Тиждень

Огляд преси

Новини планети

США

У першій серії серіалу HBO Чорнобиль один із комуністичних чиновників заявляє, що реальною небезпекою є не тільки вибух на атомній електростанції, а й новина про трагедію.

"Ми закриваємо місто, — каже він. — Ніхто не покине його. І відріжте телефонні лінії. Потрібно стримати поширення дезінформації".

Пропозицію чиновника зустріли оплесками.

Ця промова може здатися драматичною, але, як і весь серіал Чорнобиль, вона є щирою спробою передати нелюдськість, навмисне невігластво і брехню, які характеризували Радянський Союз у 1980-х роках.

Чорнобиль став літнім хітом у Сполучених Штатах, обов'язковим для перегляду. Але в Росії серіал спіткав історичний ревізіонізм, схвалюваний російським урядом і його прихильниками в ЗМІ, які ставляться до критичних досліджень російського і радянського минулого, як до атак на сьогодення країни.

Російський уряд, як і Радянський Союз епохи Брежнєва, звертається до минулої величі і, що найважливіше, до радянської перемоги у Другій світовій війні, щоб легітимізувати свій автократичний режим. Тому прокремлівські ЗМІ сприймають Чорнобиль і американський успіх цього серіалу, як образу.

Контрольований російською державою телеканал НТВ оголосив, що знімає власний серіал про Чорнобиль, що базується на непідкріпленому доказами твердженні, що в катастрофі було замішане ЦРУ.

 

 

 

Останніми роками молодь Росії жорстко критикували за політичну апатію і конформізм, а також за небезпечні форми активності й патріотизму. Але в березні 2017 року, тисячі молодих росіян, всупереч усім очікуванням, вийшли на вулиці на знак протесту проти корупції в уряді.

Можливо, президент Володимир Путін і Кремль вже втратили незмінну підтримку молоді: нове покоління росіян віком від 17 до 25 років виявилося значною мірою відірваним від підстаркуватого керівництва країни, ностальгічної радянської риторики і протекціоністських принципів. Хоча середній рейтинг схвалення Путіна залишається відносно високим (понад 60%), його підтримка серед молоді за останнє десятиліття різко знизилася: 32% у січні 2019 року порівняно з піком у 80% в 2009 році.

Одним із головних чинників зростання роз'єднаності між керівництвом Росії та її молоддю є конфлікт поколінь: Путіну 66 років, і більшості з його оточення вже за 60. Цей віковий розрив посилюється різними цінностями, поглядами і стилями спілкування. Сумнозвісні лайки Путіна і той факт, що він рідко користується інтернетом, змушують його виглядати застарілим.

 


 

Додатки для знайомств стали улюбленим інструментом для пропозиції і пошуку платного сексу.

"Я шукаю серйозних відносин, розваг або просто стосунків за гроші", — заявляє 62-річний Вотсон у дискусії на додатку для знайомств Tinder.

Для молодої жінки років двадцяти така пропозиція не рідкість. Їй досить просто відхилити дюжину анкет літніх чоловіків, щоб через двадцять хвилин їй почали надходити пропозиції заплатити за сексуальні стосунки.

Менш помітна, ніж на вулиці, проституція швидко поширюється в інтернеті. Оприлюднена 4 червня доповідь Fondation Scelles, асоціації, що бореться із проституцією, описує її як стихійне лихо, яке поширюється швидкими темпами.

 

 

ВЕЛИКА БРИТАНІЯ

 

 

 

Ухвалення закону про екстрадицію може мати катастрофічні наслідки для Гонконгу — крихкого мосту між однопартійною державою і всіма свободами глобальної торгівлі. Багато компаній обирають Гонконг, оскільки він має відмінні зв'язки з величезним ринком Китаю, але водночас керується тими ж прозорими правилами, які лежать в основі західних економік.

Завдяки материковому Китаю Гонконг є восьмим за обсягом експортером товарів у світі й четвертим фондовим ринком на планеті. Його величезна банківська система нерозривно пов'язана із Заходом, а валюта прив'язана до долара. Для багатьох глобальних компаній Гонконг є одночасно воротами китайського ринку і головним центром Азії — понад 1,3 тис. компаній мають тут свої регіональні штаб-квартири. Якщо Гонконг стане просто ще одним китайським містом, постраждають не тільки гонконгці.

 

 

 

Нова біографія лідера Північної Кореї Кім Чен Ина відкриває свіжі деталі про дитинство лідера-тирана і наймолодшого голови держави з ядерною зброєю.

У книзі Великий наступник: таємний підйом і правління Кім Чен Ина, написаній журналісткою Анною Файфілд, йдеться про те, що свої юні роки Кім прожив затворником у розкішних комплексах у Пхеньяні або в сімейному будинку в приморському місті Вонсан. Маленький Кім ні в чому не мав потреби: його батько і тодішній лідер режиму Кім Чен Ір стежив за тим, щоб у хлопчика були відеоігри на кшталт Super Mario, автомати для пінболу і величезна кількість гаджетів, більше, ніж в будь-якому європейському магазині іграшок.

Фільми про Бен Гура, Дракулу і Джеймса Бонда Кім Чен Ин дивився у власному кінотеатрі. Він обожнював моделі літаків і кораблів, і в нього також був свій справжній автомобіль і справжній пістолет. До того ж автомобіль батько наказав модифікувати так, щоб хлопчик міг ним кермувати з семи років. А свій пістолет Colt 45 він носив на стегні відтоді, як йому виповнилося 11.

Хлопчик ріс із переконанням, що він особливий: із раннього дитинства його готували до керівництва.

Кіму було всього 12 років, коли його відправили до школи в Берні у Швейцарії. Він був підстрижений "під горщик", носив фірмові спортивні костюми і взуття Nike. Він навчався під ім'ям Пак Ун, а його тітка по материнській лінії Ко Юн Сук і її чоловік Рі Ганг відрекомендовувалися його батьками.

За словами колишніх однокласників, у Кіма були обмежені можливості та йому була властива запальність. Підліток, який, ставши дорослим, накаже вбити свого дядька і зведеного брата, був відомий тим, що накидався на однолітків, штовхав їх по ногах і плювався, коли вони говорили по-німецьки, мовою, яку він саме вчив.

 

 

НІМЕЧЧИНА


 

Смерть Мухаммеда Мурсі, єдиного обраного в демократичний спосіб президента Єгипту, може спричинити нову хвилю заворушень.

Мурсі прийшов до влади в 2012 році, щоб завершити епоху свавілля і клептократії старих еліт. Обійнявши посаду президента, він передусім звільнив 572 ув'язнених, заарештованих армією після революції. Почалося нове життя.

А потім все пішло не так. Після одного з найхаотичніших років в історії Єгипту Мурсі повалила армія. Замість свободи і демократії його народ, як і всі бунтівні народи арабського світу, отримав режим, який діє настільки жорстко, що скинуті диктатори згодом здаються просто таки поблажливими і стерпними.

Тепер же раптова смерть колишнього президента може розсердити багатьох. Мохаммед Судан, лідер Братів-мусульман, що живе в еміграції у Великій Британії, назвав смерть Мурсі "навмисним убивством", оскільки колишнього президента нібито позбавляли відповідної медичної допомоги.

Рух закликав своїх прибічників провести у всьому світі демонстрації перед посольствами Єгипту і зібратися на масові похорони.

Поліція Єгипту працює в особливому режимі. Здається, влада боїться того, що у Мурсі після смерті може вдатися те, що йому не вдалося за життя, — все-таки скинути стару еліту єгипетської армії.

 

 

ФРАНЦІЯ

 

Сара Нетаньяху, дружина прем'єр-міністра держави Ізраїль, постійно стає предметом для пересудів. Хоча сама перша леді мріяла б стати бездоганною королевою-матір'ю Ізраїлю. Протягом декількох років її та чоловіка підозрювали в корупції. Підозри стали реальністю рік тому, коли міністерство юстиції Ізраїлю висунуло дружині Біньяміна Нетаньяху звинувачення в "систематичному шахрайстві" та "зловживанні довірою".

У чому провина Сари Нетаньяху? У тому, що вона виставила рахунок платникам податків за сотні страв, приготованих на кухнях найкращих ресторанів Єрусалима і доставлених їй додому. І це попри наявність штатного шеф-кухаря, який працює цілий рік у Бейт-Агіоні, офіційній резиденції голови ізраїльської виконавчої влади. Згідно з обвинувальною постановою, сума бюджетних грошей, витрачених на покупки, становить понад 86 тис. євро.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.