Країна

Хрестовий перехід

Украдений зошит із підписами, масова бійка перед храмом і піп, який захопив будинок і церковне начиння
Хочете купити цю статтю?

Украдений зошит із підписами, масова бійка перед храмом і піп, який захопив будинок і церковне начиння, — так коротко виглядає історія про те, як жителі невеликого села Ворсівка першими в Житомирській області перейшли з Московського патріархату в Православну церкву України

 

Максим Бутченко
(Київ — Ворсівка — Київ)

 

 

Щоб потрапити в епіцентр справжнього релігійного конфлікту, варто від'їхати від Києва на 113 км у напрямку північного заходу, діставшись райцентру Малин на Житомирщині. Потім звернути на південь, потрястися битою дорогою ще кілометрів десять, побачити на горизонті дахи сільських будинків і маківку невеликого православного храму, що стирчить над ними.

Це і буде Ворсівка — типове українське село, яке взимку і розглядати якось особливо не цікаво: поля, посірілі хати, сніг та голі дерева.

Богом забуті місця. П'ять сотень жителів, основне заняття яких — фермерство, з визначних пам'яток — та сама Свято-Миколаївська церква.

Храм, дерев'яні стіни якого пофарбовані в біле та синє, перебуває під юрисдикцією Московського патріархату, хоч і належить місцевій громаді. Нічого дивного: в районі безліч таких же московських церков. Але в цій історії фактор релігійної прописки зіграв вирішальну роль.

Після тривалих новорічно-різдвяних канікул якісь вищі сили згадали про Ворсівку. І в тихий вир місцевого життя проникли хвилі, породжені далекою подією, — отриманням 6 січня цьогоріч томосу про автокефалію для Православної церкви України (ПЦУ).

Прониклі хвилі несподівано увійшли в резонанс зі сподіваннями місцевих жителів, розбудили їхні душі і повели під біло-сині церковні стіни, за якими вже 10 років мирно опікувався паствою отець Василь.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.