Питання тижня

Який ваш прогноз про вибори президента України?

НВ з'ясував, які очікування у співвітчизників напередодні президентських виборів

НВ з'ясував, які очікування у співвітчизників напередодні президентських виборів

  

 

Мій прогноз: до другого туру вийдуть Володимир Зеленський і Петро Порошенко. Це якщо судити за результатами різних соцопитувань, зі спілкування з людьми і повідомленнями в Facebook.

Одні кажуть, мовляв, так, ніби Порошенко і погано, але, з іншого боку, скільки всього встиг зробити. А ті, хто хоче нових облич у політиці, виступають на підтримку Зеленського. До того ж навіть ті, від кого і не очікував.

Гриценко вважаю відіграною картою. Так його в принципі і немає серед прохідних кандидатів. Тимошенко, до речі, теж навряд чи пройде до другого туру, тому що у неї дуже багато голосів позабирали ті, хто голосуватиме за Зеленського.

Втім, хто б не переміг, головне, щоб не було загострення військових конфліктів і чогось на зразок Майдану. Це лякає найбільше.

Ігор Абрамович,
арт-дилер

 

Я не знаю. Особисто я обов'язково піду на вибори. І якщо якийсь кандидат у президенти їх чесно виграє, то нічого не робитиму.

Ми ж після голосування будемо проводити екзит-пол, він все і покаже. Думаю, що великих розбіжностей із [офіційними результатами] не буде.

Питання в іншому. Що робитиме той кандидат, який не пройде до другого туру?

Ірина Бекешкіна,
соціолог, директорка фонду Демократичні ініціативи

 

Буде два тури. Тому в першому турі ми можемо собі дозволити голосувати за різних кандидатів. Але буде другий тур, і там вже потрібно буде серйозно вибирати.

У мене в цій історії поки немає свого кандидата. Але взагалі-то я, як керівник власної компанії, переймаюся. Тому що є варіанти, які як мінімум прогнозовані, а є речі, які я особисто не розумію, і кандидати, на мій погляд, не доклали достатньо зусиль, щоб виборці в них повірили.

Ось є Володимир Зеленський — хороший хлопець. Але я не розумію, куди він вестиме країну. Це може бути все, що завгодно, але голосувати свідомо за казна-що я не хочу.

У випадку з Юлією Тимошенко інша історія. Вона вже 20 років намагається тут щось розрулити. Добре чи погано — це інше питання. Але я особисто не купую цю історію.

Петро Порошенко не мій, звісно, фаворит. Але за всіх нинішніх розкладів він, зокрема для представників бізнесу, виглядає найпрогнозованішим, у доброму сенсі слова, кандидатом.

Дмитро Кримський,
співвласник мережі магазинів Good Wine

 

Ми, звісно, не Сполучені Штати, де державна машина збудована так, що, хто б не прийшов до влади, існує стабільність державних конституційних інститутів. Ми, на жаль, такими ще не стали. Просто не встигли.

З іншого боку, новітня історія неодноразово доводила, що здорова частина суспільства, яка дійсно приймає рішення, здатна адекватно реагувати на будь-які відхилення політиків. Я не маю на увазі революції, а кажу швидше про стримування тих чи інших політиків, які прийдуть до влади.

Єдине, чого не хочеться, — щоб сталося щось екстремальне. Наприклад, зрив виборів або якісь жахливі події.

Пам'ятаю, як у 2004-му повідомили про перемогу Януковича на президентських виборах. Я тоді заливалася слізьми, закрившись у себе вдома. Для мене це було жахливо.

Тож, якщо і цього разу перемогу здобуде не мій кандидат, я дуже засмучусь. Плакати, звичайно, не буду. Для мене цей етап вже пройдено. Але вважаю, що, так чи інакше, потрібно продовжувати робити свою роботу. Головне, щоб ми втримали країну від якихось глобальних катастроф, а з політиками, думаю, розберемося.

Ольга Герасим'юк,
телеведуча, перша заступниця голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення

 

Я, на відміну від тих, хто заявляє, що поїде з країни, якщо не той президент буде, нікуди не поїду. Не дочекаєтесь! І вважаю важливим зберегти чинного президента. Але якщо у нього не вийде залишитися, подивимося, ким буде його супротивник. Очікування дуже невизначені. Адже чогось можна очікувати від того, кого знаєш, хто вже робив заходи в політику, керував парламентом або Кабміном. А коли людина не керувала, немає можливості для прогнозування.

Тому краще залишити те, що є, ніж ризикувати й експериментувати з безпекою країни. Хочеться створити хоч якусь безперервність влади. Адже у нас вже був вакуум влади в 2014-му, коли втік Віктор Янукович, і Росія скористалася цим вакуумом.

А на спроби повернути країну назад і в поле тяжіння Росії у нас завжди є одна відповідь — це Майдан.

Йосиф Зісельс,
голова Асоціації єврейських організацій і громад України

 

Оскільки виборець Володимира Зеленського досить молодий, надії Петра Порошенка й Юлії Тимошенко тільки на те, що його виборець не прийде на дільниці. Тому всі три головні кандидати мають рівні шанси потрапити до другого туру.

Але найбільша проблема не прізвище переможця, а його виборці. Адже саме виборці переможця дадуть йому карт-бланш на кілька років. Не критикуватимуть або не контролюватимуть його, тим самим повертаючи його до реальності, коли той помилятиметься. А він точно помилятиметься, незалежно від прізвища.

Водночас, якби хоча б десята частина сьогоднішніх промоутерів Порошенка вимагала від нього реформ так само, як зараз "мочить" його опонентів, то Порошенко переміг би вже в першому турі.

Ну, а особисто я збираюся на вибори. Якщо встигну вирішити питання із пропискою.

Віталій Шабунін,
голова правління Центру протидії корупції

 

Тема дуже хвороблива. Я сподіваюся, що плебісцит цього разу виявить всю заангажованість і в поганому сенсі слова технологічність рейтингів, які замість гідної аналітики стали інструментом пропаганди.

Тому вважатиму, що український народ зможе святкувати перемогу, якщо всі три лідери численних рейтингів пролетять повз другогий тур. Ось це буде найкращий результат на даному етапі.

У разі перемоги будь-якого кандидата потрібно стежити за тим, щоб новий президент виконував свої обов'язки, а не використовував владу в своїх персональних цілях.

Олександр Смірнов,
креативний директор агентства Tabasco

 

Мій прогноз — вибори на посаду президента триватимуть два тури. До другого туру вийдуть Петро Порошенко та Володимир Зеленський. Сподіваюся, Порошенко переможе.

Якщо мій кандидат не переможе, я не збираюся нікуди виїжджати. Прийму вибір моїх співвітчизників, але, боюся, тоді всіх нас чекають дуже неприємні народні збурення, якими можуть скористатися наші сусіди.

Андрій Пігулевський,
засновник і власник ферми Устриці Скіфії

 

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.