Погляди

Як змінити своє життя

Ми багато в чому залежимо від того, що нам говорять інші. Повторюємо їхні слова знову і знову, іноді навіть не підозрюючи, що це ламає нам життя
Хочете купити цю статтю?

Ми багато в чому залежимо від того, що нам говорять інші. Повторюємо їхні слова знову і знову, іноді навіть не підозрюючи, що це ламає нам життя

 

 

Пітер Сантенелло,
американський підприємець

 

е неможливо". Зізнайтеся, ви теж у юності чули подібну фразу. Вона осідає десь глибоко в підкірці і ще довго там зберігається. Навіть заархівовані й давно заховані в підсвідомості слова здатні управляти нашим життям і змінювати її траєкторію. Слова, сказані вчителем, кимось близьким або тим, чия думка була важливою. Слова, кинуті необдумано в потоці думок про власні проблеми і травми. Слова, що стали особливими і вплинули на перебіг нашого життя.

Одні, обираючи кар'єру, керуються тим, у чому їх колись переконали батьки. Інші, ставши дорослими, роблять усе, щоб схуднути, оскільки в дитинстві їх вважали товстими. Треті не дозволяють проявитися своєму творчому єству, адже їм радили не ризикувати і знайти надійну роботу. Багато з нас не йдуть за мрією просто тому, що колись їм сказали, що мрії нездійсненні.

І найгірше те, що ці слова можуть бути неправдою. Неправдою, яка проникла в нашу операційну систему й отруїла її.

Ці слова створюють наратив, у якому ми живемо. Історію, яку ми постійно повторюємо, яка стає звичною і перетворюється на створену нами ж реальність. У кінцевому рахунку може виявитися, що далека від істини історія визначила все наше життя.

Якось батьки помітили, що я не сильний у комп'ютерах і технологіях. Ці слова зачепили мене і стали частиною особистого наративу, вплинувши на те, як я дивився на світ і про що дозволяв собі мріяти. Ці слова довго стримували мій порив знімати відео. Ці слова змусили повірити в неправду, керуючи мною. І тільки коли мені вдалося змінити їх у своїй голові, я змінив свою історію і життя на краще. Заміна цих слів відкрила нові можливості, про які я навіть не підозрював.

Одній моїй подрузі говорили, що вона виглядала тупою, і часто дражнили. Ці слова в юному віці вплинули на її операційну систему. Вона була впевнена, що високі оцінки і завдання, що вимагають інтелектуальних зусиль, були їй не під силу. Але потім щось сталося.

Щоб прочитати статтю повністю,