Моє місто

Калґарі

Головне місто канадської провінції Альберта і його околиці виглядають ідеальним зразком співіснування природи і людської цивілізації
Хочете купити цю статтю?

Головне місто канадської провінції Альберта і його околиці виглядають ідеальним зразком співіснування природи і людської цивілізації: зелені парки і дикі тварини у вигляді бурундуків, диких гусей і навіть ведмедів тут на рівних співіснують із розвиненою промисловістю

 

 

Олександр Харченко, директор
Центру досліджень енергетики

 

Я кщо дивитися на мільйонний Калґарі — центр канадської провінції Альберта — з висоти одного з його хмарочосів, важко зрозуміти, де закінчуються житлові квартали, а де починається ліс.

На офісних висотках ділового району — висячі сади або цілі сквери на дахах або терасах. Географічний центр —це величезний парк, в якому бурундуки і дикі гуси змагаються за звання найфотогенічнішого і найсимпатичнішого представника живої природи.

Калґарі ювелірно вписаний у природу кожною своєю деталлю. Навіть будмайданчики, а їх тут більш ніж достатньо, відформатовані так, щоб не пошкодити жодного деревця.

На центральних вулицях і в парках практично повністю відсутнє побутове, індустріальне або торгове сміття. У центральному діловому районі практично всі офісні хмарочоси пов'язані одне з одним на рівні 2-3-го поверху критими переходами. Можна пройти їх всі, жодного разу не вийшовши на вулицю. Взимку, а тут вона сувора, це не виглядає чимось зайвим.

Цікаву особливість подарувала місту історія: життя Альберти завжди було побудоване навколо залізниці. Півтора століття тому перші поселенці рухалися услід за рейками, заселяючи пустельні простори (вони, правда, і зараз не дуже й щільно заселені). Нині місцева залізнична лінія в буквальному сенсі оточена національними парками, в яких бродять ведмеді.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.