Моє місто

Норвегія

Норвежці дуже спортивні, тому, якщо вас покличуть на легку передобідню прогулянку, неодмінно беріть із собою екіпірування для скелелазіння і більше терпіння. Зауважте: після такої прогулянки вам вже не захочеться йти в ресторан
Хочете купити цю статтю?

Норвежці дуже спортивні, тому, якщо вас покличуть на легку передобідню прогулянку, неодмінно беріть із собою екіпірування для скелелазіння і більше терпіння. Зауважте: після такої прогулянки вам вже не захочеться йти в ресторан

 

 

Катя Тейлор, співзасновниця
компанії
Art Management,
мистецтвознавець,
кураторка галерейного
простору
Port Creative Hub

 

Н а південно-західному узбережжі Норвегії ви не побачите високих будівель, широких доріг і електричних проводів на стовпах. Тут немає взагалі нічого, крім маленьких котеджних селищ, акуратно розсипаних уздовж берегів озер і фіордів. Є й просто дерев'яні будиночки, які відокремлено стоять на воді, звідки, щоб потрапити в магазин, школу або церкву, влітку переправляються на човні, а взимку просто йдуть по льоду.

Норвежці дуже спортивні, тому, якщо вам кажуть, що прогулянка перед обідом буде легкою і невиснажливою, беріть із собою велику пляшку води, екіпірування для скелелазіння і багато терпіння. Ці норвезькі прогулянки кращі, ніж будь-яка пробіжка. І після такого обсягу свіжого повітря і яскравих вражень вам вже не захочеться плентатися на шопінг або в ресторан.

Найбільша цінність цих місць — природа. Мабуть, це один із найкрасивіших і ще не зіпсованих тривіальними туристичними розвагами ландшафтів світу.

Мені вдалося прожити в цій норвезькій природній декорації п'ять днів. Я відвідала остров Гідра, куди можна дістатися на човні або на поромі разом з автомобілем. Тут особливої уваги заслуговують три старі порти, втоплені у фіордах. Портом або селищем у Норвегії називають місце, де рибалки перечікували шторм, там, де фіорди загороджують лагуну від хвиль і вітру. Вода в цих портах кришталево чиста, і майже всюди на перетині прісних річок і морського прибою плавають лебеді.

Над портом Кіркехавн нависають кілька стрімких скель, на яких під час Другої світової розміщували свої укріплення німці. Вони будували кам'яні будинки з камінами на найвищій горі Гідри. Сьогодні це практично зруйноване місто, яке зовні мало відрізняється від римських руїн. Хіба що кількома старими деревами, обплетеними наскрізь проржавілим колючим дротом.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.