Країна

Точний розрахунок

Український топ-менеджер Петро Чернишов, упевнений у необхідності математичних знань у сучасному світі, створив власний освітній проект для школярів

Український топ-менеджер Петро Чернишов, упевнений у необхідності математичних знань у сучасному світі, створив власний освітній проект для школярів, успішних у цій науці, а віднедавна і для вчителів математики

 

Ірина Крикуненко

 

 

У класичній історії вчительку математики Оксану Козловську учні називали б Оксана Олексіївна, але молодий педагог Житомирського екологічного ліцею №24 просить звертатися до неї просто по батькові. Олексіївні всього 26 років, вона носить худі з веселими принтами, активно присутня у соцмережах і вважає математику мистецтвом.

"Мені подобається вести уроки, у мене є контакт із дітьми, вони мене чують", — стверджує молода вчителька.

Зовсім нещодавно Олексіївна і ще 24 перспективних педагоги пройшли тижневий інтенсив з олімпіадної математики для вчителів у рамках освітнього проекту Kontora Рі. Програма у своєму роді унікальна для України — тут абсолютно безкоштовно відбувається повне перезавантаження педагогів як у частині точної науки, так і в сенсі публічних виступів і тонкощів дитячої психології. Втім, є одна умова від організаторів: щоб після повернення вчителі відкривали і розвивали олімпіадні гуртки у своїх школах.

Для Kontora Рі досвід навчання вчителів став дебютом: раніше два роки організація проводила літні табори з олімпіадної математики для старшокласників. Засновником та ідейним лідером програми став український топ-менеджер, у минулому — президент Київстару Петро Чернишов, а назву проекту утворено від прізвища його дідуся — відомого радянського математика Петра Конторовича.

"Я теж за освітою математик, багато брав участь в олімпіадах. У житті це мені дуже допомогло вибудувати правильний логічний підхід, — каже Чернишов. — Сьогодні люди масово йдуть у нові технології: з'являються програмісти, інженери, засновники стартапів. І математиків серед них найбільше. Значить, математика допомагає винаходити, створювати нові бізнеси і заробляти гроші".

 

раст1

СІМЕЙНІ ЦІННОСТІ: Петро Чернишов присвятив проект Kontora Pi рідному дідові — знаменитому радянському математику Петру Конторовичу

Олімпійські надії

С учасна вітчизняна середня освіта переживає реформування. Минулого вересня за парти сіли першокласники, які проведуть у стінах шкіл 12 років, на рік більше, ніж попередники. Середня школа тепер розділена на три рівні (початкова, базова і профільна), а сама її програма стає сучаснішою. Учням обіцяють більше свободи, а вчителям — більший простір для професійного креативу.

Також МОН займається і перепідготовкою педагогів. Її з подачі відомства вже пройшли 22 тис. вчителів початкової школи (з 440 тис. усіх педагогів), а до 2022-го перепідготуватися доведеться і їхнім колегам із базової школи.

Втім, таке навчання викладацьких кадрів займає досить багато часу, саме тому короткостроковий і ефективний проект Kontora Рі сприйняли вельми схвально. За сприяння МОН була відібрана перша група вчителів, 25 найкращих зі 152 бажаючих, які написали найкращі мотиваційні листи й успішно пройшли онлайн-співбесіди.

Після цього протягом тижня інтенсиву 25 вчителів по п'ять годин на день присвячували олімпіадним завданням, слухали лекції з психології, риторики і навіть займалися постановкою голосу.

У Kontora Рі сподіваються, що отримані знання вчителя вкладуть у голови юних математиків. "Ми кожному видали книжки і програми викладання, — пояснює Чернишов. — Якщо хоча б половина ними скористається, я буду щасливим".

Поки, за словами самих вчителів, справа йде непогано. "Оголосила про набір у гурток на Facebook, і прийшло 15 осіб, — задоволено всміхається Олексіївна. — Думала, будемо займатися по 45 хвилин, але виходить по 1,5-2 години — діти не просто захоплені моїми завданнями, вони приносять тепер свої".

 

раст2

ПИТАННЯ ЧИСЕЛ: Вчительці математики з Житомира Оксані Козловській 26 років, і вона зізнається, що проводить уроки із задоволенням

Вчити і вчитися

П ереоцінити інвестиції в освіту важко. Особливо зараз, коли через відтік кваліфікованих кадрів з України їх дефіцит вже відчули багато сфер, констатують експерти.

"У якийсь момент я зрозумів, що підхід треба змінювати і займатися тими, хто з нами вже залишився — вчителями, — розмірковує викладач із 15-річним досвідом Тарас Тимошкевич. — Поява одного яскравого вчителя — це вже подія. А якщо їх буде декілька, то це може змінити багато чого".

Тому ще одна глобальна й амбітна мета проекту Kontora Рі — створити першу українську математичну спільноту, де б вчителі спілкувалися з однодумцями, відчували підтримку й обмінювалися ідеями.

"Важливо їх не кидати, — каже Анна Бойцова, виконавча директорка табору. — У нас вчителі потрапляють у красиву картину світу, а коли повертаються у свої реалії, починають гаснути. Тому ми намагаємося підтримувати цей вогник, і в період осінніх канікул у нас відбудеться друга сесія табору".

І якщо цей проект для вчителів став флагманським, то інвестиції в талановиту молодь — тепер тренд серед деяких заможних українців. Наприклад, Фонд Віктора Пінчука допомагає талановитим студентам отримувати ступінь магістра в найкращих вузах планети, Фонд Бориса Колеснікова підтримує студентів поїздками на профільні виставки в усьому світу, а бізнесмен Гарік Корогодський проспонсорував навчання за програмами MBA та MPA для майбутніх держуправлінців.

Тут Kontora Рі не новачок — цього літа в Пущі-Водиці стартує вже третій двотижневий літній табір з олімпіадної математики для учнів 8-10 класів. За два попередні роки через нього пройшли 108 дітей.

"Я вважаю, що, якщо я зміг у своєму житті заробити добрі гроші, буде правильним віддати борг і допомогти українським дітям отримати найкращу олімпіадну освіту, — зізнається Чернишов. — Я інвестую в те, щоб Україна стала найкращою країною. Щоб бізнес, наука й освіта стали кращими".

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.