Люди

Кіно з Юлією Сінькевич

Генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю називає фільми, які вразили її найбільше

Генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю називає фільми, які вразили її найбільше

1

Фаворитка (2018)

(реж. Йоргос Лантімос)

 

Костюмована комедійна драма про життя у дворі британської королеви Анни на початку XVIII століття — нетипове історичне кіно. Тут не дотримано достеменно подій того часу, але досить місця для дотепних і часом вульгарних, але вишуканих діалогів актрис. Незважаючи на історичний антураж, це живе та динамічне кіно, в якому помітно простежується стилістика грецького режисера Йоргоса Лантімоса. Сатира, з якою він порівнює XVIII століття із сучасністю, принесла цьому фільму Срібного лева на 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі.

2

Іда (2013)

(реж. Павел Павліковський)

 

Л ауреат Оскара як найкращий іноземний фільм, Іда — це делікатне кіно, яке складно віднести до якоїсь конкретної хвилі або течії. Картина відрізняється від класичного східноєвропейського кіно, в ній багато від Жан-Люка Годара й Інгмара Бергмана, водночас розказана в ній історія конкретна і зрозуміла. Коли я подивилася фільм на фестивалі в польській Гдині, на фінальних титрах все ще не могла прийти до тями, перебуваючи під гіпнотичним впливом роботи Павела Павліковського.

3

Квадрат (2017)

(реж. Рубен Естлунд)

 

Ц ей фільм завоював у Каннах Золоту пальмову гілку, що стало повною несподіванкою, але несподіванкою радісною. Це чи не перша за півстоліття комедія, яка перемогла на кіноогляді. До того ж Каннський кінофестиваль славиться своїм консерватизмом, а тут до конкурсу потрапила картина молодого режисера, та ще й в останній момент. Але це того варте. Шведський режисер Рубен Естлунд любить іронізувати над людськими слабкостями. Як і у своєму попередньому фільмі Форс-мажор, у Квадраті він вивчає поведінку людини і висміює стереотипи.

4

Сіль землі (2014)

(реж. Вім Вендерс, Жуліану Рібейру Сальгадо)

 

Д окументальний фільм про бразильського фотографа Себастьяна Сальгадо, його кар'єру. На екрані раз у раз демонструють найкращі роботи цього всесвітньо відомого фотографа. Тому, навіть вимкнувши звук, отримуєш естетичне враження. Чималу роль у цьому відіграло те, що режисер Вім Вендерс і сам останні 30 років професійний фотограф, тому у фільмі відчувається, з яким трепетом він підійшов до історії Сальгадо. Бразильський фотограф, до речі кажучи, унікальний. Навіть коли він знімає на замовлення редакції, це все одно мистецтво в чистому вигляді.

5

Таксі (2015)

(реж. Джафар Панахі)

 

О дному з найвідоміших представників нової хвилі іранського кіно Джафару Панахі заборонено знімати протягом 20 років, але він все одно примудряється це робити. Один із фільмів, створений режисером вже після його засудження у 2010 році за антиурядову діяльність, — драма Таксі. Виконавцем головної ролі став сам Панахі. Він зіграв таксиста, який їздить Тегераном і знімає на камеру своїх пасажирів. Він веде з ними розмови, які дають можливість глядачеві скласти уявлення про сучасне життя в Ірані.

CV

 

Юлія Сінькевич

Закінчила Національний університет Києво-Могилянська академія. 13 років працює у галузі культури і мистецтв. У різний час працювала на музичному фестивалі Джаз Коктебель, міжнародному фестивалі сучасного мистецтва ГогольFest і в дистриб'юторській компанії Arthouse Traffic. Із 2013 року — генеральний продюсер Одеського міжнародного кінофестивалю, одного з найбільших у Східній Європі.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.