Люди

Мистецтво з Вікторією Тігіпко

Президент Одеського міжнародного кінофестивалю називає твори світового мистецтва, які вразили її найбільше

Президент Одеського міжнародного кінофестивалю називає твори світового мистецтва, які вразили її найбільше

1

№ 5, 1948 Джексона Поллока

 

Один із основних творів абстрактного експресіонізму. У 2006-му на аукціоні Sotheby's картина пішла з молотка за рекордні на той час $140 млн. На перший погляд важко оцінити те, що на ній зображено. Але що довше вдивляєшся у бризки, які художник розплескав на полотні, то важче відвести погляд — картина немов гіпнотизує тебе.

2

Закон подорожі Ай Вейвея

 

У 2017-му китайський художник Ай Вейвей, який живе і працює в Берліні, встановив у Празі 70-метровий надувний човен із надувними фігурами, що символізують біженців. Таким чином художник привертав увагу міжнародної громадськості до проблем біженців. Ідея масштабної інсталяції проста і вражає своєю точністю: не існує кризи біженців, а тільки — криза людяності.

3

Скарби затонулого корабля Неймовірний Дем'єна Герста

 

Проект Дем'єна Герста показаний у 2017-му на арт-бієнале у Венеції. Ця грандіозна інсталяція — своєрідний багатошаровий лабіринт зі скарбів корабля, затонулого 2000 років тому. Робота над більш ніж 200 об'єктами зайняла майже десять років і обійшлася у мільйони доларів. Виставка ілюструє найстарішу з ідей Герста: виставляючи речі у вітрині, ми надаємо сакрального сенсу акту колекціонування. Але, чесно кажучи, розглядаючи скарби Неймовірного, забуваєш про приховані сенси і просто захоплюєшся кожним із цих артефактів.

4

Ритм 0 Марини Абрамович

 

Один із найзнаменитіших і найнебезпечніших перформансів відомої художниці Марини Абрамович. Протягом шести годин вона залишалася нерухомою, а публіці було дозволено на свій розсуд застосовувати щодо художниці 72 предмета, які перебували в залі. Чи варто говорити, що, відчувши владу над нерухомою людиною, люди почали поводитися агресивно — аж до того, що різали художницю ножем. Абрамович не просто перевірила межі зв'язку між художником і глядачами. Вона довела: якщо дозволити публіці вирішувати за тебе, можна попрощатися із життям.

5

Фільм Квадрат (реж. Рубен Естлунд)

 

Лауреат Золотої пальмової гілки Каннського фестивалю 2017 року змушує інакше подивитися на мистецтво. Режисер Рубен Естлунд іронізує над світом сучасного арту, буржуазії та сегрегації. І робить це досить жорстко, але водночас все-таки смішно.

CV

Вікторія Тігіпко

Закінчила Київський інститут народного господарства, вивчала фінансовий менеджмент у Віденському університеті економіки. Займалася брокерською, інвестиційною та дилерською діяльністю. Протягом п'яти років була організатором міжнародної конференції для інтернет-підприємців та інвесторів IDCEE. Засновниця і керівний партнер венчурного фонду TA Ventures. Із 2010-го президент найбільшого у Східній Європі кіноогляду — Одеського міжнародного кінофестивалю. Голова наглядової ради Української кіноакадемії.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.