Моє місто

Каркассонн

Історія про те, як сарацинська цариця хитрістю врятувала місто Каркассонн від руйнування, переслідуватиме вас тут на кожному кроці. Але історія, фортеця і, головне, ця жінка того варті
Хочете купити цю статтю?

Історія про те, як сарацинська цариця хитрістю врятувала місто Каркассонн від руйнування, переслідуватиме вас тут на кожному кроці. Але історія, фортеця і, головне, ця жінка того варті

 

 

Олександр Соколовський,
Засновник торгово-виробничої
групи компаній Текстиль-Контакт

 

Дорогою з Барселони ми заїхали всією сім'єю на винну ферму П'єра Рішара. Потім пообідали на неймовірній устричній фермі й у кінці дня дісталися мети нашої бліц-подорожі — французького міста Каркассонн. І ні на секунду не пошкодували, що у спеку рвонули з дітьми в таку далечінь.

До цього я нічого не знав про це місто. А коли почув про те, що його відвідує понад 2,2 млн туристів у рік, був вражений. Адже все населення Каркассонна (не плутати з Каракасом!) — 44 тис. осіб. Я навіть затурбувався, чи зможемо ми протиснутися у натовпі. Але все обійшлося. Незліченних натовпів не спостерігалося.

Отже, короткий зміст попередніх тисячоліть. За два століття до Різдва Христового римляни збудували тут фортецю. Висока гора, а під нею річка, перетин торгових шляхів Середземномор'я. 20-метрова стіна завдовжки понад три кілометри була неприступною для вторгнення сюди вестготів. А в 725 році німецькі племена прогнала банда сарацинів-кочівників.

Потім Карл Великий почав облогу міста, яким правив сарацинський цар Балаак. Облога тривала п'ять років. Згідно з легендою, яку вам розповість будь-який місцевий гід, дружина царя, прозвана Дамою Каркасс, за допомогою хитрості і блефу змусила армію Карла відступити.

Для своєї ризикової операції цариця наказала виготовити десятки опудал, набитих соломою, і розставила їх у верхніх бійницях так, щоб вони виглядали бойовим корпусом добре озброєних солдатів. Також вона нагодувала останню вцілілу в місті свиню (що саме по собі дивно, звідки в ісламському полісі свиня?) і скинула її з вежі на голови обложників. І тоді Карл Великий дійшов висновку, що добротно озброєне місто сите і навіть розкошує. А значить, взяти його невдовзі немає жодної можливості. І зняв облогу.

Щоб прочитати статтю повністю,