Погляди

Епоха хаосу

Мені стукне 40, коли закінчиться президентський термін Володимира Зеленського. І я гадки не маю, яким буде мій наступний ювілей
Хочете купити цю статтю?

Мені стукне 40, коли закінчиться президентський термін Володимира Зеленського. І я гадки не маю, яким буде мій наступний ювілей

 

 

Павло Казарін,
ведучий телеканалу ICTV,
оглядач Крим.Реалії

 

У 2014-му мій горизонт планування рідко перевищував один тиждень. Події змінювали одна одну як у калейдоскопі. Новини бажано було читати щодня — вони ламали будь-які прогнози і будь-які стратегії. Це була епоха чорних лебедів, що прилітають із завидною регулярністю. І тепер у мене стійке відчуття дежавю.

Річ не в ситуації на фронті. Я не збираюся прогнозувати ескалації та наступи — як, втім, і скидати їх із рахунків. Мова про загальну ситуацію невизначеності, що виникла в країні після другого туру. І цей простір невизначеності з кожним днем лише збільшується в обсягах.

Наприкінці квітня країна отримала нового президента, про якого нічого не знає. В кінці липня ми отримаємо парламент із такими ж характеристиками. Соціологи пишуть про те, що партія Зеленського може набрати до 40% голосів. Але цифри в такій ситуації не вносять зовсім ніякої ясності. Радше навпаки.

Хто знає, з якою програмою йде на вибори Слуга народу? Що думає президент щодо газової тяжби Нафтогазу з Газпромом? Яка у нього позиція щодо незалежності Нацбанку? Яким він бачить можливий компроміс із Будапештом? Як він збирається вибудовувати відносини зі США? Особливо в їх передвиборчий рік, коли тема українського сліду раптово починає фігурувати в порядку денному обох американських партій? Що ми взагалі знаємо про президента, крім змісту декларації та сценічного минулого?

Питання можна перераховувати довго, але все це не має ніякого сенсу. Тому що відповідей на них немає не тільки у нас. Найімовірніше, їх немає й у самого президента. Не претендую на статус експерта з міжнародної політики — і це, ймовірно, ріднить нас із Володимиром Зеленським. Але різниця в тому, що я журналіст, завдання якого — ставити запитання. А Зеленський відтепер президент. Завдання якого — пропонувати відповіді.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.