Погляди

Вільні капітали

Тепер українцям набагато простіше забезпечити собі гідне майбутнє. В країні набув чинності закон про валюту, що відкриває нам доступ до глобальних фінансових ринків
Хочете купити цю статтю?

Тепер українцям набагато простіше забезпечити собі гідне майбутнє. В країні набув чинності закон про валюту, що відкриває нам доступ до глобальних фінансових ринків

 

   

Іван Компан, викладач
Единбурзької бізнес-школи

 

Д оки ми намагаємося визначити своє майбутнє, пов'язуючи його з численними кандидатами у президенти, ринки капіталу продовжують забезпечувати майбутнє фінансових інвесторів. І цілком успішно.

Вісім тижнів тому, саме напередодні Різдва, американський ринок акцій, який повним ходом котився у прірву, раптом піднісся духом і почав рости. Та так, що досі зупинитися не може.

Основний імпульс дав глава ФРС США Джером Пауелл, який заявив, що не має наміру і далі агресивно підвищувати процентні ставки і гальмувати зростання економіки, а разом із нею і ринку акцій.

Потім настав сезон оголошення квартальних результатів компаній, і вони не підкачали. Залишалося тільки вибирати найкращих і дивитися, як ростуть їхні акції. Хоча, звісно, простіше сказати, ніж обрати. Але потрібно визнати, що кандидати з дуже відомими іменами — Apple, Facebook, Boeing і тисячі інших — не підвели. Відмінних результатів минулого кварталу і чесних прогнозів на майбутнє вистачило, щоб їхні акції за якихось вісім тижнів злетіли в ціні у середньому на 15%.

Що й казати, відмінний заробіток. Не гірше за українські ОВДП. От тільки на американському ринку є свої переваги. По-перше, з моральної сторони легше — не потрібно обдирати злиденну державу, що заплуталася у власних боргах, яка продовжує агонію, вибудовуючи піраміду. Погодьтеся, що позичати під 20% можна, лише перебуваючи в скрутному становищі та не замислюючись про завтрашній день. Ну а, по-друге, ризики менші. Коли піраміда завалиться, то вас, дивись, і не придавить.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.