Люди

Мистецтво з Вікторією Тігіпко

Президент Одеського міжнародного кінофестивалю називає твори світового мистецтва, які вразили її найбільше
Хочете купити цю статтю?

Президент Одеського міжнародного кінофестивалю називає твори світового мистецтва, які вразили її найбільше

1

№ 5, 1948 Джексона Поллока

Один із основних творів абстрактного експресіонізму. У 2006-му на аукціоні Sotheby's картина пішла з молотка за рекордні на той час $140 млн. На перший погляд важко оцінити те, що на ній зображено. Але що довше вдивляєшся у бризки, які художник розплескав на полотні, то важче відвести погляд — картина немов гіпнотизує тебе.

2

Закон подорожі Ай Вейвея

У 2017-му китайський художник Ай Вейвей, який живе і працює в Берліні, встановив у Празі 70-метровий надувний човен із надувними фігурами, що символізують біженців. Таким чином художник привертав увагу міжнародної громадськості до проблем біженців. Ідея масштабної інсталяції проста і вражає своєю точністю: не існує кризи біженців, а тільки — криза людяності.

3

Скарби затонулого корабля Неймовірний Дем'єна Герста

Проект Дем'єна Герста показаний у 2017-му на арт-бієнале у Венеції. Ця грандіозна інсталяція — своєрідний багатошаровий лабіринт зі скарбів корабля, затонулого 2000 років тому. Робота над більш ніж 200 об'єктами зайняла майже десять років і обійшлася у мільйони доларів. Виставка ілюструє найстарішу з ідей Герста: виставляючи речі у вітрині, ми надаємо сакрального сенсу акту колекціонування. Але, чесно кажучи, розглядаючи скарби Неймовірного, забуваєш про приховані сенси і просто захоплюєшся кожним із цих артефактів.

Щоб прочитати статтю повністю,