Моє місто

Атлантика

Подолавши відстань від Канарських до Карибських островів за 19 днів, удвічі швидше за Колумба, ми кинули якір у бухті Барбадосу
Хочете купити цю статтю?

Подолавши відстань від Канарських до Карибських островів за 19 днів, удвічі швидше за Колумба, ми кинули якір у бухті Барбадосу, а потім відсвяткували цю подію, відкоркувавши пляшку непоганого вина і порізавши сало, куплене на Бессарабці

 

 

Сергій Толкунський,
програміст компанії
Conductor, яхтсмен

 

Ми лежимо на палубі і розглядаємо південні сузір'я. Кіль, Корма, Вітрила — ці назви придумані стародавніми мореплавцями. Мій товариш зауважує яскраву зірку, що пролітає крізь усе небо, — це Міжнародна космічна станція. Раптово я усвідомлюю, що космонавти на орбіті це найближчі до нас люди, адже в радіусі 2.000 км жодного клаптика землі. Ми, четверо хлопців і одна дівчина, йдемо на яхті через Атлантику і тримаємо курс на острів Барбадос.

Десять днів до того, 20 листопада 2018 року, яхта Аврора відчалює від Канарських островів. Для нас, "хворих" на яхтинг, перейти Атлантику — як для альпініста підкорити вершину. Аврора всього 14 м завдовжки — значно менша за плавучі палаци олігархів. У нас немає вертолітного майданчика, зате є вітрила, а в холодильнику холоне пляшка вина на вечерю.

Вже за добу земля ховається за обрій, а разом із нею зникає мобільне покриття і можливість отримати прогноз погоди. Тепер сподіватися можна тільки на прихильність океану і досвід інших мореплавців.

Виявляється, навіть у такій непередбачуваній справі, як вітрильна подорож, можна звести ризик до мінімуму. Тропічні урагани, які люто обвалюються на Карибські острови влітку, взимку беруть тайм-аут. В цей час в океані дмуть спокійні "торгові" вітри: на них у Західну Індію йшли каравели часів Колумба.

І сьогодні яхтсмени, які перетинають Атлантику, дотримуються перевіреного століттями маршруту: від Канар іти на південь доти, доки вершкове масло не почне танути, а потім повернути на захід.

Вирішуємо випробувати цей метод. На четвертий день масло дійсно тане. Вахтовий повертає на захід, а я, звірившись із GPS, записую в щоденник координату: 22 градуси 10 мінут північної широти і 24 градуси 57 мінут західної довготи.

Весь вільний простір усередині яхти забито продуктами і водою. Закидаємо вудку, якщо клюне — на столі замість консервованої риби буде свіжа. Ще на палубу регулярно залітають летючі риби — ми підбираємо кілька штук і готуємо з них смачну юшку. Взагалі приготування рідких страв — завдання, що вимагає спритності акробата: хвилі розгойдують човен так, що складно навіть налити води в чайник.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.