тиждень

Огляд преси

Новини планети

США

 

До другого туру президентських виборів в Україні пройшли комік Володимир Зеленський і чинний президент Петро Порошенко. Актор поки лідирує в опитуваннях на другий тур, але в наступні тижні протистояння може збільшитися.

Зеленський поки лише сипле заяложеними фразами в соцмережах, не пропонуючи докладного плану дій. І підносить свій брак досвіду і відсутність програми як достоїнство — "ні обіцянок, ні пробачень".

Насправді президент Порошенко заслуговує похвали за компетентне керівництво країною під час війни з Росією, але невтішні результати внутрішніх реформ призвели до втрати його позицій і появи серйозної конкуренції на виборах.

Скандал із масштабними розкраданнями в Укроборонпромі за участю найближчого соратника Порошенка завдав серйозного удару по його репутації. Зеленський часто жартує, що Порошенко хотів би отримати другий президентський термін, щоб не отримати перший у в'язниці. І хоча бізнес-середовище розглядає чинну владу як стабілізаційну силу, економіка, як і раніше, обмежена інтересами олігархів.

Ще одна проблема України — цього року дедлайн із виплат боргу епохи російської маріонетки Віктора Януковича, і Києву доведеться домовлятися із МВФ. Якщо не вдасться укласти нову угоду, піде економічна рецесія. У Порошенка були деякі труднощі у відносинах із МВФ, але погляди Зеленського на міжнародні фінанси — загадка.

У США, наприклад, президентом стала знаменитість без політичного досвіду. Але Дональд Трамп, незважаючи на всі свої недоліки, дотримувався певної політики й обговорював її принципи зі своїм опонентом. Якщо Зеленський не зможе зробити те ж саме, йому не варто дивуватися, якщо виборці вирішать, що він не вартий такого ризику.

 

 

У Центральноафриканській Республіці, де радником президента з національної безпеки було призначено росіянина, уряд продає права на видобуток золота й алмазів за невелику частку від їх вартості, щоб наймати інструкторів і купувати зброю у Москви. Також Росія намагається закріпитися на південному фланзі НАТО, допомагаючи колишньому генералу в Лівії боротися за контроль над своїм урядом і величезним нафтовим ринком.

Росія, укорінена в Африці під час жорстокої конкуренції між Сходом і Заходом у холодній війні, відступила з континенту після розпаду СРСР. Але останні два роки Москва відновила стосунки з клієнтами радянської ери, такими як Мозамбік і Ангола, і встановила нові зв'язки з іншими країнами.

 

 

НІМЕЧЧИНА

Р озваги, жарти і смішні сценки: у передвиборчій кампанії Зеленський робив усе не так, як інші кандидати на пост президента. Він не тиснув руки на передвиборчих заходах — замість цього він знімав останні серії телесеріалу. Він не вів передвиборчих дебатів — замість цього він брав політичних супротивників на мушку у своїх мініатюрах перед повним залом. І українці, очевидно, хочуть продовження цього шоу не тільки на сцені й екранах, але й у реальності.

Вихід Порошенка до другого туру можна вважати успіхом, адже під час президентського терміну його популярність неабияк впала. Але щоб обігнати Зеленського в другому турі, Порошенку доведеться бути винахідливішим.

 

 Д ослідження британського фонду досліджень раку Cancer Research UK показало, що у Великій Британії половина шоколадок, чипсів та інших продуктів, що сприяють набиранню ваги, продається по акції. Вивчивши дані 16 тис. британських сімей, вчені дійшли висновку: у групі любителів вигідних покупок, які купують більшість товарів по акції, 72% людей мають зайву вагу. Любителі купувати товари по акції купують на 30% менше фруктів і майже на 25% менше овочів, ніж покупці, що уникають знижок.

Британські дослідники б'ють на сполох. Адже зайва вага вважається сьогодні істотним фактором ризику в розвитку 13 видів раку, зокрема раку кишківника і раку грудей.

 

  

Л юксовий годинник, через який пішов у відставку голова Німецького футбольного союзу (DFB) Райнгард Гріндель, подарував йому український бізнесмен. І цю людину звуть Григорій Суркіс. Його вважають неоднозначним бізнесменом.

Суркіс розбагатів завдяки заснованому ним у 1993-му фінансовому концерну Славутич. Паралельно він став президентом ФК Динамо. Журнал Forbes оцінює стан Суркіса в $76 млн — завдяки його А-Банку, енергетичній компанії Укренергоконсалтинг, металургійній компанії і ФК Динамо.

Водночас у політиці Григорій Суркіс і його брат Ігор тісно пов'язані з Віктором Медведчуком, сірим кардиналом і головою Адміністрації президента Леоніда Кучми.

Суркіс також був свідком на весіллі Медведчука, входив у внутрішнє коло влади Києва. Цей клан донині підтримує найтісніший зв'язок із шефом Кремля Путіним і його прем'єр-міністром Медведєвим, незважаючи на те, що Росія окупувала український півострів Крим.

 

 І нгушетія, найменша республіка Росії, ймовірно, стане ще меншою на користь сусідньої Чечні. Протестують десятки тисяч людей.

За часів Рамзана Кадирова змінилася не тільки Чечня, але і співвідношення сил між Кремлем і Грозним. Кадиров більше не є звичайним виконавцем. Кремль дає йому свободу, тому що боїться, що інакше крихкий спокій на Кавказі може виявитися під загрозою. Москва не ворушиться, навіть коли Кадиров виходить за межі Чечні. Зокрема, коли мова йде про територіальні домагання. Кадиров вимагає 10% території сусідньої республіки. Інгуші розгублені. Чого хоче чеченець і як далеко він зайде? І чому мовчить Кремль?

 

 

ФРАНЦІЯ
За часів надмірної сексуалізації західного суспільства і безкоштовного інтернет-порно американські фільми залишаються цнотливими і цікавляться насамперед супергероями.

Такий консерватизм не новий. Історично склалося так, що в американців завжди були складні відносини з лібідо, особливо в його представленні на екрані. Тут ще досі відчувається релігійне пуританство, успадковане від батьків-засновників.

Ситуація ускладнюється тим, що після справи Гарві Вайнштейна, яка розпочалася восени 2017 року, деякі великі студії тепер готові ризикувати.

Тому сьогодні молоді американці почуваються розгубленими. Експерти навіть висловлюють тривогу через "сексуальну рецесію" поколінь Y і Z. Згідно з опитуванням, вони починають кохатися пізніше і роблять це набагато рідше, ніж старші покоління. Можливо, секс їх лякає? Який образ у них створюється на роздоріжжі між сексуальним насильством, викритих #MeToo, порно, доступним у два кліки, і згладжено-ухильним зображенням сексу на великому екрані?

Залишаються лише серіали на потокових платформах — нове ельдорадо кінематографістів. Голлівуд покинув цю ризиковану територію, серіал же захопив її, проявивши витонченість, точність і чутливість.

 
В ідмова від літака як джерела величезних викидів в атмосферу вуглекислого газу набирає обертів у королівстві, жителі якого проте дуже люблять проводити відпустку там, де багато сонця. У Швеції виникає рух, який зводиться до одного слова: flygskam або "сором від польотів", він зумовлений особистою свідомістю або почуттям провини, простимульованими близькими людьми або соціальними мережами.

У країні школярки Грети Тунберг, що запустила глобальний молодіжний страйк на користь клімату, це дуже просто: варто піти пообідати з друзями, й обговорення починається із питання про клімат і закінчується літаками.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.