Тиждень

Огляд преси

Новини планети

США


Прийдешні президентські вибори в Україні зводяться до гонки трьох конячок: змагання відбувається між президентом Петром Порошенком, колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і коміком Володимиром Зеленським, який грає вигаданого президента в популярному телесеріалі.

Західні дипломати з Києва заявили, що всі троє кандидатів викликають сумнів у тому, наскільки ефективно вони проводитимуть реформи, боротимуться з корупцією і підтримуватимуть потік допомоги.

Чинний президент Петро Порошенко отримав похвалу за те, що втримав Україну в період хаотичних наслідків анексії Криму, зміцнив армію і провів реформи в банківській сфері та енергетиці. Але зусилля у боротьбі з корупцією зайшли в глухий кут, й очевидна безкарність, коли вищі посадові особи не потрапляють до в'язниці за розтрату або хабарництво, розчарувала виборців.

Зеленський, навпаки, загадка. Він скористався розчаруванням учасників Майдану, а те, що він нова людина в політиці, приваблює виборців, особливо молодь.

Але дипломатів турбує відсутність у нього політичного досвіду, а також можливі зобов'язання перед Ігорем Коломойським, олігархом, на каналі якого транслюється шоу Зеленського. Обидва це заперечують.

На зустрічі з європейськими послами в лютому Зеленський цілком виправдав себе, за словами трьох присутніх там дипломатів, применшуючи свій дар коміка і розповідаючи про свою ефективність як продюсера і менеджера.

"Ви не можете очікувати багато від людини без політичного досвіду, — сказав один із присутніх на зустрічі. — Він виглядав досить щирим, але ми можемо судити лише за результатами".

Навіть якщо його серце розташоване в потрібному місці, Зеленський не зможе боротися за проведення реформ через ворожий до нього парламент, де на даний момент у нього немає депутатів, вважають дипломати.

 

 

 

Межі між реаліті-шоу і політикою стають дедалі розмитішими в усьому світі. Тепер їх стирають і в Україні. Кандидат у президенти Ігор Шевченко буквально перетворив свою кампанію на шоу знайомств.

Шевченко, 48-річний чоловік з юридичною освітою в Університеті Міннесоти, планує вибрати дружину приблизно з 300 жінок, які подали заявки онлайн.

Весь процес знімається і монтується у 12-хвилинні відео. Трейлер був розміщений кандидатом на Facebook і YouTube. Політична команда Шевченка планує опублікувати перші повні епізоди в ці вихідні і продовжити після виборів 31 березня.

Групу планують скоротити до 10–15 фіналісток, які пройдуть дебати. Останні конкурентки боротимуться за симпатії Шевченка.

Шанси на перемогу в президентських перегонах у нього мізерні. За нього готові проголосувати менше 1%. Але якщо створення бренду було його метою, то Шевченко досяг певних успіхів.

 

 

 

Для всіх, крім дуже багатих людей, реальний фізичний досвід навчання, самого життя і навіть смерті дедалі частіше асоціюється з екранами комп'ютерів.

Багаті так не живуть. Багаті стали боятися екранів. Вони хочуть, щоб їхні діти гралися конструкторами, а приватні школи, де обмежені високі технології, переживають бум. Люди набагато дорожчі за комп'ютери, а багатії готові і здатні їм платити. Демонстративна взаємодія з людьми — життя без телефону протягом дня, вихід із соціальних мереж й ігнорування електронної пошти — стало символом статусу.

Все це призвело до нової цікавої реальності: людське спілкування стає розкішшю.

У міру того як у житті бідних з'являється дедалі більше екранів, вони зникають із життя багатих. Що ви багатші, то більше витрачаєте, щоб залишатися офлайн.

 

 

Для більшості американців сага Маллера тепер закінчена. Трамп не залучений у жодній змові з російськими; обвинувальні висновки не були винесені. Ті, хто підтримує президента, поділяють радість його виправдання. Ті, хто протистоїть йому, продовжуватимуть це робити, пише Дов Закгейм, заступник міністра оборони США (2001–2004) і заступник голови Центру національних інтересів, у колонці для National Interest.

 

 

НІМЕЧЧИНА

 

Ще 20 років тому, до висунення кандидатури Зеленського, політологи порівнювали український парламентаризм із мильною оперою. Але в цій передвиборчій боротьбі, сповненій інтриг, викриттів, брехливих клятв, дійсність, здається, перевершує всі телесеріали.

Навіть незначний спільний знаменник української політики, існував роками, більше не працює: єдності немає ні серед проросійських сил українського сходу, ні серед проєвропейських сил заходу.

Експерти припускають, що це пов'язано з розбратом у розкішних кулуарах української політики. Кажуть, мультимільйонер Дмитро Фірташ, який живе в еміграції у Відні, фінансує Юрія Бойка, а Олександра Вілкула спонсорує мільярдер Ринат Ахметов.

Але все це меркне проти перформансу Зеленського. Комік не виступає перед виборцями, не дає прес-конференцій, а конкурентів охочіше бере на приціл у концертній репризі. За цією напіввіртуальною передвиборчою кампанією стоїть олігарх Ігор Коломойський, ще один мільярдер і людина влади. З 2016 року, коли президент дозволив націоналізувати його ПриватБанк, Коломойський веде міжусобну війну з Порошенком. Заради перемоги він готовий на все: олігарх нібито фінансує і Юлію Тимошенко.

 

 

 

Що сильніше погіршуються фінансові перспективи в Росії, то привабливішою для молодих людей стає кар'єра військового. У той час, як заможніші сім'ї прагнуть забезпечити своїм дітям керівні позиції в державних структурах, сім'ї з меншим достатком дедалі частіше замислюються про посади в органах державної безпеки. Військовослужбовців і правоохоронців падіння доходів у країні зачіпають так само мало, як і підвищення пенсійного віку.

 

 

ШВЕЙЦАРІЯ

 

Дослідження, проведене туристичною компанією Expedia Group і Корпорацією взаєморозрахунків і звітності авіакомпаній, показало, що, як правило, квитки за найкращою ціною отримує той, хто бронює їх мінімум за три тижні до вильоту.

Неділя — найкращий день для бронювання авіаквитків. Згідно з дослідженням, ціни на квитки економ-і бізнес-класу нижчі за бронювання у суботу або неділю. За бронювання авіаквитків у неділю ціна в середньому на 20% менша за звичайну.

У четвер і п'ятницю бронювати квитки не варто, так як у ці дні тарифи найвищі. Що стосується самої подорожі, то тут четвер і п'ятниця, навпаки, оптимальні для початку поїздки. Мандрівники можуть заощадити до 10% на бронюванні авіаквитків, якщо виберуть для початку подорожі четвер або п'ятницю. Водночас найдорожчими є середні ціни на квитки з вильотом у неділю.

 

ФРАНЦІЯ

 

 

 

В Одесі, яка страждає від насильства і корупції, мер і його клан уособлюють усе те, з чим прагнула покінчити революція 2014 року.

Негаразди 54-річного Геннадія Труханова виходять далеко за межі південної столиці України. Безперечний господар Одеси насправді є одним із союзників президента Петра Порошенка, який домагається другого терміну на виборах, призначених на 31 березня. За іронією, Труханова судять за його проект "європейської мерії". Будівля, виділена для цього проекту, обійшлася меру в нечувані 185 млн грн, тоді, як колишній власник, литовська компанія, заплатила кілька місяців до того за той же будинок всього 11,5 млн грн.

Майбутнє пакту між Києвом і одеськими елітами буде багато в чому залежати від результатів президентських виборів 31 березня. На відміну від інших важливих гравців, Труханов не приховує своєї підтримки Порошенка і, на думку експертів, намагається мобілізувати своїх виборців на користь президента, йдучи, зокрема шляхом використання клієнтських баз даних містоутворюючих підприємств.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.