Погляди

Як змінити своє життя

Ми багато в чому залежимо від того, що нам говорять інші. Повторюємо їхні слова знову і знову, іноді навіть не підозрюючи, що це ламає нам життя

Ми багато в чому залежимо від того, що нам говорять інші. Повторюємо їхні слова знову і знову, іноді навіть не підозрюючи, що це ламає нам життя

 

 

Пітер Сантенелло,
американський підприємець

 

е неможливо". Зізнайтеся, ви теж у юності чули подібну фразу. Вона осідає десь глибоко в підкірці і ще довго там зберігається. Навіть заархівовані й давно заховані в підсвідомості слова здатні управляти нашим життям і змінювати її траєкторію. Слова, сказані вчителем, кимось близьким або тим, чия думка була важливою. Слова, кинуті необдумано в потоці думок про власні проблеми і травми. Слова, що стали особливими і вплинули на перебіг нашого життя.

Одні, обираючи кар'єру, керуються тим, у чому їх колись переконали батьки. Інші, ставши дорослими, роблять усе, щоб схуднути, оскільки в дитинстві їх вважали товстими. Треті не дозволяють проявитися своєму творчому єству, адже їм радили не ризикувати і знайти надійну роботу. Багато з нас не йдуть за мрією просто тому, що колись їм сказали, що мрії нездійсненні.

І найгірше те, що ці слова можуть бути неправдою. Неправдою, яка проникла в нашу операційну систему й отруїла її.

Ці слова створюють наратив, у якому ми живемо. Історію, яку ми постійно повторюємо, яка стає звичною і перетворюється на створену нами ж реальність. У кінцевому рахунку може виявитися, що далека від істини історія визначила все наше життя.

Якось батьки помітили, що я не сильний у комп'ютерах і технологіях. Ці слова зачепили мене і стали частиною особистого наративу, вплинувши на те, як я дивився на світ і про що дозволяв собі мріяти. Ці слова довго стримували мій порив знімати відео. Ці слова змусили повірити в неправду, керуючи мною. І тільки коли мені вдалося змінити їх у своїй голові, я змінив свою історію і життя на краще. Заміна цих слів відкрила нові можливості, про які я навіть не підозрював.

Одній моїй подрузі говорили, що вона виглядала тупою, і часто дражнили. Ці слова в юному віці вплинули на її операційну систему. Вона була впевнена, що високі оцінки і завдання, що вимагають інтелектуальних зусиль, були їй не під силу. Але потім щось сталося.

Одного разу вона закінчила семестр відмінницею, і її наратив змінився. Замість "я недостатньо розумна" стало "я їм покажу". Цей момент оголив правду: моя подруга все своє життя вибудовувала відповідно до порожньої вигадки. Змінивши слова, які вона повторювала собі, вдалося змінити і траєкторію життя.

Запитайте себе: "А що якщо?"

Всі відповіді і все, що вам слід робити, — глибоко в вас самих. Як дізнатися, чи вірні ви собі? Мені здається, найкращий спосіб — уважно прислухатися до відчуттів після зустрічі з тією або іншою людиною. Також це можна відчути, виконуючи свою щоденну роботу, сімейні обов'язки, відповідаючи передбачуваним очікуванням суспільства і так далі.

Насамперед постарайтеся зрозуміти, чи здобуваєте ви щось від тої чи іншої взаємодії якийсь досвід чи, навпаки, втрачаєте. Чи можна порівнювати це відчуття з тим, як водосховище наповнюється водою? Чи це схоже на те, що хтось повільно виснажує ваші запаси або ж зовсім пробив греблю.

Наступний крок: запитайте — чи можливо, що історія, згідно з якою ви будуєте своє життя, неправдива? Це складний процес, оскільки може піти врозріз із більшою частиною того, що ви знаєте. Але з часом будь-яку вигадку варто зруйнувати.

Пам'ятайте: у кожного з нас є наративи, які керують нашими операційними системами. Зазирніть у себе і запитайте, який ваш наратив. Як він впливає на вас? Як може змінитися або покращитися ваше життя, якщо негативні слова, які проникли у вашу операційну систему, випаруються? Що в такому разі лишиться? Які можливості відкриються для вас? Запитайте себе: "А що якщо?"

Можете не сумніватися у тому, що слова мають величезну силу. В їхній владі допомогти вашій мрії здійснитися або зруйнувати її. Одні слова дозволяють вам високо нести голову, інші намагаються принизити вас. Зрештою ви стаєте тим, що ви думаєте, а те, що ви думаєте, залежить від слів.

Але і ми набагато могутніші, ніж нам здається. Самовдосконалення — процес, що починається з ідентифікації слів, думок і дій, які керують вами. Піддавайте їх сумніву, а потім працюйте над тим, щоб змінити їх, якщо це необхідно. Ми багато в чому залежимо від слів, які нам говорять і які ми потім повторюємо собі знову і знову.

Це створює наратив, що керує нашими розумовими процесами, переживаннями, взаємодіями, самооцінкою і всім життям. Але я закликаю вас запитати себе: що якщо ви перестанете бути частиною історії, яку вам розповідали так довго і яку ви так довго розповідали собі самі? Що якщо ви зміните слова?

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.