Бізнес

Щастя в зернах

Уже третій рік поспіль у столиці, та й у країні загалом невблаганно зростає споживання кави, до того ж не розчинної, а натуральної
Хочете купити цю статтю?

У Києві тепер зовсім не складно знайти точку з добрим американо, капучино або лате: вже третій рік поспіль у столиці, та й у країні загалом невблаганно зростає споживання кави, до того ж не розчинної, а натуральної

 

Світлана Угніва

 

 

“К аву йдемо пити?" — з такою пропозицією звернувся одного разу в 2015 році мільярдер Ігор Коломойський до народного депутата Мустафи Найєма.

Найєм тоді відмовив бізнесменові, який потрапив в опалу. А от країна немов відгукнулася на пропозицію Коломойського, що стало мемом: в Україні відбулася, та й далі відбувається справжня кавова революція.

За три останні роки, за даними консалтингової компанії Pro-Consulting, імпорт зернової кави в країну зріс більш ніж удвічі й становить 32 тис. т. Ще приблизно 7–9 тис. т потрапили в Україну контрабандою.

Зростання постачання логічне: українці дедалі частіше п'ють натуральну каву. Її споживання у країні за минулий маркетинговий рік, за даними Міністерства сільського господарства США (USDA), що цікавиться ситуацією на світових ринках, зросло майже на 12%. За динамікою приросту цього показника Україна обігнала Європейський союз — там п'ють каву лише на 3% частіше.

Володимир Шевченко, вітчизняний підприємець, який відкриває кавові точки під торговою маркою Veterano Coffee, може і без будь-яких звітів американських аналітиків сказати, що співвітчизники конкретно підсіли на ароматний напій. За два з лишком роки колишній воїн АТО відкрив уже сім міні-кав'ярень, а до грудня 2019-го планує подвоїти їх кількість.

"Попит зростає, — каже Шевченко. — Оборот мого бізнесу збільшився учетверо за рік". Підприємець уже готовий почати власне обсмажування свіжих зерен кави: "Хочу контролювати все — від добору зелених зерен до останньої краплі в чашці".

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.