Погляди

Європрочуханка

У Європі настають часи нової Великої схизми. Північ повстане проти півдня і схід проти заходу. Але цього разу, на відміну від Середньовіччя, протистояння буде політичним
Хочете купити цю статтю?

У Європі настають часи нової Великої схизми. Північ повстане проти півдня і схід проти заходу. Але цього разу, на відміну від Середньовіччя, протистояння буде політичним

 

 

Іван Яковина,
журналіст НВ

 

Г оловна тема для суперечки —  ставлення до майбутнього проекту Об'єднана Європа. Британський історик Брендан Сіммс, який висунув цю концепцію, вже проголосив, що брексіт за здійсненим ефектом і наслідками —  сучасний аналог розриву британського короля Генріха VIII із Римом і Католицькою церквою.

Пристрасті й справді розігралися не на жарт. Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що в пеклі приготоване спеціальне місце для тих, хто виступав за брексіт, не розробивши навіть приблизного плану подальших дій.

Колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Вергофстадт, виступаючи в Європарламенті, оголосив маріонеткою своїх заступників прем'єр-міністра Італії Джузеппе Конте, який жодним чином не опирається антиєвропейській політиці Маттео Сальвіні та Маттео ді Майо.

Відповідь із Риму не змусила на себе чекати: вищезгаданий віце-прем'єр Маттео Сальвіні назвав ганебними заяви "певних криворуких євробюрократів, які дозволяють собі ображати Італію".

Рим, що був оплотом консервативного католицизму в минулому, у XXI столітті став головним джерелом поширення антиєвропейської єресі на континенті. Коаліційний уряд популістів руху П'яти зірок і правих радикалів із Ліги з неприхованою ненавистю відгукується про сучасний Євросоюз і чинну в ньому ліберальну диктатуру. Їхня мета — побудова Європи з самостійних національних держав, які залежатимуть тільки від своїх виборців, а не від брюссельської бюрократії й транснаціональних корпорацій.

За ці погляди президент Франції оголосив Рим розсадником націоналістичної прокази, який намагається захопити всю Європу. В підсумку італійці назвали французького лідера базікою і нікчемним президентом, а також закликали передати французьке місце постійного члена РБ ООН Євросоюзу, якщо вже Макрон так сильно його любить.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.