Бізнес

Напруга зростає

Що два дні в Україні з'являється по одній потужній сонячної електростанції та близько 25 малих станцій для забезпечення домогосподарств енергією сонця
Хочете купити цю статтю?

Що два дні в Україні з'являється по одній потужній сонячній електростанції та близько 25 малих станцій для забезпечення енергією сонця домогосподарств. Україна ще не знала таких темпів розвитку зеленої енергетики

 

Олександр Пасховер

 

 

Сергію Євтушенко, керівному партнерові компанії UDP Renewables, яка будує сонячні електростанції, досить трьох пальців, щоб перерахувати причини безпрецедентного зростання сонячної енергетики України.

Перший палець — це попит, який склався у світі на початку 2000-х, а до України докотився лише зараз. Досить кинути погляд на графік, представлений у цій статті, де зазначено частку всіх відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) в загальному енергоказані країн. Вражають Норвегія, Ісландія, Швеція, де частка всієї зеленої енергетики вже більша, за традиційну. Захоплення і від польського результату — 11%. На подібну скромну висоту, відповідно до заявленої міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадієм Зубком мети, Україна вийде до 2020 року. Поки країна не виробляє і 2%.

Другий палець бізнесмен загинає під час згадки впровадження у 2010 році так званих зелених тарифів. Вартість вата, виробленого з ВДЕ, тоді перевищила 0,5 євро. Це в десятеро вище за незелені тарифи. Тепер вона становить 0,15 євро (4,6 грн), а й це майже втричі перевищує традиційні тарифи.

І третій палець Євтушенко загинає, щоб згадати про зміни в законодавстві. Вони демонополізували ринок, на яком

Щоб прочитати статтю повністю,