Питання тижня

Кого ви більше не хочете бачити у Раді?

НВ розпитав співвітчизників, яким, на їхню думку, депутатам і політичним силам не місце в новому парламенті

НВ розпитав співвітчизників, яким, на їхню думку, депутатам і політичним силам не місце в новому парламенті

 

 

Системних депутатів, які [потрапляють до Ради] зі скликання у скликання. Точно практично всіх, хто пов'язаний із колишньою Партією регіонів, а саме з Опозиційною платформою — За життя. Також 90% представників Батьківщини і 95% Блоку Петра Порошенка. Ну, а свіжі — Слуга народу і Голос — нехай би завзялися.

Що стосується старих політиків. По-перше, це люди, які системно перефарбовуються. А по-друге, все ж забруднені, корумповані та цинічні. Не віриш їм. А для мене найжахливіше, що може бути, це цинізм. Особливо в настільки крихкій та вразливій країні цинічні люди у владі роз'їдають найважливіше — віру і мрію.

Влад Троїцький,
театральний режисер, засновник фестивалю ГогольFest

 

Як на мене, ця Рада [VIII скликання] була найбільш проукраїнська. Але попри все я не можу бачити на парламентській трибуні Вадима Новинського, Юрія Бойка та Олександра Вілкула. Ось цих всіх [представників] проросійського Опоблоку.

Ірина Медушевська,
блогерка

 

Хочеться бачити більше свіжих облич, а не тертих політиків, що перетікають із Ради в Раду, з однієї політсили до іншої. Більше компетентних юристів, а не лояльних кнопкодавів. Хотілося б відокремити бізнес від політики. Відповідно не бачити в Раді бізнесменів або лобістів великого бізнесу.

Хочеться бачити людей, мотивованих сенсами XXI століття, а не матеріальним накопиченням. Захоплених пошуком об'єднувальної національної ідеї у правильному прочитанні слова "нація". Але не стурбованих лжепатріотів-націоналістів, які звикли розділяти свій народ.

Максим Лазебник,
директор Всеукраїнської рекламної коаліції

 

Найбільше я не хочу там бачити Опозиційний блок як такий. Тому що ворожі політсили, які перебувають у Верховній Раді України, — це цілковитий треш. Хоча, напевно, це теж елемент демократії, але я щось сумніваюся. Тому що питання нацбезпеки все ж важливі. І коли представники окупанта займають частину українського парламенту і мають політичний вплив, то мене це не просто хвилює — я аж переймаюся.

Водночас питання [складу] Верховної Ради — це питання голосування. Як сказав Сергій Жадан, виборців нових не завезуть. Тому незалежно від того, кого я там хочу або не хочу бачити, будуть там ті, кого виберуть наші співгромадяни. Тільки наша політична освіта поки не дозволяє нам обирати до Ради гідних людей. А обираємо тільки популістів та брехунів.

Леонід Остальцев,
власник VeteranoPizza, засновник VeteranoGroup

 

Не хочу бачити тих, кому чужа ідея конкурентної, вільної, сильної і незалежної країни. Тих, хто є апологетом російського світу, для кого корупція — норма життя, а окупація Криму і частини Донецької та Луганської областей — ширма для власного збагачення. Ну і, звичайно, прихильників тоталітарних ідеологій, які цинічно виправдовують злочини минулого і сьогодення.

Алім Алієв,
програмний директор Кримського дому

 

Не хочеться бачити багатьох кандидатів за округами, які відверто купують голоси виборців або ж представляють клас місцевих князьків, які правдами і неправдами хочуть застовпити за собою не тільки економічний, але і політичний вплив над територією своїх бізнес-інтересів. Особливо це кидається в очі на округах Чернігівської і Сумської областей.

Хочеться бачити парламент, який не буде два роки ділити посади, не маючи реформаторського порядку денного хоча б на середньостроковий період. Хочеться бачити депутатів, які не прийшли вчитися, а почали відразу думати, як перезапустити економіку країни так, щоб вона зростала на 7–10% у рік.

Алекс Ліссітса,
гендиректор компанії ІМК, президент асоціації Український клуб аграрного бізнесу

 

До Верховної Ради йдуть або захищати свої активи, або щоб розвінчати свої романтичні пасіонарні ілюзії. Вважаю, що європейський парламентаризм за відсутності хоча б 200-річної історії шкідливий і небезпечний для нашої країни. Верховне віче, куди округ із 10–20 тис. українців делегує представника, було б набагато ефективніше.

Андрій Пігулевський,
засновник і власник ферми Устриці Скіфії

 

Я не хочу бачити там бардак, а хочу бачити конструктивну роботу. Не хочу бачити диванних патріотів, а хочу бачити людей, налаштованих на пошук мирного вирішення конфлікту на Донбасі.

Хочу, аби в парламенті були рівно представлені різні погляди та інтереси різних регіонів України. Аби парламент був місцем для діалогу, а не для показухи. Хочу, щоб трансляції каналу Рада можна було дивитися і не плюватися.

Але головне, я не хочу бачити в Раді людей, для яких найважливіше в депутатстві — це захист особистих інтересів та нічого іншого. І хочу, аби депутати могли, де треба підтримати президента і Кабмін, а де треба — заперечити їм.

Енріке Менендес,
голова аналітичного центру Донбаський інститут регіональної політики

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.