Люди

Топ-100 успішних жінок України

НВ представляє проект про українок, які досягли надзвичайних результатів
Це матеріал Електронної версії журналу Новое Время, відкритий для ознайомлення. Щоб прочитати закриті статті – передплатіть.

НВ представляє проект про українок, які досягли захопливих результатів у бізнесі, політиці, суспільному житті й інших важливих сферах

 

ПОЛІТИКА

 

Олена Сотник

народна депутатка з фракції Самопомочі, секретарка комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції, 36 років

 

О лена Сотник, юристка за освітою, одна з тих депутатів парламентської фракції Самопомочі, які системно й аргументовано опонують президентові й уряду.

Наприклад, вона критикувала президентські правки до Конституції про незмінність курсу країни на приєднання до ЄС і НАТО, стверджуючи, що подібні документальні положення ще нічого не гарантують.

Також Сотник стала однією з лідерів парламентської слідчої комісії з розслідування вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк, — справи, що кинула тінь на всі правоохоронні органи країни.

Депутатка не забуває і про законодавчу роботу: Сотник — співавторка законопроектів, спрямованих на дерегуляцію бізнес-процесів і реформу поліції.

Пошук фінансування для українського експорту і проектів розвитку — також її тема.

Опинившись у 2014 році в парламенті, Сотник увійшла до міжфракційного об'єднання Єврооптимісти — групи політичної молоді, що прийшла у Верховну раду на хвилі Майдану і прагне активно змінювати країну та депутатські порядки.

 

 

 

 

Ірина Геращенко

перша віце-спікер Верховної ради, представниця України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи в Донецькій і Луганській областях, 47 років

 

В одному з інтерв'ю Ірина Геращенко, друга людина у Верховній раді, що потрапила до парламенту за квотою БПП, назвала себе "україноботом".

Українобот Геращенко багато їздить на схід країни — в зону конфлікту. Також вона залучена у перемовини зі звільнення українських полонених. Тому часто відвідує Мінськ, де проходять зустрічі тристоронньої групи.

А ще Геращенко представляє позицію президента у ЗМІ та коментує головні для Порошенка теми: оборонну політику, російську пропаганду, роботу українських правоохоронців.

 

 

 

 

Оксана Продан

заступниця голови фракції БПП, учасниця комітету ВР із питань податкової і митної політики, 44 роки

 

О бличчя Оксани Продан відоме багатьом українцям — вона регулярно з'являється на телеканалах. Бо теми, над якими вона працює (податкова політика й особливості роботи малого і середнього бізнесу) цікаві багатьом. Депутатка, хоч і належить до провладної фракції, часто стає в цих питаннях на бік бізнесу.

Так, у лютому Мінсоцполітики спробувало змусити фізосіб-підприємців перейти на трудові договори. Продан натомість підтримала право дрібного бізнесу працювати за спрощеною системою оподаткування.

 

 

 

 

Вікторія Войціцька

народна депутатка з фракції Самопоміч, секретарка комітету Верховної ради з питань паливно-енергетичного комплексу, 44 роки

 

О блгази Дмитра Фірташа, вугільна монополія Ріната Ахметова, несправедлива приватизація Укррудпрому — ось коло тем, на яких зробила собі ім'я Вікторія Войціцька.

Вона регулярно критикує вигідну Ахметову формулу Роттердам+, що лежить в основі тарифів на теплову електроенергію. Й опонує ідеї президента ввести миротворчу місію на Донбас, вважаючи, що це лише заморозить військовий конфлікт, а не вирішить його.

В підсумку Войціцька стала однією з найпомітніших депутаток у фракції Самопоміч та популярною відеоблогеркою на 24-му каналі.

 

 

 

 

Ольга Богомолець

кандидатка у президенти, народна депутатка від БПП, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, 52 роки

 

Б огомолець публічно називає себе лобістом інтересів українських фармацевтичних компаній. А ще вона відверто критикує Уляну Супрун, в. о. міністра охорони здоров'я. Й обіцяє згорнути медреформу, якщо виграє вибори.

Втім, її президентський рейтинг для цього занадто малий.

Політика не заважає Богомолець бути успішним бізнесменом — у неї є власна дерматологічна клініка. Крім того, депутатка колекціонує українські домашні ікони та навіть володіє цілим музеєм, присвяченим цій темі.

 

 

 

 

Світлана Заліщук

народна депутатка з фракції БПП, голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції комітету Верховної ради у закордонних справах, 36 років

 

С вітлана Заліщук цьогоріч прославилася тим, що на Мюнхенській конференції жорстко поцікавилася у самої Ангели Меркель, канцлера Німеччини, чи буде її країна запроваджувати санкції проти російського газопроводу Північний потік — 2.

Заліщук у принципі багато часу приділяє питанням української зовнішньої політики.

А нещодавно вона стала радником із дипломатичних питань кандидата в президенти Анатолія Гриценка і вже встигла представити його позицію в Брюсселі.

З вільною англійською мовою і знанням геополітичної ситуації Заліщук легко знаходить спільну мову з дипломатами.

Однак вона не знайшла взаєморозуміння із президентом і його політичною силою, яким давно опонує. І тому нещодавно подала заяву про вихід із БПП.

 

 

 

 

Оксана Сироїд

Віце-спікер Верховної Ради, 42 роки

 

О ксана Сироід, народна депутатка від Самопомочі, фактично є головною представницею опозиції у Верховній раді. За нею — третє за значущістю крісло в парламенті та чудова трибуна для критики влади.

Ці можливості Сироїд використовує на всі 100%.

Вона послідовно намагається знизити рівень секретності в державних оборонних закупівлях — сфері, в якій дуже часто спалахують корупційні скандали. І просуває ідею деолігархізації.

 

 

 

 

Юлія Тимошенко

Кандидатка у президенти, народна депутатка, голова партії ВО Батьківщина, 58 років

 

Ц ей рік стане головним у політичній кар'єрі Юлії Тимошенко — вона має непогані шанси потрапити до другого туру весняних президентських виборів і отримати значне представництво у Верховній раді за підсумками осінньої парламентської кампанії.

Але якщо в кінці минулого року Тимошенко була лідером президентських перегонів, то тепер відкотилася вниз, поступившись не тільки своєму багаторічному опонентові Петру Порошенку, але й шоумену Володимиру Зеленському, який став найпопулярнішим кандидатом на посаду голови держави.

Проблем Тимошенко додалося, але вона сповнена рішучості взяти владу якщо не києм — через посаду президента, то палицею — отримавши контроль над ВР.

 

 

 

 

Вікторія Сюмар

заступниця голови фракції Народного фронту, голова комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформаційної політики, 41 рік

 

Вікторія Сюмар заробила собі ім'я як голова Інституту масової інформації. А потрапивши до парламенту, зосередилася на регулюванні медіаринку.

Сюмар — принципова опонентка ЗМІ, які, на її думку, використовують проросійську риторику. Так, через її комітет пройшло рішення щодо санкцій проти телеканалів 112 і NewsOne, які пов'язують із політиком Віктором Медведчуком, кумом Володимира Путіна.

ДЕРЖЧИНОВНИЦІ

 

Катерина Рожкова

перша заступниця голови НБУ, 46 років

 

К атерина Рожкова працює в банківській системі вже 20 років. Отримавши дві вищі освіти, вона почала кар'єру в банку Аваль, пройшовши шлях від економістки до директорки фінансового департаменту.

У червні 2015-го Рожкова прийшла до Національного банку на посаду директора Департаменту банківського нагляду, а через три роки стала першою заступницею голови НБУ, відповідальною за роботу блоку пруденційного нагляду, тобто займалася забезпеченням безпеки банків від банкрутства. У банківських колах вважається, що Рожкова була однією з головних ідеологів націоналізації ПриватБанку.

 

 

 

 

Лілія Гриневич

міністр освіти і науки, 53 роки

 

П осада міністра освіти стала для Лілії Гриневич вершиною кар'єри, яку вона почала з роботи вчителем середньої школи. У 2006 році вона очолила Український центр оцінювання освіти і стояла біля витоків створення системи зовнішнього незалежного тестування для випускників шкіл.

Потім у 2012-му Гриневич стала народною депутаткою, до того ж очолила комітет із питань науки й освіти.

Ставши міністром у 2016 році, вона ініціювала шкільну реформу, покликану змінити методику навчання, створити новий державний стандарт і загалом оновити освітнє середовище.

 

 

 

 

Уляна Супрун

в. о. міністра охорони здоров'я, 56 років

 

Н ароджена у США етнічна українка Уляна Супрун стала найпродуктивнішим міністром охорони здоров'я в історії України й однією з найактивніших реформаторок у владі. Очоливши МОЗ у 2016 році, вона почала кардинальні реформи в охороні здоров'я, але тут її діяльність стикнулася із жорстким опором старої системи, тісно переплетеної з корупцією. Так Супрун нажила чимало впливових ворогів, і їй навіть довелося захищатися у суді, який усунув її від роботи. Інцидент викликав суспільний резонанс такої сили, що за 10 днів Супрун повернулася до свого кабінету.

 

 

 

 

Людмила Денисова

уповноважена Верховної ради з прав людини, 58 років

 

У родженка Архангельська Людмила Денисова почала кар'єру з посади виховательки дитячого садка. В кінці 1990-х і на початку 2000-х працювала в уряді і парламенті Криму, потім обиралася до Верховної Ради. Тепер як омбудсменки її головне завдання — досягти дотримання прав українців, які перебувають в ув'язненні у Росії. Однак часто це нездійсненне завдання.

 

 

 

 

Олена Зеркаль

заступниця міністра закордонних справ із питань євроінтеграції, 45 років

 

Д ля західного світу Олена Зеркаль — обличчя української дипломатії. Її профіль — євроінтеграція, і цим питанням вона займається 15 років. Не тільки кадровий дипломат, але і юрист, вона стала одним із головних драйверів Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, а також безвізового режиму з ЄС. Саме Зеркаль представляла нашу країну в Міжнародному суді в Гаазі, у процесі публічних слухань звинувачуючи Росію в підтримці міжнародного тероризму і порушенні прав людини на окупованих і неконтрольованих територіях України.

 

 

 

 

Ольга Герасим'юк

перша заступниця голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, телеведуча, 60 років

 

О льга Герасим'юк почала кар'єру в газеті Комсомольское знамя, потім працювала на каналі 1+1, де вела програми Особливий погляд, Версії, Без табу, Хочу і буду та навіть обіймала посаду генерального продюсера телекомпанії. Згодом, обравши політичну кар'єру, двічі проходила до Верховної ради за списком Нашої України. У парламенті займалася питаннями свободи слова та зовнішньої політики, а також очолювала комітети з питань співробітництва з НАТО та з питань європейської інтеграції. У 2014-му Герасим'юк стала першою заступницею голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

 

 

 

 

Ольга Трофімцева

в. о. міністра аграрної політики і продовольства

 

О льга Трофімцева, випускниця Національного аграрного університету, в 2012 році отримала ступінь доктора аграрних наук Університету імені Гумбольдта в Берліні. У 2016 році вона очолила проект Консультування України з питань аграрної торгівлі — в рамках Угоди про вільну торгівлю між ЄС та Україною у федеральному Міністерстві продовольства та сільського господарства Німеччини. У 2016 році Трофімцева стала заступницею міністра аграрної політики і продовольства України з питань європейської інтеграції, а на початку 2019-го — очолила міністерство.

 

 

 

 

Оксана Маркарова

міністр фінансів, 42 роки

 

20 років Оксана Маркарова присвятила роботі в низці великих міжнародних компаній, зокрема 11 років очолювала інвестиційну групу ІТТ. Випускниця Києво-Могилянської академії та університету Індіани у США за фахом Міжнародні публічні фінанси і торгівля, Маркарова в 2015 році прийшла працювати на посаду заступника міністра фінансів, а у листопаді 2018-го очолила відомство.

 

 

 

 

Іванна Климпуш-Цинцадзе

віце-прем'єр із питань європейської і євроатлантичної інтеграції, 46 років

 

У Іванни Климпуш-Цинцадзе, однієї з найпослідовніших прихильниць і сподвижниць євроінтеграції України, три вищі освіти, зокрема одна американська. Кар'єру вона будувала в громадських організаціях, п'ять років була кореспонденткою української служби британської мовної корпорації BBC у Вашингтоні та Тбілісі, а потім очолювала проект Ялтинська європейська стратегія (YES), заснований українським мільярдером Віктором Пінчуком. А в парламент пройшла після Євромайдану, ставши післяреволюційною свіжою кров'ю української політики.

БІЗНЕС

 

Вікторія Тігіпко

партнерка-засновниця венчурного фонду TA Ventures, президентка Одеського міжнародного кінофестивалю, 45 років

 

С вою першу компанію Вікторія Тігіпко заснувала в 1996-му, коли їй був 21 рік. А вже до 25 вона була мільйонеркою. У 2010-му Тігіпко з партнерами заснувала венчурний фонд TA Ventures, що інвестує у технологічні компанії та стартапи у всьому світі. Середній розмір його вкладень становить $0,25 млн — $1 млн. TA Ventures інвестував вже у понад 130 компаній і здійснив 46 виходів із них із подальшим продажем частки.

Зараз у портфелі фонду перебуває Azimo — глобальний бізнес з обробки платежів, Caroobi — інтегрований торговий майданчик для автосервісу, KLARA — додаток для медичних груп, Clark — платформа страхування.

Крім того, Тігіпко — президентка й організаторка Одеського міжнародного фестивалю, однієї з основних подій у кіноіндустрії Центральної та Східної Європи.

 

 

 

 

Катерина Костерева

співзасновниця, керівна партнерка групи компаній Terrasoft, 41 рік

 

T errasoft Катерини Костерєвої — одна з найбільших українських продуктових IT-компаній. Вона займається розробкою програмного забезпечення для автоматизації бізнес-процесів.

Клієнтами дітища Костерєвої стали такі відомі компанії, як Rozetka.ua, Bayer, Baker Tilly, MTI та інші.

У компанії шість офісів: крім України, її представництва працюють в Австралії, Великій Британії та США.

 

 

 

 

Алла Коваленко

президент корпорації Бісквіт-Шоколад, 70 років

 

Х арківська корпорація Бісквіт-Шоколад, яку очолює Алла Коваленко, входить до четвірки найбільших виробників солодощів у країні й об'єднує дві кондитерські фабрики. У 2017 році Бісквіт-Шоколад випустив понад 60 т продукції на загальну суму понад 2 млрд грн. 35% з усіх випущених харків'янами смаколиків вирушили на експорт.

 

 

 

 

Ірина Мірошник

президентка компанії IMMER Group, 52 роки

 

І рина Мірошник очолює найбільшу в країні (й одну з найбільших у світі) компанію з виробництва гнучкої пластикової упаковки для споживчих товарів. Основний її актив — підприємство Укрпластик, розташоване в Києві. У 2017 році IMMER Group під керівництвом Мірошник запустила виробництво в Литві, а у 2018-м залучила 30 млн євро від Міжнародної фінансової корпорації.

 

 

 

 

Марина Авдєєва

акціонерка і заступниця голови правління СК Арсенал Страхування, 40 років

 

В Арсенал Страхування Марина Авдєєва прийшла як мажоритарний акціонер у 2012 році, разом із групою партнерів. За кілька місяців ця невелика компанія увійшла до п'ятірки найбільших страховиків України. І залишається там досі.

За версією профільного видання Forisurer, за підсумками дев'яти місяців 2018 року компанія Арсенал Страхування посідає третю позицію за обсягами страхування КАСКО, восьму за ОСАГО і другу за страхуванням майна.

 

 

 

 

Олена Кошарна

співзасновниця і головна виконавча директорка інвестиційної компанії Horizon Capital, 49 років

 

Т орік очолюваний Оленою Кошарною фонд залучив $200 млн від іноземних інвесторів для вкладень в українські та молдавські компанії. До того ж це на $50 млн більше від запланованої спочатку для цих цілей суми. Зібраний капітал вже почав працювати: першими компаніями, які проінвестував фонд, стали IT-розробник Genesis, виробник печива Yarych, а також фабрика з виробництва дитячих колясок Anex.

 

 

 

 

Галина Герега

співвласниця мереж будівельних гіпермаркетів Епіцентр і Нова лінія, 59 років

 

Г алина Герега з чоловіком Олександром стабільно входять до десятки найбагатших людей країни: у 2018 році НВ і Dragon Capital оцінили їхні статки у $843 млн.

Головний актив сім'ї — мережа будівельних гіпермаркетів Епіцентр загальною площею 1,2 млн кв. м.

Тільки в Києві, за оцінками Антимонопольного комітету, компанія Герег контролює 53% ринку.

 

 

 

 

Наталія Бондарева

співвласниця Bayadera Group, 57 років

 

Н аталія Бондарева упритул зайнялася бізнесом Bayadera Group у 2012 році. І впорується із завданням відмінно: найбільший український алкохолдинг під її керівництвом запустив коньячне виробництво, налагодив випуск власного шампанського, а також почав виробляти ром і джин.

 

 

 

 

Олена Пінчук

голова фонду АнтиСПИД, голова наглядової ради StarLightMedia, 48 років

 

Т елевізійна група StarLightMedia, якою керує Олена Пінчук, — найбільший гравець національного медіаринку. До неї входять такі популярні канали, як СТБ, ICTV, Новий, М1 та інші. Щодня їх дивляться 6,5 млн глядачів, а на місяць — більше 34 млн. Частка медіагрупи на ринку в 2018 році склала майже 28%. StarLight — ще й один із найбільших виробників ТБ-контенту в Східній Європі: знімає серіали, рекламу і гумористичні шоу.

 

 

 

 

Філя Жебровська

співвласниця фармацевтичної компанії Фармак, 68 років

 

У 2017 році Філя Жебровська залишила посаду гендиректора найбільшої фармацевтичної компанії країни. Але не залишила цей бізнес, очоливши наглядову раду Фармаку. Тепер вона займається питаннями стратегічного розвитку: експансією на міжнародні ринки, біотехнологіями і трансформацією бізнесу.

 

 

 

 

Наталія Єремєєва

співвласниця і керівниця компанії Stekloplast, 47 років

 

К омпанія Наталії Єремєєвої — найбільший виробник вікон у країні. За добу завод Stekloplast, розташований у Дніпропетровській області, випускає 1,8 тис. відповідних металопластикових та алюмінієвих конструкцій. Компанія береться і за нестандартні замовлення: саме Stekloplast виготовив незвичайний скляний купол для столичного ЦУМу, а також прозорий атріум для ТРЦ Lavina Mall.

 

 

 

 

Ольга Гуцал

співвласниця і голова компанії Каміон-Оіл, 56 років

 

О льга Гуцал вже 25 років займається бізнесом. Її компанія — успішний дистриб'ютор автомастил і автокосметики Camion Oil і продає їх у 80 країнах. У портфелі дітища Гуцал такі бренди, як Liqui Moly, Bizol, Greenotex і Pressol. Крім того, підприємниця відкрила мережу ювелірних салонів Абрикос, де пропонує авторські прикраси майстрів з усього світу.

 

 

 

 

Анна Луковкіна

засновниця проекту Всі. Свої, 35 років

 

П роект Всі. Свої починався у 2015 році з фестивалів-ярмарок українських товарів — вони досі кожні два тижні відбуваються на столичній вулиці Десятинній. Із 2016-му Анна Луковкіна розвинула успіх: відкрила перший стаціонарний магазин одягу вітчизняних брендів на Хрещатику. А ще через два роки, і теж на центральній столичній вулиці — торгову точку з продажу товарів для дому. Всю цю ж продукцію можна купити онлайн: торік запрацювало інтернет-представництво Всі. Свої.

 

 

 

 

Оксана Середюк

співвласниця ресторанів MAFIA, CASTA Sushi & Panasia, Georgia, BAO Modern Chinese Cuisine, NAM, 43 роки

 

О ксана Середюк разом зі своїм чоловіком Тарасом збудували один із найуспішніших ресторанних бізнесів у країні. Торік сім'я почала кілька нових проектів: відкрила ресторан в'єтнамської кухні NAM, а також другий заклад мережі Georgia в Києві. Але найуспішніше рестогрупа Середюк розвивається у сегменті закладів для середнього класу: в складі мережі — 17 закладів Mafia і п'ять точок CASTA.

ТОВАРИСТВО

 

Маша Єфросиніна

телеведуча, 39 років

 

М аша Єфросиніна — одна з найяскравіших ведучих українського ТБ. За свою 18-річну кар'єру вона встигла попрацювати з кількома українськими і російськими каналами-важкоатлетами, стати автором і продюсером низки телепроектів, знятися у кіно і зіграти в театрі. Популярною вона стала, працюючи в ранковому шоу Підйом, яке вела разом з Юрієм Горбуновим. "П'ять років у прямому ефірі щодня, немає жанру, якого я тепер боюся", — каже Єфросиніна. Сьогодні вона відома також як ідейний натхненник серії благодійних заходів Charity weekend. А торік стала почесним послом ООН у галузі народонаселення в Україні. До слова, Єфросиніна — перша жінка, яка отримала цей статус у Східній Європі і Центральній Азії.

 

 

 

Елла Лібанова

директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України, доктор економічних наук, академік НАН України, 69 років

 

В же 11 років Елла Лібанова очолює Інститут демографії та соціальних досліджень. Співавтор Стратегії демографічного розвитку України до 2015 року й автор доповідей про людський розвиток в Україні (в рамках Програми розвитку ООН), вона вважається найавторитетнішим фахівцем у країні в галузі демографії.

 

 

 

Ірина Бекешкіна

директорка фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва, старша наукова співробітниця Інституту соціології НАН України, кандидатка філософських наук, 65 років

 

І рина Бекешкіна, відомий соціолог із бездоганною репутацією, — безперечний авторитет під час передвиборчої кампанії. До того ж Бекешкіна шанована не тільки в Україні, але і в глобальному науковому світі. Її фонд входить до рейтингу найвпливовіших аналітичних центрів світу за версією авторитетного Всесвітнього рейтингу аналітичних центрів Global Go To Think Tank Index.

 

 

 

Ярослава Гресь

співзасновниця агентства Gres Todorchuk PR, 36 років

 

Я рослава Гресь відома як громадська активістка, журналістка і блогерка. У 2010 році вона разом із братом заснувала агентство Agentstvo, яке займалося розкручуванням проектів у сфері культури, моди, мистецтва і шоу-бізнесу. А після Євромайдану Гресь змінила назву компанії — вона стала називатися Gres Todorchuk PR — і зосередилася на культурних, соціальних і освітніх проектах. Відтоді компанія реалізувала більше 40 проектів і є переможцем багатьох професійних конкурсів.

 

 

 

Ольга Кудіненко

засновниця благодійного фонду допомоги онкохворим дітям Таблеточки, 29 років

 

Б лагодійний фонд Таблеточки, який Ольга Кудіненко заснувала в 2011 році, став відомою організацією з надання допомоги онкохворим дітям, а також генератором змін у країні. На старті своєї діяльності Кудіненко раділа, коли вдавалося зібрати на ліки хворій дитині кілька тисяч гривень, тепер Таблеточки збирають у середньому по 3,5 млн грн на місяць. Загалом сім років роботи фонд надав допомогу на 131 млн грн.

 

 

 

Дар'я Каленюк

виконавча директорка Центру протидії корупції, 30 років

 

Д ар'я Каленюк відмовилася від кар'єрних перспектив, які відкривалися перед нею після закінчення магістратури в Школі права в Чикаго, і повернулася до України, щоб зайнятися головним. Разом із Віталієм Шабуніним вона створила Центр протидії корупції, який одразу потрапив під приціл чинної влади. Багато в чому завдяки активній діяльності цього органу в країні було створено Національне антикорупційне бюро, прийнято низку антикорупційних законів, запущена система електронного декларування.

 

 

 

Юлія Тичківська

виконавча директорка Аспен Інституту, 30 років

 

Ю лія Тичківська — експерт у сфері розвитку громадянського суспільства. У 2013 році, з початком Євромайдану, вона заснувала освітній рух Відкритий університет Майдану, працювала віце-президентом у Київській школі економіки, а потім із Міхеілом Саакашвілі та Володимиром Федориним заснувала Bendukidze Free Market Center, мета якого — розробити план реформ в Україні. Також Тичківська — виконавча директорка Аспен Інституту, спільноти, що об'єднує лідерів різних сфер українського життя для діалогу і синергії зусиль.

 

 

 

Марина Порошенко

перша леді, голова наглядової ради Благодійного фонду Петра Порошенка, 57 років

 

На відміну від більшості перших леді України, Марина Порошенко, дружина чинного президента Петра Порошенка, не уникає публічності, хоча і не любить її. Лікар-кардіолог за професією, вона повністю присвятила себе родині, але з набуттям нинішнього статусу справно з'являється на людях. Марина Порошенко супроводжує чоловіка в робочих поїздках і на офіційних заходах, а також залучена до суспільного життя, зокрема є ініціатором інклюзивної реформи в Україні.

 

 

 

Ольга Руднєва

виконавча директорка фонду Олени Пінчук, 41 роки

 

Е ксперт із венчурної філантропії, фандрайзингу, соціальної корпоративної відповідальності, в питаннях поліпшення доступу до медичних послуг, а також у розробці та проведенні медіакампанії — так коротко можна описати можливості Ольги Руднєвої, виконавчої директорки фонду Олени Пінчук АнтиСНІД. Цій роботі вона присвятила майже 15 років, здійснивши за цей час безліч масштабних проектів: від створення першого в Україні благодійного інтернет-магазину Fashion-aid, інтернет-аукціону Зірки на продаж до медсанбату, в рамках якого за стандартами НАТО було підготовлено понад 5 тис. військових парамедиків.

 

 

 

Ольга Айвазовська

голова правління громадської мережі ОПОРА, 37 років

 

О льга Айвазовська, визнана експертка в питаннях виборів і виборчого законодавства, виступає активним спостерігачем і критиком виборчого процесу в Україні з 2001 року. Почавши займатися громадською діяльністю в студентські роки, вона стала засновницею громадської мережі ОПОРА, однією з найавторитетніших організацій з моніторингу громадських і політичних процесів у країні. ОПОРА публікує звіти про проведення виборчих кампаній та виборів, а також вступних кампаній до ВНЗ, виявляючи порушення у діяльності різних організацій, інститутів влади і народних депутатів. Із квітня 2016-го Айвазовська як експертка увійшла до тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

 

 

 

Тетяна Сосновська

генеральна директорка Національного музею історії України, 57 років

 

Т етяна Сосновська — одна з найкреативніших музейників України. Під час її роботи в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини в Києві замість нудних екскурсій проводилися моновистави (за участю нинішнього міністра культури Євгена Нищука) і поетичні марафони. У підсумку в 2014 році музей потрапив до короткого списку номінантів конкурсу Найращий музей Європи Європейського музейного форуму, ставши першим муніципальним закладом за роки незалежності, який представляв Україну на такому конкурсі. Не менш творчо Сосновська взялася за реформування Національного історичного музею. Тут з'явилися інтерактивні екскурсії, квести для школярів, а кількість відвідувачів зросла вчетверо.

 

 

 

Оксана Нечипоренко

директорка громадської організації Global Office, 32 роки

 

В иростити нове покоління українців, для яких англійська мова буде інструментом спілкування, — про це мріють активісти громадської ініціативи GoGlobal на чолі з Оксаною Нечипоренко. У минулому директорка з розвитку Edinburgh Business School Східна Європа, вона разом із командою популяризує вивчення іноземних мов і волонтерський рух. За час роботи проекту в таборах Gocamp 487 іноземців із 53 країн світу навчали англійській мові майже 70 тис. дітей. Однією з перших волонтерів, які підтримали ініціативу, була Джудіт Гоф, посол Великої Британії в Україні.

 

 

 

Світалана Ройз

психолог, 43 роки

 

С вітлана Ройз — найвідоміший сімейний психолог країни. Учасниця Професійної психотерапевтичної ліги й автор декількох книг, присвячених практичній психологічній допомозі батькам та дітям, Ройз практикує вже 20 років. До її рекомендацій прислуховуються багато батьків — кількість її підписників у Фейсбуці майже 50 тис. осіб. Книга Ройз Практичне дитинознавство — багаторічний хіт продажів найбільшого в Україні книжкового інтернет-магазину Yakaboo.

КОРПОРАТИВНИЙ СЕКТОР

 

Кіра Рудик

головна операційна директорка Ring Ukraine, 33 роки

 

Трохи більше року тому це ім'я в країні знали одиниці. Але в лютому 2018-го все змінилося — про Рудик заговорили як про людину, робота якої зацікавила самого Джеффа Безоса, найбагатшу людину планети і голову найбільшого американського онлайн-ритейлера — компанії Amazon.

Все тому, що на початку минулого року Amazon за $1 млрд купив український стартап Ring, який розробляє системи безпеки та інші технології для так званого розумного будинку.

Рудик працює на посту головної операційної директорки цієї компанії та пройшла шлях від молодшої спеціалістки до топ-менеджерки. Вона зробила вирішальний внесок в успішну операцію з Amazon.

 

 

 

Анна Дерев'янко

виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації, 42 роки

 

Будучи головою Європейської бізнес-асоціації, Анна Дерев'янко пролобіювала прийняття багатьох рішень, які полегшили життя вітчизняним та іноземним підприємцям.

В її послужному списку — нормалізація відшкодування ПДВ експортерам, просування законопроекту про Службу фінансових розслідувань. А також ініціативи щодо позбавлення українських силових структур функцій нагляду над економікою.

 

 

 

Анастасія Усачова

фінансова директорка Kernel, 46 років

 

Анастасія Усачова стала фінансовою директоркою Kernel, провідної української компанії з виробництва соняшникової олії, в 2003 році.

На цій позиції вона додала до свого резюме серйозні досягнення: виведення Kernel на Варшавську фондову біржу в 2007 році, отримання вигідних кредитів від ЄБРР, а також розміщення євробондів на $500 млн у 2017-му.

Внаслідок Kernel стала першою компанією країни, яка вийшла на глобальний ринок капіталу після економічної кризи 2014–2015 років.

 

 

 

Катерина Онищенко

керівниця українського підрозділу онлайн-маркетплейсу OLX, 33 роки

 

Кар'єра Катерини Онищенко — той випадок, коли успішний маркетинг-директор стає на чолі компанії.

Про якість маркетингової політики найбільшого українського онлайн-маркетплейсу говорять цифри: за п'ять років аудиторія olx.ua виросла в 2,5 рази.

 

 

 

Людмила Кучменко

генеральна директорка Geo-Alliance Group, 42 роки

 

Приналежна мільярдерові Віктору Пінчуку компанія Geo-Alliance під керівництвом Людмили Кучменко стала великим гравцем на українському ринку видобутку газу і газового конденсату.

Тепер Geo-Alliance щорічно витягує з українських надр поняд 200 млн куб. м блакитного палива.

Кучменко також зуміла зробити компанію важливим постачальником зрідженого газу для вітчизняного ринку, який все ще залежить від поставок російської Роснефті.

 

 

 

Тамара Савощенко

заступниця голови правління Укргазбанку, 51 рік

 

Прийшовши до державного Укргазбанку з великого приватного Укрсоцбанку в кінці 2017 року, Тамара Савощенко очолила в цій фінансовій установі операційний менеджмент.

І успішно повела справи: вже за рік не найбільший держбанк країни відзвітував про прибуток у 766 млн грн. Це не просто доволі багато, але ще й істотно більше, ніж до приходу в Укргазбанк Савощенко.

 

 

 

Ніна Домбровська

президентка Henkel в Україні

 

Ніна Домбровська, випускниця Київського інституту менеджменту, працює в українському представництві німецької хімічної компанії Henkel із 2007 року. А в 2017-му стала її президентом.

За цей час Henkel в Україні стала лідером національного ринку клейових технологій, зберігши провідні позиції в сегменті косметичних засобів.

 

 

 

Тетяна Карпова

керівна директорка тютюнової компанії Philip Morris International в Аргентині, Болівії, Чилі, Парагваї та Уругваї, 47 років

 

Українка Тетяна Карпова, яка очолює відділення світового тютюнового гіганта в країнах Латинської Америки, зуміла досягти непоганих показників. Збільшення продажів у цьому регіоні допомогло акціям Philip Morris істотно зрости в ціні на початку року.

Крім того, Карпова багато часу приділяє питанню справедливої оплати праці в компанії, скорочуючи різницю між зарплатами чоловіків і жінок на аналогічних позиціях.

 

 

 

Віра Платонова

директорка представництва Visa в країнах СНД і Південно-Східної Європи, 40 років

 

У жовтні минулого року Віра Платонова обійняла посаду старшого віце-президента і директора регіонального підрозділу компанії Visa в країнах СНД і Південно-Східної Європи. Вона керує всією діяльністю оператора платіжної системи на ринках 17 країн.

До подібного масштабу їй не звикати: до переходу в Visa Платонова працювала на прямого конкурента — була генеральним директором представництва Mastercard в Україні, Молдові, Грузії та інших країнах.

 

 

 

Єлизавета Коробченко

генеральна директорка AVON Cosmetics в Україні та Грузії

 

Єлизавета Коробченко розпочала свою кар'єру в торгівлі косметикою AVON із типовою для цієї міжнародної компанії мережевого маркетингу стартової позиції — відділу продажів.

Потім вона стала керівницею українського підрозділу. Справи у топ-менеджерки пішли настільки добре, що на початку минулого року Коробченко очолила бізнес компанії одразу в двох країнах.

 

 

 

Олена Волошина

голова представництва Міжнародної фінансової корпорації в Україні, 56 років

 

Олена Волошина з 1998 року очолює Міжнародну фінансову корпорацію (МФК), що входить до групи Світового банку.

МФК — важливий і перевірений помічник для вітчизняних підприємців: вона надає недорогі позики українському бізнесу вже понад два десятки років. За цей час корпорація кредитувала таких серйозних гравців агроринку, як Миронівський хлібопродукт, який випускає продукцію під торговою маркою Наша Ряба, агрохолдинг Астарта, виробника томатної пасти Agrofusion і багатьох інших.

 

 

 

Ірина Присяжнюк

генеральна директорка зернотрейдера ADM Trading Україна, 56 років

 

Ірина Присяжнюк управляє дочірнім підприємством міжнародної агропромислової корпорації Archer Daniels Midland Company. Основний напрямок її діяльності — виробництво соняшникової олії та торгівля зерновими культурами.

Присяжнюк керує серйозною структурою. ADM Trading Україна має сім відділень у різних регіонах країни, 11 елеваторів, маслоекстракційний завод у Чорноморську і зерновий термінал в Одеському порті.

 

 

 

Юлія Чеботарьова

перша заступниця генерального директора — президента групи EastOne, 53 роки

 

Юлія Чеботарьова — права рука українського бізнесмена Віктора Пінчука. З ним вона працює вже понад чверть століття, почавши з позиції фінансового директора його групи Інтерпайп.

Інтерпайп був активним учасником приватизаційних процесів, а Чеботарьова більше 10 років працювала віце-президентом групи з питань корпоративної власності, координуючи діяльність у сфері злиттів і поглинань.

 

 

 

Ірина Козлова

генеральна директорка компанії PepsiCo в Україні, 44 роки

 

Компанія PepsiCo в Україні, якою керує Ірина Козлова, займає на національному ринку провідні позиції в сегменті соків і сокової продукції, а також молочних продуктів і дитячого харчування. Разом вони складають більше 60% портфелю компанії. Решта припадає на холодний чай, газовані напої і снеки.

У 2019 PepsiCo планує розширити виробництво: на заводі компанії в Миколаївській області повинні ввести в експлуатацію лінію з виробництва чіпсів Lay's.

 

 

 

Вікторія Капелюшна

виконавча і фінансова директорка холдингу Миронівський хлібопродукт, 49 років

 

У Миронівському хлібопродукті (МХП), одному з найбільших українських агрохолдингів, Вікторія Капелюшна працює з дня його заснування, тобто вже понад 20 років.

У 2006-му вона очолила процес випуску євробондів — тоді МХП був одним із перших в агросекторі, хто випустив подібні цінні папери. Відтоді холдинг успішно залучає фінансування на світовому ринку.

Капелюшна зуміла збудувати ще й ефективну систему ризик-менеджменту, а також багатозадачну систему обліку, планування та контролю.

 

 

 

Ольга Устинова

генеральна директорка Vodafone Україна, 44 роки

 

Ольга Устинова очолила Vodafone, один із представників великої української трійки мобільних операторів, у 2016 році.

Під її управлінням Vodafone запустив формати 3G і 4G, а також поліпшив фінансові показники. Так, за підсумками II кварталу 2018-го дохід компанії збільшився на 7,5% проти аналогічного періоду минулого року і склав 3,1 млрд грн. А чистий прибуток виріс на 3,2%, до 0,5 млрд грн.

Надбавка доходів на цьому ринку формується за рахунок зростання споживання послуг мобільного інтернету. І Vodafone цілком цим скористався: компанія збільшила виручку від передачі даних на 51,5%.

 

 

 

Інна Поперешнюк

співзасновниця компанії Нова Пошта, 41 рік

 

Майже дев'ять років тому Інна Поперешнюк разом зі своїм тоді ще чоловіком Володимиром і партнером В'ячеславом Клімовим заснували компанію Нова Пошта. Скромний спершу бізнес із доставки відправлень нині перетворився, зокрема завдяки зусиллям Поперешнюк, на національного гіганта. На кінець 2018 року поширена в усій країні мережа Нова Пошта складалася із 2,6 тис. точок — відділень і поштамтів.

Крім того, Поперешнюк розвиває біговий рух в Україні: під егідою компанії Нова Пошта пройшло вже 15 напівмарафонів у семи містах країни.

КУЛЬТУРА, МЕДІА

Юлія Синькевич

генеральна продюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю, 35 років 

Уже шість років Юлія Синькевич очолює Одеський міжнародний кінофестиваль, один із найбільших у Східній Європі. Щорічно на нього з'їжджаються із майстер-класами метри великого кіно рівня Джона Малковича й Ізабель Юппер, а сам захід із року в рік стає дедалі різноманітнішим.

Синькевич у кіноіндустрії 10 років. Вона стала співпродюсером документального фільму Рідні Віталія Манського та ігрової стрічки про Лесю Українку з робочою назвою Узлісся. Тизер до цієї картини вийшов у лютому цьогоріч.

 


Наталія Ворожбит

драматург і сценаристка, 43 роки

 

Наталія Ворожбит — одна з найуспішніших українських драматургів на батьківщині та за кордоном: вистави за її п'єсами йдуть у Росії, країнах Західної Європи та навіть на сцені лондонського театру Royal Court.

Серед останніх найпомітніших робіт Ворожбит — сценарій до фільму Кіборги про бої за Донецький аеропорт, а також співавторство у сценарії до фільму Дике поле за романом Ворошиловград Сергія Жадана.

 

 

Оксана Хмельовська

координаторка Книжкового арсеналу, 31 рік

 

У 2018 році улюблений багатьма киянами видавничий ярмарок Книжковий арсенал, який проводився сім років поспіль, відвідало 50 тис. осіб. Свої твори тут представили близько сотні літераторів із трьох десятків країн. Загалом понад 150 видавництв презентували свої новинки. Ці цифри — багато в чому результат роботи Оксани Хмельовської, координаторки Книжкового арсеналу, яка вибудовує його роботу за міжнародними стандартами. У 2019 Книжковий арсенал було внесено до шорт-листу премії International Publishing Industry Excellence Awards.

 

 

Ірина Данилевська

співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week, 54 роки

 

Понад 20 років Ірина Данилевська присвятила розвитку української моди. У 1997 році вона, журналістка за освітою, заснувала перший у країні тиждень моди, що став згодом масштабною подією всеукраїнського масштабу. Сьогодні Ukrainian Fashion Week проходить двічі на рік і збирає не менше чотирьох десятків колекцій найкращих дизайнерів України, багато з яких відомі й за кордоном.

 

 

Олеся Островська-Люта

генеральна директорка Національного культурно-мистецького та музейного комплексу Мистецький арсенал, 40 років

 

Арт-менеджерка, кураторка сучасного мистецтва й екс-заступниця міністра культури Олеся Островська-Люта в 2016 році обійшла всіх конкурентів у конкурсі на посаду директора найпомітнішого культурного майданчика країни — Мистецького арсеналу. Відтоді тут пройшли десятки виставок і проектів, що стали подіями національного масштабу.

 

 

Алла Мазур

телеведуча 1+1, 53 роки

 

Легенда українського телебачення Алла Мазур почала кар'єру на Українському радіо. Тепер, працюючи ведучою підсумкового випуску ТСН. Тиждень на телеканалі 1+1, Мазур стала обличчям рейтингового каналу й однією з найупізнаваніших людей у країні. Рекордних вісім разів вона ставала переможницею національної професійної нагороди Телетріумф як ведуча інформаційно-аналітичної програми.

 

 

Жанна Кадирова

художниця, скульпторка, 37 років

 

Жанна Кадирова вважається однією з найкращих серед сучасних українських художників. Вона є лауреаткою багатьох міжнародних премій у галузі мистецтва та виставляє свої роботи в усьому світі, зокрема на 55-й Венеційській бієнале, Московській бієнале, в Токійському палаці в Парижі та Музеї сучасного мистецтва в Польщі.

 

 

Олександра Коваль

організаторка літературного фестивалю Форум видавців у Львові, 61 рік

 

Перший Форум видавців відбувся у Львові у 1994 році, і відтоді його беззмінною організаторкою залишається Олександра Коваль. Гостями літературного фестивалю встигли побувати сотні письменників, зокрема такі зірки, як Ерленд Лу, Фредерік Бегбедер, Петр Вайль і Володимир Сорокін. Торік у рамках Форуму відбулося 939 заходів і 420 презентацій книг. Цьогоріч Форум видавців став учасником престижної всеєвропейської поетичної платформи Versopolis, яка популяризує творчість молодих поетів і об'єднує 13 європейських фестивалів.

 

 

Іванна Сахно

актриса, 21 рік

 

Іванну Сахно, українську актрису, яка знялася у кількох телевізійних серіалах, більше знають у США, куди вона переїхала з батьками в 2013 році. Закінчивши Інститут театру і кіно Лі Страсберга в Лос-Анджелесі, Сахно вирушила підкорювати Голлівуд. У 2018 році вона зіграла одразу у двох голлівудських картинах — блокбастері Тихоокеанський рубіж: Повстання, та екшен-комедії Шпигун, який мене кинув.

 

 

Олена Притула

власниця інтернет-видання Українська правда, 51 рік

 

Інженерка за освітою, Олена Притула почала журналістську кар'єру в 1991 році. Через дев'ять років разом із журналістом Георгієм Гонгадзе заснувала інтернет-видання Українська правда. Уже кілька років це головний політичний інтернет-ресурс у країні.

 

 

Людмила Монастирська

оперна співачка, 43 роки

 

Людмила Монастирська, будучи українською співачкою світового класу, є солісткою Національної опери України, а також співає в Ла Скала, Ковент-Гардені та Метрополітен-опері. Вона вважається найкращою на світі виконавицею партії Аїди в однойменній опері Джузеппе Верді.

 

 

Юлія Мостова

співзасновниця і головна редакторка газети Дзеркало тижня, 50 років

 

Дзеркало тижня вже багато років займає нішу одного з найсолідніших суспільно-політичних видань України. Останні вісім років його очолює Юлія Мостова, яка загалом працює в газеті чверть століття. Її політичні статті завжди викликають суспільний резонанс, а рідкісні публічні виступи стають подіями.

 

 

Юлія Орлова

директорка видавництва Vivat, 49 років

 

Юлія Орлова очолює одне з найуспішніших і найтитулованіших видавництв країни — Vivat. Утворене п'ять років тому внаслідок злиття видавництв Pelican і Аргумент-принт, воно увійшло до трійки найбільших за кількістю найменувань виданих книг і тиражами. Минулого року Vivat видало 540 нових книг загальним накладом 2,9 млн примірників. Видавництво продає авторські права на українські книги у два десятки країн світу, а також отримує премії на українських і закордонних книжкових фестивалях. Торік Vivat навіть відкрило свій книжковий магазин у Харкові.

 

 

Ада Роговцева

актриса, 81 рік

 

Легенда української сцени Ада Роговцева 35 років прослужила в Київському академічному театрі російської драми ім. Лесі Українки, куди прийшла в 1959 році одразу після закінчення Київського інституту театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого. Тепер, незважаючи на поважний вік, актриса знімається в кіно й телесеріалах, а також грає в театрі, гастролюючи з концертними програмами і камерними театрами України. Останніми роками Роговцева не раз приїжджала в зону воєнних дій на Донбасі, щоб підтримати українських бійців.

 

 

Олена Фроляк

телеведуча, керівниця інформаційної служби телеканалу ICTV, 50 років

 

Перший запис у трудовій книжці Олени Фроляк — технічний працівник районної лікарні: після невдалої спроби вступити на журфак вона влаштувалася прибиральницею. Пізніше майбутня зірка українського телебачення почала журналістську кар'єру в Івано-Франківську. Через три роки, перебравшись до Києва, пішла працювати на телеканал СТБ, а потім — на ICTV. Під логотипом цього каналу вона виходить у ефір 15 років, будучи однією з найпопулярніших телеведучих країни.

 

 

Оксана Линів

головна диригент опери і філармонічного оркестру міста Ґрац в Австрії, 41 рік

 

Донька двох музикантів та онука регента церковного хору, Оксана Линів — диригент зі світовим ім'ям. У 2004 році вона стала фіналісткою Міжнародного диригентського конкурсу імені Густава Малера в Німеччині. З цієї перемоги й почалася її успішна кар'єра. Вона співпрацювала з театрами в Німеччині, Австрії, Японії, Швеції, Іспанії. Сьогодні вона — головний диригент опери Ґраца і місцевого філармонічного оркестру, входить до трійки найкращих диригентів-жінок світу.

 

 

Мар'яна Савка

головна редакторка і співзасновниця видавництва Видавництво Старого Лева, поетеса, 46 років

 

Видавництво Старого Лева, головою і засновницею якого є Мар'яна Савка, користується заслуженою славою одного з найякісніших проектів у вітчизняному книговиданні. Сама Савка написала 18 книг і займається перекладами. З 2017 року є послом доброї волі ООН в Україні, а у 2018-му стала учасницею українського ПЕН-клубу.

 

 

Тоня Ноябрьова

режисер і сценарист, 34 роки

 

Свій перший короткометражний фільм День незалежності зняла в 2012 році й одразу отримала визнання: стрічка стала лауреатом Київського міжнародного кінофестивалю Молодість. Друга короткометражка Ноябрьової Все буде добре також удостоїлася спецпризу журі Молодості. А 2018-го на Одеському МКФ вона отримала приз за режисуру з повнометражним фільмом Герой мого часу.

ШОУ-БІЗНЕС


Олександра Заріцька

співачка, 26 років

 

Голос Олександри Заріцької, солістки поп-гурту KAZKA, тепер відомий не тільки в Україні, але й у Європі. Пісня Плакала у виконанні цього колективу, що з'явилася у вересні 2018 року, отримала 85 млн переглядів на YouTube, ставши українським рекордсменом цього ресурсу. Також, посідаючи топові позиції в українських чартах, KAZKA стала першим українським гуртом, що потрапив на всесвітній SHAZAM. Протягом кількох місяців хіт Плакала очолював музичні рейтинги одразу в кількох країнах, серед яких Болгарія, Вірменія, Казахстан, Білорусь, Узбекистан, Колумбія та Росія.

Колектив заснували 2017 року, і його поява була яскравою: перший записаний трек Свята всього за тиждень переглянули півмільйона глядачів YouTube.

Батьки Заріцької пророкували їй кар'єру юриста, мріючи про династію (бабуся співачки все життя працювала суддею, а батько — адвокатом). Після школи майбутня солістка KAZKA вступила до Національного юридичного університету, але підробляла в місцевих клубах і караоке-барах як співачка.

Здобувши вищу освіту, Заріцька перебралася до Києва, де й почала свій тріумфальний шлях у музиці.

 

 


Оля Полякова

співачка, телеведуча, актриса, 35 років

 

Наступного року Оля Полякова — саме так вона записана в паспорті — відзначатиме 20-річний творчий ювілей. У 2019 ця популярна українська суперблондинка з діапазоном у три октави перемогла одразу в трьох номінаціях музичної премії YUNA: найкраща співачка, найкращий естрадний хіт за пісню Мама і найкраще концертне шоу — Королева ночі.

Втім, Полякова не лише співає. Вона часто бере участь у телепроектах і знімається у кіно.

 

 


Джамала

співачка, композиторка, 35 років

 

Свій перший професійний запис Сусана Джамаладінова, яка виступає під псевдонімом Джамала, зробила в дев'ять років, виконавши 12 дитячих та народних кримськотатарських пісень. Сьогодні на її рахунку п'ять студійних альбомів, один концертний і два міні-альбоми з піснями українською, англійською та кримськотатарською мовами. 99% репертуару Джамали — пісні її власного творіння.

У 2016-му вона здобула перемогу на 61-му конкурсі Євробачення у Стокгольмі з піснею 1944. Сьогодні Джамала одна з найтитулованіших співачок української естради.

 

 


DJ Nastia (Анастасія Топольська)

діджей, 31 рік

 

Анастасія Топольська, яка виступає під псевдонімом DJ Nastia, починала кар'єру в донецькому клубі НЛО, а сьогодні входить до топ-100 найкращих діджеїв світу Alternative Top 100 DJ. Популярна далеко за межами України, вона грає на найвідоміших фестивалях Європи та Америки, успішно поєднуючи роботу і сімейне життя, — у 2017 році Топольська вийшла заміж за народного депутата Сергія Лещенка. У 2019 вона з'явилася на обкладинці авторитетного британського журналу DJ Mag, пише про електронну танцювальну музику і діджеїв.

 Тіна Кароль

співачка, актриса, 34 роки

 

Тетяна Ліберман, солістка Ансамблю пісні й танцю Збройних сил України, стала відомою в 2005 році після тріумфу на фестивалі Нова хвиля. Виконавиця з України, взявши сценічний псевдонім Тіна Кароль, хоч і посіла тоді друге місце, отримала загальне визнання і популярність на батьківщині та за кордоном. Сьогодні на рахунку Кароль 11 альбомів, два з яких золоті, три — платинові й один, Інтонації, — мультиплатиновий. У 2017 році Кароль отримала звання народної артистки України.

 

 


Наталя Жижченко

солістка і засновниця гурту ONUKA, 33 роки

 

Проект Onuka заснувала вокалістка Наталія Жижченко п'ять років тому. Поєднання електронної музики з народними інструментами досить швидко перетворило його з андеграундного на модний та успішний. Уже перший альбом Onuka під назвою Look, що з'явився у 2014 році, посів перше місце в інтернет-магазині iTunes, випередивши ветерана вітчизняного року — Океан Ельзи. Зараз на рахунку музикантів чотири альбоми, останній з яких було записано у 2018 році, загальноєвропейська популярність, а гастрольний графік розписаний на рік вперед.

 

 


Олена Кравець

актриса студії Квартал 95, 42 роки

 

У беззмінної учасниці найвідомішого гумористичного колективу країни Студії Квартал 95 немає акторської освіти. Вона закінчила Криворізький економічний інститут за спеціальністю економіст-фінансист і навіть якийсь час працювала бухгалтером. Але прагнення виступати перед публікою перемогло. Під час навчання в інституті Кравець захопилася КВН і познайомилася із кістяком майбутньої Студії Квартал 95. Тепер вона не лише виходить на сцену у складі популярного Кварталу, а й знімається у кіно, а також очолює нове комедійне шоу — Жіночий квартал.

 

 


Maruv (Анна Корсун)

співачка, композиторка, продюсерка, 27 років

 

Скандал із представником України на Євробаченні, яким, згідно вибору глядачів, стала Maruv, моментально перетворив молоду виконавицю на знаменитість. І хоча на сам конкурс в Ізраїль Maruv не поїде, вона вже отримала запрошення виступити на його фіналі. Кілька років тому Наталя Жижченко, солістка ONUKA, яка заспівала у фіналі Євробачення, одразу потрапила в європейські чарти. Анна Корсун, яка виступає під псевдонімом Maruv, народилася у Павлограді в шахтарській сім'ї. Закінчила Харківський політехнічний інститут. Гастролює в Україні та Росії. Останній факт викликав шквал критики під час її участі в національному відборі Євробачення.

 

 


Катя Осадча

телеведуча 1+1, 35 років

 

Програмі Світське життя цього року виповнюється 22 роки. Останні 14 років її беззмінно веде Катя Осадча, знаменита своїми гострими питаннями й химерними капелюшками. У 2011 році вона розширила своє амплуа, ставши телеведучою проекту Голос країни, а за рік — шоу Голос. Діти. Тепер вона одна з найпопулярніших ведучих розважальних програм в Україні.

 

 


Юлія Саніна

співачка, 28 років

 

Співачка Юлія Саніна почала кар'єру в 18 років, записавши разом із музичним продюсером каналу MTV Валерієм Бебком кілька пісень. Унаслідок співпраці у 2011 році з'явився англомовний гурт The Hardkiss, а Саніна стала його лідером. Того ж року музичний колектив виступав на розігріві у британського Hurts, а кліпи гурту одразу отримали ротацію на провідних українських музичних каналах. За рік The Hardkiss підписав контракт із лейблом Sony BMG. Колектив другий рік поспіль стає найкращим рок-гуртом за версією премії YUNA.

 

 


Dakh Daughters

фрік-кабаре

 

Dakh Daughters (Наталія Зозуль, Анна Нікітіна, Наталія Галаневич, Соломія Мельник, Тетяна Гаврилюк, Руслана Хазіпова, Ніна Гаренецька), музичний проект режисера Влада Троїцького, народився сім років тому, швидко здобув популярність в Україні та легко переступив європейські кордони. У 2016 році цей жіночий колектив вирушив у 45-денне турне Францією, і це були успішні гастролі. А 2018 року Dakh Daughters здійснили тур по США й удостоїлися схвального відгуку в New York Times.

 

 


Леся Нікітюк

телеведуча, 31 рік

 

Глядач уперше побачив Лесю Нікітюк, випускницю Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, у 2009 році в українському Бігуді Шоу дяді Жори. Тоді разом із подругою Ольгою Панасенко Нікітюк виступала як дует Малинки. А за три роки дівчата, перемогли у проекті Розсміши коміка і стали справжніми зірками — їхній виступ зібрав понад 4 млн переглядів на YouTube. У 2012 році Нікітюк пройшла кастинг популярного туристичного телепроекту Орел і Решка та вела кілька його сезонів, зокрема навколосвітню подорож. Сьогодні вона одна з найвідоміших телеведучих у країні.

СПОРТ

Дар'я Білодід

дзюдоїстка, чемпіонка світу 2018 року, 18 років

 

Дар'ю Білодід, дочку відомих українських спортсменів Геннадія Білодіда та Світлани Кузнєцової, фахівці називають вундеркіндом. І справедливо: свій перший чемпіонат України юна дзюдоїстка виграла в 14 років. Потім вона перемогла на європейській і світовій першостях у своїй віковій категорії.

У 17 років Білодід взяла золото на відкритому Континентальному кубку в Празі. А за рік, у 2018-му, стала чемпіонкою світу серед дорослих атлетів, здобувши у фіналі перемогу над японкою, представницею країни — родоначальниці дзюдо.

Так юна киянка стала наймолодшою чемпіонкою світу за всю історію дзюдо як серед чоловіків, так і серед жінок.

 

 

Еліна Світоліна

тенісистка, шоста ракетка світу, 24 роки

 

Тенісом Еліна Світоліна почала займатися у чотири роки. За наступні 20 років вона зробила запаморочливу кар'єру в спорті: виграла 15 турнірів Жіночої тенісної асоціації (WTA). Сьогодні українка, на рахунку якої 300 виграних матчів, входить до десятки найкращих тенісисток світу і до п'ятірки найвисокооплачуваніших: за 2018 рік вона заробила $5,2 млн.

 

 

Анна та Марія Музичук

шахістки, 29 і 26 років

 

У сестер Музичук на двох п'ять перемог на шахових чемпіонатах світу.

Старша, Анна, стала чемпіонкою України в 13 років. Марія, яку за особливий стиль гри називають "міс тактика", свою першу чемпіонську перемогу здобула в 19 років. Зараз у рейтингу найсильніших шахісток планети за версією Міжнародної шахової федерації старша сестра посідає третє місце, молодша — восьме.

 

 

Аліна Ягупова

баскетболістка, 27 років

 

Аліна Ягупова, форвард і капітан збірної України, вже у 20 років отримала статус найкращої молодої баскетболістки Європи. Уродженка Дніпра, вона грала за клуби Туреччини, Бельгії, Франції та Казахстану.

На початку 2019 року Ягупова стала найкращим гравцем туру кваліфікації чемпіонату Європи. І підписала контракт із клубом Лос-Анджелес Спаркс, ставши першою українкою, яка гратиме у WNBA — Жіночій національній баскетбольній асоціації США.

Топ-100 успішних жінок України

Політика

 

Оксана Продан, заступниця голови фракції БПП, учасниця комітету ВР із питань податкової та митної політики

Вікторія Войціцька, народна депутатка із фракції Самопоміч, секретарка комітету Верховної ради з питань паливно-енергетичного комплексу

Ірина Геращенко, перша віце-спікер Верховної ради, представниця України в гуманітарній підгрупі тристоронньої контактної групи в Донецькій та Луганській областях

Ольга Богомолець, кандидатка у президенти, народна депутатка від партії Блок Петра Порошенка, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я

Світлана Заліщук, народна депутатка із фракції Блоку Петра Порошенка, голова підкомітету з питань євроатлантичної співпраці та євроінтеграції комітету Верховної ради у закордонних справах

Вікторія Сюмар, заступниця голови фракції Народного фронту, голова комітету Верховної ради з питань свободи слова та інформаційної політики

Оксана Сироїд, віце-спікер Верховної ради

Юлія Тимошенко, кандидатка у президенти, народна депутатка, голова партії ВО Батьківщина

Альона Шкрум, народна депутатка із фракції Батьківщини

Ніна Южаніна, народна депутатка з фракції Блоку Петра Порошенка, голова комітету Верховної ради з питань податкової та митної політики

Олена Кондратюк, народна депутатка від Батьківщини, секретарка комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики

Ірина Луценко, заступниця голови фракції Блоку Петра Порошенка, представниця президента в парламенті

Олена Сотник, народна депутатка від партії Самопоміч, секретарка комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції

 

Держчиновниці

 

Уляна Супрун, в. о. міністра охорони здоров'я

Лілія Гриневич, міністр освіти і науки

Людмила Денисова, уповноважена Верховної Ради з прав людини

Олена Зеркаль, заступниця міністра закордонних справ з питань євроінтеграції

Іванна Климпуш-Цинцадзе, віце-прем'єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Катерина Рожкова, перша заступниця голови НБУ

Ольга Трофімцева, в. о. міністра аграрної політики та продовольства

Ольга Герасим'юк, перша заступниця голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

Оксана Маркарова, міністр фінансів

 

Бізнес

 

Наталія Бондарєва, співвласниця Bayadera Group

Філя Жебровська, власниця і голова наглядової ради компанії Фармак

Галина Герега, співвласниця мереж будівельних гіпермаркетів Епіцентр і Нова лінія

Олена Кошарна, співзасновниця і головний виконавчий директор інвестиційної компанії Horizon Capital

Ірина Мірошник, президент компанії IMMER Group

Оксана Середюк, співвласниця ресторанів MAFIA, CASTA Sushi & Panasia, Georgia, Гра з вогнем, BAO Modern Chinese Cuisine

Катерина Костерева, співзасновниця та керівна партнерка групи компаній Terrasoft

Алла Коваленко, президент корпорації Бісквіт-Шоколад

Анна Луковкіна, засновниця маркету українських виробників Всі.Свої

Наталія Єремєєва, співвласниця і керівниця компанії Stekloplast

Ольга Гуцал, співвласниця і голова компанії Каміон-Оіл

Олена Пінчук, голова фонду Олени Пінчук, голова наглядової ради StarLightMedia

Марина Авдєєва, заступниця голови правління СК Арсенал Страхування

Вікторія Тігіпко, партнерка-засновниця венчурного фонду TA Ventures, президент Одеського міжнародного кінофестивалю

 

Суспільство

 

Ірина Бекешкіна, директорка фонду Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучерева, старша наукова співробітниця Інституту соціології НАН України

Дар'я Каленюк, виконавча директорка Центру протидії корупції

Ольга Кудіненко, засновниця благодійного фонду допомоги онкохворим дітям Таблеточки

Елла Лібанова, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України, доктор економічних наук, академік НАН України

Юлія Тичківська, співзасновниця Bendukidze Free Market Center, виконавча директорка Аспен Інституту Київ

Марина Порошенко, перша леді, голова Українського культурного фонду

Ольга Руднєва, виконавча директорка фонду Олени Пінчук АнтиСНІД

Оксана Нечипоренко, директорка громадської організації Global Office

Тетяна Сосновська, генеральна директорка Національного музею історії України

Світлана Ройз, психолог

Ярослава Гресь, співзасновниця піар-агентства Gres Todorchuk PR, блогерка

Ольга Айвазовська, засновниця і голова громадської мережі ОПОРА

Маша Єфросиніна, телеведуча, актриса, почесний посол ООН в Україні

 

Корпоративний сектор

 

Олена Волошина, голова представництва Міжнародної фінансової корпорації в Україні

Анна Дерев'янко, виконавча директорка Європейської бізнес-асоціації

Тетяна Карпова, керівна директорка тютюнової компанії Philip Morris International в Аргентині, Болівії, Чилі, Парагваї та Уругваї

Віра Платонова, директорка регіонального підрозділу Visa в СНД та Південно-Східній Європі

Катерина Онищенко, гендиректор OLX в Україні

Ірина Присяжнюк, генеральна директорка зернотрейдера ADM Trading Україна

Єлизавета Коробченко, генеральна директорка компанії AVON Cosmetics в Україні та Грузії

Юлія Чеботарьова, перша заступниця генерального директора — президента групи EastOne

Ольга Устинова, генеральна директорка Vodafone Україна

Тамара Савощенко, заступниця голови правління Укргазбанку

Вікторія Капелюшна, виконавча і фінансова директорка холдингу МХП

Людмила Кучменко, генеральна директорка Geo-Alliance Group

Ірина Козлова, генеральна директорка компанії PepsiCo в Україні

Ніна Домбровська, президент Henkel в Україні

Анастасія Усачова, фінансова директорка компанії Кеrnеl

Інна Поперешнюк, співзасновниця й учасниця наглядової ради компанії Нова Пошта

Кіра Рудик, головна операційна директорка Ring Ukraine

 

Культура, медіа

 

Ірина Данилевська, співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week

Наталія Ворожбит, драматург і сценаристка

Олеся Островська-Люта, генеральна директорка Національного культурно-мистецького та музейного комплексу Мистецький арсенал

Жанна Кадирова, художниця, скульпторка

Олександра Коваль, організаторка літературного фестивалю Форум видавців у Львові, директорка Українського інституту книги

Алла Мазур, ведуча програми ТСН Тиждень на каналі 1+1

Людмила Монастирська, оперна співачка

Юлія Мостова, головна редакторка видання Дзеркало тижня

Олена Притула, власниця інтернет-видання Українська правда

Юлія Орлова, голова видавництва Vivat

Ада Роговцева, актриса

Мар'яна Савка, головна редакторка і співзасновниця видавництва Видавництво Старого Лева, поетеса

Олена Фроляк, керівниця інформаційної служби каналу ICTV, ведуча програми Факти

Оксана Линів, головний диригент опери і філармонічного оркестру міста Ґрац в Австрії

Юлія Синькевич, генпродюсер Одеського міжнародного кінофестивалю

Оксана Хмельовська, координаторка Книжкового арсеналу

Іванна Сахно, актриса

Тоня Ноябрьова, режисер і сценаристка

 

Шоу-бізнес

 

Джамала (Сусана Джамаладінова), співачка, композиторка

Оля Полякова, співачка

Наталя Жижченко, музикант, солістка групи ONUKA

Тіна Кароль, співачка, актриса

Олена Кравець, актриса Студії Квартал 95

Катя Осадча, журналістка, телеведуча

Юлія Саніна, співачка, солістка групи The Hardkiss

Олександра Зарицька, співачка, солістка групи KAZKA

Леся Нікітюк, телеведуча

DJ NASTIA (Анастасія Топольська), діджей

Dakh Daughters, музично-театральна група

Maruv (Анна Корсун), співачка

 

Спорт

 

Анна та Марія Музичук, шахістки, входять до п'ятірки найкращих у світі

Аліна Ягупова, баскетболістка, капітан збірної України

Еліна Світоліна, тенісистка, шоста ракетка світу, 13-кратна переможниця турнірів серії WTA

Дар'я Білодід, дзюдоїстка, чемпіонка світу 2018 року

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.