Погляди

Курс на 10

Головні ринкові принципи, з якими потрібно звірити свої погляди новому президенту і його команді
Хочете купити цю статтю?

Головні ринкові принципи, з якими потрібно звірити свої погляди новому президенту і його команді

 

 

Владислав Рашкован, заступник
виконавчого директора МВФ

 

Н ещодавно зрозумів, що більшість у Києві не знає значення терміну "Вашингтонський консенсус", вигаданого 30 років тому британським економістом Джоном Вільямсоном. Передусім йшлося про формулювання політики Латинської Америки в рамках Brady Plan, але незабаром це поняття стали використовувати і для окреслення переважаючої економічної політики міжнародних фінансових організацій, таких як МВФ і Світовий банк, у країнах, що розвиваються.

Ідея Вашингтонського консенсусу зводиться до необхідності проведення структурних реформ, спрямованих на посилення ролі ринкових сил, зниження ролі державного сектора, розвиток ліберальної економіки, і містить у собі наступні 10 основних принципів-рекомендацій:

 

1. Скорочення державних запозичень. Країнам, що розвиваються рекомендується підтримувати сувору фіскальну дисципліну, утримуючи дефіцит державного бюджету на низькому рівні. Для покриття дефіциту краще використовувати інвестиції, а не запозичення на ринках.

 

2. У бюджетному плануванні рекомендується віддавати перевагу витратам, що впливають на довгостроковий розвиток: на охорону здоров'я, освіту, інфраструктуру.

 

3. У податковій реформі пропонується робити акцент на розширенні податкової бази (скорочення винятків і преференцій), але водночас знижувати граничні ставки податків.

 

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.