Парламентські списки

Дивіться, хто йде

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення
Хочете купити цю статтю?

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

 

Христина Бердинських, Іван Верстюк

 

 

У неділю, 9 червня, Ботанічний сад імені Гришка став найзеленішим місцем у столиці. І не тільки через дерева і траву: тут проходив з'їзд партії Слуга народу (СН), безумовного № 1 у всіх соцопитуваннях.

У СН зелена символіка і райдужні надії на те, що вона зможе з мінімальною зовнішньою участю сформувати за підсумками найближчих виборів пропрезидентську більшість у Верховній Раді.

За 40 хвилин до початку з'їзду в Ботсад приїхав голова держави. Від виснажливої спеки Володимир Зеленський сховався в автофургоні з написом Телебачення. Пізніше він запросив усередину НВ, щоб довести: жодних партійних списків він там потай не обговорює, а лише репетирує вступну промову.

Списки з'явилися пізніше і в руках іншої людини — голови партії СН Дмитра Разумкова. Саме він зі сцени оголосив топ-20 людей, які представлятимуть президентську політсилу в парламенті. Сам Разумков зазначений у списку під номером один.

Загалом на з'їзді прозвучало 100 прізвищ імовірних кандидатів у депутати ВР за партійними списками і ще кілька — за мажоритарними. Сотня людей — це не хвастощі, а реальність: з огляду на рейтинги, тільки за партчастиною СН може завести в Раду понад 100 депутатів.

Ознайомившись із цим довгим переліком, політолог Володимир Фесенко робить два висновки. Перший: до списку потрапив широкий спектр

Щоб прочитати статтю повністю,