суспільного розчарування всім політичним класом, стверджуючи, що всі партії у парламенті корумповані, зокрема самі реформатори. До того ж українські реформатори погіршили своє становище безперервною внутрішньою боротьбою.

 

 

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.