Бізнес

Розмах крил

Пасажиропотік, що на чверть зріс лише за рік, змусив вітчизняні аеропорти зайнятися терміновим розширенням і поліпшенням інфраструктури
Хочете купити цю статтю?

Пасажиропотік, що на чверть зріс лише за рік, змусив вітчизняні аеропорти зайнятися терміновим розширенням і поліпшенням інфраструктури

 

Світлана Угніва

 

 

31 березня після шести років простою в аеропорту Бориспіль відкрили новий великий термінал F. Його почали будувати як резервний, зокрема під футбольний чемпіонат Європи 2012 року. Термінал збудували в 2010 році, а вже в 2013-му закрили. Як пояснює Володимир Омелян, міністр інфраструктури, термінал на той момент був не потрібен: обмежена кількість пасажирів і авіарейсів робили його утримання нерентабельним. Будівля довго служила знімальним майданчиком для кліпів і серіалів.

І тут у країні стався бум авіаційних перевезень. За словами Євгенія Дихне, першого заступника гендиректора аеропорту Бориспіль, останнім часом головні повітряні ворота країни в пікові години працювали на максимумі своїх можливостей, поки всі авіакомпанії обслуговувалися в терміналі D. Так, у 2018-му послугами аеропорту скористалися 12,6 млн осіб.

Термінал F терміново розконсервували, дообладнали, витративши на це 100 млн грн, і запустили. Вчасно: тільки за першу добу роботи він прийняв 5 тис. пасажирів. Саме тут вирішив обслуговувати своїх клієнтів лоукост Ryanair — найбільша бюджетна авіакомпанія Європи, яка нещодавно зайшла на вітчизняний ринок. Під букву "F" Бориспіль перевів обслуговування чартерних рейсів, а також перевізника Laudamotion, вітчизняну SkyUp Airlines та інші авіакомпанії. Новий термінал, за словами Дихне, дозволить аеропорту "переварити" до 20 млн пасажирів на рік.

І це не все. Щоб полегшити комунікацію з Києвом, з листопада минулого року аероп

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.