Погляди

Як вам перший тур?

НВ запитав співвітчизників, що вони думають про результати першого туру виборів президента України

НВ запитав співвітчизників, що вони думають про результати першого туру виборів президента України

 

 

Чудово, коли у виборчого процесу є справжня інтрига.

Що засмутило найбільше? Реакція прихильників чинного гаранта на результати. Такого потоку звинувачень, приблизно третини виборців, у спектрі від дебілізму до інфантилізму я не очікував. Соромно за них.

Але, мабуть, штаб президента очікував щось таке від своїх прихильників і заздалегідь закликав їх подумати, перш ніж лихословити. Шкода, що допомогло не всім.

Максим Лазебник,
директор Всеукраїнської рекламної коаліції

 

Вибори в Україні — це як пологи у молодої мами: хлопчик, дівчинка — неважливо. Головне, щоб дитина була здоровою.

Людмила Горделадзе,
директор київського кінотеатру Жовтень

 

Думаю, що Гуморина почалася на день раніше.

А якщо серйозно, то я казав, що голосуватиму за Порошенка, за нього і голосував. З іншого боку, результат Зеленського — це багато в чому результат прорахунків Порошенка.

Я і в другому турі голосуватиму за Порошенка. Розуміючи, що, найімовірніше, [реальність, де] Зеленський — майбутній президент країни, більше лякає не мене, а його. Я не думаю, що він реально готовий до цієї посади.

Втім, поживемо — побачимо. Безумовною катастрофою я це не вважаю. Але його недосвідченість як політичної фігури не може не вселяти деяких побоювань, що він зробить помилкові кроки.

Ну, а те, що говорять, мовляв, він — людина Коломойського, то крім цього говорять ще й багато іншого. Чия він людина, це треба у нього запитати.

Олександр Ройтбурд,
художник, директор Одеського художнього музею

 

З несподіванок першого туру — високий результат Ігоря Смешка і низький результат радикала [Олега Ляшка]. А також більше, ніж я припускав, набрав Юрій Бойко.

Судячи з того, що сталося, українці шукають якусь чарівну людину, царя або духа, який прийде і вирішить усі їхні проблеми. Україна як була, так, із погляду суспільного розвитку, і залишається патріархальною, патерналістською державою. І нам ще треба довго йти до того, щоб люди навчилися пов'язувати своє життя з тим, що вони більше працюватимуть, а не з тим, що хтось прийде і "допоможе подолати зубожіння".

Але судячи з того величезного відриву, який отримав наш шоумен, ймовірно, він і виграє вибори. Дуже складно уявити, що 30% [виборців] змінять свою думку. Зрозуміло, що це все протестне голосування проти Порошенка.

І тут дуже ризикована ситуація: раптом ті, хто проголосував за Зеленського і вирішив прокинутися в абсолютно іншій, казковій країні, через півроку прокинуться, а нічого не змінилося? І тут маятник хитнеться в інший бік. А у випадку із Зеленським — особливо. Питання тільки в тому, коли народ прокинеться. Через півроку або йому дадуть рік.

Ігор Гуменний,
президент торгово-промислового холдингу UBC Group

 

По-перше, є чіткий посил: українці хочуть змін. Це мають зрозуміти всі. Так далі жити не можна.

По-друге, одна частина українців сьогодні в шоці, а друга радіє, як слон після лазні. І разом із тим дуже багато [обопільних] образ. Але я хочу нагадати, що ворог не той українець, у якого є інша думка і він по-іншому голосує, а ворог — у Кремлі.

Андрій Садовий,
мер Львова, лідер партії Самопоміч

 

Цілком очевидно, що люди хочуть нової якості політики. І на місці Зеленського міг бути і Святослав Вакарчук, і будь-яка інша публічна людина, відома завдяки телебаченню.

Зауважте, рейтинг Зеленського підскочив після того, як він замість президента виступив із новорічним зверненням. І багатьом це сподобалося. Крім того, у нього дуже професійна і талановита команда політтехнологів. І, на відміну від двох інших кандидатів [Порошенка і Тимошенко], там все розраховано дуже точно і цілеспрямовано.

Що стосується Тимошенко. Адже вона найталановитіша, а от команда її, найімовірніше, ні. Юлія Володимирівна ж починала дуже добре — у неї був чіткий ядерний електорат. Але це найбідніша частина населення. Тому вона вирішила розширити свою групу за рахунок розумних. І їй таку дурницю написали з цим Новим курсом, що колишній електорат отетерів, а на новий це не подіяло.

Ну, а Петро Олексійович... Навіть не знаю, чи слухає він когось. Він, звісно, зібрав навколо себе державників, але цього недостатньо [для виборця]. Тому в останні місяці він почав виплати пенсій та допомог. І цим трохи відібрав електорат у Тимошенко.

Ірина Бекешкіна,
соціолог, директорка фонду Демократичні ініціативи

 

Головний стратегічний результат першого туру президентських виборів — найчесніша процедура голосування у новітній історії країни.

Головний політичний результат —  поява кандидата, який перемагає і на заході, і в центрі, і на сході, і на півдні.

Головний змістовний результат —  поразка політики ідентичності, яка намагалася розділити лояльних громадян країни на більш і менш правильних. Відновлення універсального підходу до того, що значить бути українцем.

Володимир Федорин,
співзасновник аналітичного центру Bendukidze Free Market Center

 

Вибори дійсно пройшли без підтасовок і вкидань, із чим нас усіх треба привітати. Кандидати старої формації, які у владі вже 20 років, із тріском пролетіли. Проросійська, антиукраїнська меншість стала ще меншою.

Але небезпека в тому, що перемагає кандидат, який не пропонує жодної програми, без команди, без планів, без досвіду і з фальшивим образом. Ризики як найтяжчого розчарування, так і величезних помилок у зовнішній і внутрішній політиці величезні. Тож з обережністю і надією чекаємо другого туру.

Ельдар Нагорний,
засновник Школи маркетингу SMS

 

По-перше, тішить, що підсумки першого туру збіглися із прогнозами соціологів і екзитполів. Сподіваюся, другий теж буде чесним.

По-друге, шкода, що Порошенко вийшов у фінал. Добре, що з таким скромним результатом.

По-третє, істерикою прихильників Петра Олексійовича задоволений. Прикро тільки, що на цьому ґрунті поїхав дах у багатьох моїх добрих приятелів.

По-четверте, дорогі мої добрі приятелі та їхні однодумці, намагайтеся все ж таки не сходити з розуму, не тиражувати брехню, не сіяти паніку і не обзивати опонентів бидлом — ви від цього маєте дуже жалюгідний вигляд.

І останнє. Ілюзій щодо Зеленського я не відчуваю, але з ним хоча б можна пов'язувати якісь несміливі надії. З нинішнім президентом надій на зміни немає.

Юрій Володарський,
журналіст, літературний критик

 

Тішить, що була боротьба і зберігалася інтрига на потрапляння кандидатів до другого туру. І все пройшло спокійно.

А що стосується результатів. Так це протестне голосування проти політиків старої формації — брехливих, які постійно брешуть і займаються корупцією.

Думаю, цим керувалися ті, хто проголосував за Зеленського. І хоча сам я за нього не голосував, не схвалюю образ на адресу кандидата, за якого проголосували 30% виборців. Нагнітається якась істерія. І це може дати зворотний ефект.

Всеволод Кожемяко,
генеральний директор групи компаній Агротрейд

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.