NV.UA

Новое Время 24/7

Найкращі публікації та погляди на сайті за тиждень
Хочете купити цю статтю?
Найкращі погляди тижня

"Якщо Х виграє вибори — я емігрую"

Уляна Супрун,

в. о. міністра охорони здоров'я України

Коли я читаю подібну реакцію на ті чи інші соціологічні опитування або політичні прогнози, мене завжди бере злість. Країна, в якій все залежить від однієї особи / посади, може бути лише країною рабів. Країна вільних людей, які будують ефективні інституції, вміють довіряти одне одному та об’єднуватись, дотримуються правил та воюють за справедливість, — не може бути зруйнована навіть найпесимістичнішими результатами будь-яких голосувань. Коли ми перестаємо сумніватись у самих собі — у нас виходить робити великі зміни. Будь ласка, не живіть так, наче політики вирішують усе — бо це ілюзія. Але політики в державах із населенням, а не громадянами — вирішують дуже багато.

Обов’язково виважено приймайте рішення, за кого проголосуєте 31 березня, працюйте зі своїм оточенням, переконуйте своїх друзів та родичів, пам’ятайте ціну, яку ми платимо щодня, щоби мати справжнє право вибору. Поводьтесь так, ніби саме на вас лежить максимально велика частка відповідальності за майбутнє України. Бо будувати кращу країну — це щоденна праця, а не сезонна історія з прив’язкою до політичних циклів.

Потай від Росії. У чому полягає план Назарбаєва

Іван Яковина,

кореспондент НВ

 

Н азарбаев формально йде з посади президента і призначає на своє місце главу Сенату на прізвище Токаєв. Це кадровий дипломат, який майже всю свою кар'єру провів за кордоном. А в Астані, в Казахстані у нього немає жодних особливих кланових зв'язків. Це вірна особисто Назарбаєву людина, на кшталт Медведєва у Путіна. Один мінус — він не з родини президента. Тому на вибори 2020 року від влади піде інша людина, справжній наступник і племінник Назарбаєва — Самат Абіш. Цей Абіш працює зараз заступником начальника місцевого КДБ. А щоб не було жодних сюрпризів, Назарбаєв до кінця своїх днів буде головою Ради безпеки Казахстану — там він триматиме силовиків у своєму підпорядкуванні.

Щоб прочитати статтю повністю,