Бізнес

Борг кредитка скрашує

Співвітчизники полюбили кредитні картки й із задоволенням купують у борг телевізори і смартфони
Хочете купити цю статтю?

Українці почали масово брати позики, всього за рік на третину збільшивши свою загальну заборгованість перед банками. Співвітчизники полюбили кредитні картки й із задоволенням купують у борг телевізори і смартфони

 

Світлана Угніва

 

 

Киянка Олена Глинська, 28-річна співробітниця консалтингової фірми, в березні купила ноутбук за 20 тис. грн — на виплату на дев'ять місяців. "Це досить зручно, не було додаткових переплат. А щомісячна сума виявилася незначною для бюджету", — розповіла вона НВ. І уточнила наостанок: "І оформлення документів зайняло до 15 хвилин".

Глинська не тільки отримала необхідний їй ноутбук, а ще й, сама того не очікуючи, підкріпила статистику Нацбанку. Регулятор нещодавно оприлюднив дані, які вказують на серйозне зростання чистих кредитів, виданих фізособам. Якщо наприкінці 2016 року їх загальний обсяг у країні становив понад 50 млрд грн, то за кілька років вже перевищив рівень 100 млрд.

Й історія на цьому на закінчилася: за чотири перші місяці 2019 року цей показник упритул підібрався до позначки 120 млрд грн. Якщо ж порівнювати ситуацію на ринку минулого квітня і нинішнього, то за 12 місяців обсяг виданих банками фізособам у борг коштів зріс приблизно на 35 млрд грн.

Основним драйвером роздрібного кредитування стали, за даними Н

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.