Історія

Поява західної зірки

70 років тому 12 держав Європи й Америки створили НАТО як засіб захисту від комуністичної загрози
Хочете купити цю статтю?

70 років тому 12 держав Європи й Америки створили НАТО як засіб захисту від комуністичної загрози

 

Олег Шама

 

 

и вас боїмося" — таку коротку фразу кинув на адресу радянської делегації бельгійський соціаліст Поль-Анрі Спаак у січні 1946 року, коли його обрали головою першої сесії Генасамблеї ООН. І почуття страху щодо СРСР не покидало західних європейців ще довго, поки в кінці 1980-х у Союзі не почалася перебудова.

Одразу після Другої світової війни Кремль почав освоювати звільнені Червоною армією країни Східної Європи, призначаючи в їх керівництво своїх ставлеників і вводячи там свої принципи економіки. У лютому 1948-го в Чехословаччині стався комуністичний переворот. А навесні того ж року радянський військовий контингент почав блокувати в Берліні окупаційні зони колишніх союзників.

На хвилі цих подій держави Західної Європи й уклали союз, що став їхньою протиотрутою від радянської загрози — Північноатлантичний альянс, або НАТО. Відповідний договір підписали 4 квітн

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.