тиждень

Поліція — з народом?

НВ з'ясував у співвітчизників, що вони думають про інцидент і про реформу поліції загалом 

Після затримання і резонансного побиття співробітниками поліції активістів С14 на київському Подолі НВ з'ясував у співвітчизників, що вони думають про цей інцидент і про реформу поліції загалом

 

 

Поліція має бути на боці закону. Добрий він чи поганий — це проблема влади.

Реформатори нашої поліції купилися на зовнішні атрибути. Красиво одягли, дали нову техніку, підняли зарплату. Але не створили службу психологічного контролю співробітників. Психічно нестійкі поліцейські — така ж біда, як і моральні виродки серед чиновників і політиків.

Єфрем Лукацький,
фоторепортер, глава представництва Associated Press в Україні

 

Ми не можемо судити тільки за цим інцидентом. Думаю, що загалом поліція з народом. Але водночас, на жаль, там багато людей, які дискредитують поліцію.

Безумовно, це нервова робота. Потрібно розуміти, що поліцейські — це інші люди, жорсткіші. Ми ж не можемо очікувати від поліцейського такої ж поведінки, ніби він кондитер або лікар. Поліцейський є поліцейський. Крім того, в конфліктні моменти люди нерідко виявляють не найкращі якості.

А враховуючи, що зараз такий складний політичний момент, вибори та інше, — цей інцидент витягли на самісінький верх і розігнали інформаційну хвилю. Хіба таких випадків не було раніше? Думаю, що хтось просто захотів скористатися моментом і чинити політичний тиск на главу МВС Арсена Авакова.

Всеволод Кожемяко,
генеральний директор групи компаній Агротрейд

 

Поліція і є народ. Подивіться, шокуючі речі відбуваються не тільки за участю поліції. Подібне можна спостерігати і з боку водіїв маршрутки, працівників ЖЕКу або медичного закладу, коли хтось відчуває свою владу. По суті, це питання освіти і виховання суспільства.

З іншого боку, реакція на побиття самої поліції, як би над нею не сміялися і її не тролили, унікальна. Адже до цього силові структури за старою традицією не реагували на подібні суспільні збурення або взагалі відповідали жорсткішими діями. А от нинішня реакція на інцидент мені бачиться такою ж, як би на нього реагувала поліція західного формату. І в цьому я вбачаю позитивний момент.

Володимир Тихий,
кінорежисер

 

Я виступаю за звільнення Арсена Авакова з 2015 року, коли він максимально саботував люстрацію у МВС. І зберіг у відомстві тотальну корупцію і Беркут, який все нахабніше накидається на громадян.

Аваков — реінкарнація погіршеного Віталія Захарченка [екс-глава МВС часів Віктора Януковича]. Він вміло домовляється з усіма корумпованими керівниками країни. І має підтримку як "реформатор" частини західних послів. Він повинен стати чорною міткою для всіх кандидатів у президенти. Не можна голосувати за того, хто погодиться зі збереженням Авакова на посаді міністра внутрішніх справ. Він — гальмо і небезпека для розвитку України.

Єгор Соболєв,
народний депутат від Самопомочі

 

 

Обурливе беззаконня — штурм відділення поліції. Поліція має класти край таким діям відповідно до законодавства.

Інше питання — порушення законодавства поліцейськими під час виконання обов'язків. Для цього існує процедура оскарження дій. Відповідні органи мають перевірити: чи був факт порушення. Якщо був, конкретний поліцейський повинен нести відповідальність за неправомірні дії.

Я б не покладав відповідальність за реформу [поліції] на одного Арсена Авакова. Він всього лише міністр. Відповідальність — на коаліції та парламенті. Потрібно визначитися з функціями поліції та привести структуру у відповідність із завданнями.

Реформа повинна бути забезпечена належним фінансуванням.

Без приведення зарплат поліцейських до ринкових умов кваліфікованих кадрів у поліцію не залучимо. Жодні люстрації не допоможуть.

Ігор Гуменний,
президент торгово-промислового холдингу UBC Group

 

Немає жодного пояснення — ані юридичного, ані логічного — діям поліції, яка ногами б'є лежачих. Якими б не були вчинки останніх до цього. Вони вже лежать і не становлять жодної загрози. Тому бити їх ногами з криками про Бандеру — це не тільки перевищення повноважень, це суперечить здоровому глузду.

В Авакова і не було мети реформувати національну поліцію. Тому що, якщо мета є, реформа відбувається. Була мета створити видимість реформи. Саме реформа патрульної поліції створила гарну видимість реформи всієї національної поліції. Якої не було.

Бо, коли навіть хороші, приємні та натреновані патрульні беруть когось на вулиці, то привозять його до старих ментів у старе управління, де все відбувається по-старому.

Що стосується глави МВС Арсена Авакова. На жаль, в Україні вплив у владі визначається далеко не результативністю на цій посаді. Безперечно, Аваков впливова людина, і жодне рішення в парламенті не може бути ухвалене без голосів Народного фронту, фактичним керівником якого він зараз і є в парламенті. От у цьому головний вплив Авакова.

Віталій Шабунін,
глава правління Центру протидії корупції

 

Реформа поліції, на жаль, не завершена. Свого часу з'їли Хатію Деканоїдзе, яка почала вигрібати поліцейські стайні. І багато повернулося на круги своя. Нинішня поліція відрізняється від колишньої міліції. Але не надто. У межах статистичної похибки.

Я пам'ятаю підйом і ентузіазм, який супроводжував цю реформу спочатку. І бачу, що відбувається зараз. Гірко і прикро.

Реформи — це завжди дорога з двостороннім рухом. Тут не тільки поліція має змінюватися, але і суспільство. Авторитет поліцейського впав нижче плінтуса. Зате піднявся градус ненависті з усіх боків.

Зоя Казанжи,
консультант із комунікацій агентства E'COMM

 

 

Адже це не перший випадок. Система мало в чому змінилася саме зверху. Тому що головні керівники не пройшли люстрацію. Тому там є багато ідейних ворогів. У нас не відбулося ідеологічного перезавантаження. І виходить, що люди, для яких слова "Бандера" або "Майдан" рівнозначні команді "фас", вчинити по-іншому не можуть, для них це природно. І в цьому величезна проблема.

Це питання до Авакова? Тільки частково. Тому що міністр може змінити тільки якесь певний коло. А змінити всю систему він не може. Чи є питання до президента? Великі. Чи є питання до парламенту? Ще більші.

Олег Рибачук,
голова громадської організації Центр UA

 

Розчарування нової поліцією — явище закономірне не тільки тому, що поліція б'є активістів. А ті, хто за активістів, упевнені на всі сто, що активісти справжні?

У нас п'ять років йде війна. Люди не відчувають себе захищеними в принципі.

Від поліції мало користі, від активістів — багато шуму і нічого. Або майже нічого. Тому зіткнення громадян із силовиками закономірні в наш час.

А те, що відбувається навколо поліції та глави відомства, — результат тотальної недовіри всіх до всіх.

Андрій Кокотюха,
письменник, кіносценарист

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.