Погляди

Визначтеся, пане Зеленський

Нетипова виборча кампанія Володимира Зеленського створює ризики і для нього, і для українців. Поступово оголюється той факт, що у нового президента немає ядерного електорату  
Хочете купити цю статтю?

Нетипова виборча кампанія Володимира Зеленського створює ризики і для нього, і для українців. Поступово оголюється той факт, що у нового президента немає ядерного електорату

 

 

Андрій Кокотюха,
письменник, кіносценарист

 

Н едільного вечора 21 квітня виборці Петра Порошенка перебували в глибокому песимізмі. Їхні сторінки в Facebook рясніли закликами не здаватися, триматися разом, продовжувати боротьбу. Хтось описав думки про реальну і швидку еміграцію, хтось відправляв сам себе у внутрішню. Але минуло менше доби з моменту визнання чинним президентом своєї поразки — і ранок понеділка перестав бути важким. Ті, хто ліг спати в депресії, прокинулися у прекрасному настрої.

Його підняв переможеним Дмитро Разумков, спікер штабу переможця Володимира Зеленського. День тільки-но почався, а він уже озвучив думку свого патрона: зниження тарифів на комуналку не входить до компетенції президента. Якщо це і відбудеться, то не через день-два. Поки опоненти Зеленського писали знущальні пости, сталася нова зрада. Учасник його команди Олександр Данилюк повідомив: нікого новий президент не посадить. Немає у голови держави такої кнопки — садити чи не садити. Нарешті, спікери Володимира Олександровича заявили: війну на Донбасі не завершити. Не вийде "просто припинити стріляти". Це тривалий процес, важлива складова якого — Мінські угоди.

Віце-спікер Ірина Геращенко, соратниця Петра Порошенка, записала відео, в якому звинуватила команду Зеленського у свідомому обмані своїх виборців. Тут я не зовсім згоден. Будь-який політик, і не тільки в Україні, будує кампанію на обіцянках, більшість з яких виконати не може. Той же Порошенко п'ять років тому взяв виборця обіцянкою швидко перемогти на Донбасі, про що йому в'їдливо нагадували опоненти не тільки на виборах, а й упродовж усієї каденції.

Однак така ситуація все-таки не зовсім типова для виборчої кампанії. І несе набагато більше ризиків як для Зеленського, так і для його виборців, яких, як відомо, 73% серед тих, хто проголосував. Із них і почнемо.

Невже 13,5 млн українців такі наївні?

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.