Питання тижня

Що вас радує і що дратує в нинішній Україні?

НВ розпитав співвітчизників про їхнє життя

НВ розпитав співвітчизників про їхнє життя

 

 

Радує, що все ж таки ми не Росія. Що з усіма недоліками і недосконалостями ми демократична держава. Що у нас непередбачувані вибори. Що у нас свобода, і ми дійсно відчуваємо себе вільними людьми. А також, що у нас досить потужне громадянське суспільство.

Але водночас дратує людська дурість у всіх проявах. Як на рівні влади, так і на рівні громадян. Дратує, що на наступних виборах немає якихось однозначних кандидатів, щоб люди сказали: "От, це — він!" Адже коли їдеш трасою і бачиш поспіль кілька білбордів із упізнаваним обличчям, то мимоволі думаєш: "А скільки за це заплатили? "Навіщо стільки реклами, якщо цих людей і так знають в обличчя?

А ще дратують люди, які хочуть урвати хоч 5 копійок, не розуміючи, що в нормальній розвиненій країні вони цілком чесно могли б отримати не 5, а всі 50 копійок. І звичайно, дратує наш анархізм і неповага до закону на всіх рівнях.

Ірина Бекешкіна,
соціолог, директор фонду Демократичні ініціативи

 

Мене радує сервіс. Завдяки тому, що ми голодні, у багатьох місцях стараються. Це стосується стартаперів, ресторанів. Та й загалом сфери сервісу. І це ми можемо отримати [в Україні] за відносно невеликі гроші.

Андрій Федорів,

засновник і власник брендингового агентства Fedoriv

 

Із плюсів — бурхливий розвиток малого бізнесу в сфері виробництва і послуг. Здорова економіка тримається на малому бізнесі та на самозайнятих. На полицях замість традиційного імпорту — українські устриці, мідії, човдар, делікатесні сири.

Подобається тиха революція в малій бюрократії. Система єдиного вікна. Здати податковий звіт, отримати паспорт, переоформити автомобіль стало значно легше, дешевше і швидше.

Дратують дороги. Це національне прокляття і джерело постійного обурення для мільйонів співгромадян. Не подобається наївність українців. Те, що досі багато хто сподівається на царя, який прийде і наведе порядок. Некритичність мислення населення приведе до влади популістів і брехунів.

А ще дратує повна деградація науки в Україні. Бо саме наука найближчим часом дозволить нам конкурувати на світовому ринку, а не бути агропридатком до Європи або Китаю.

Андрій Пигулевський,
засновник і власник ферми Устриці Скіфії

 

Радує відкритість України до нового. Ми у світових лідерах не тільки з онлайн-порно, але і зі зростання IT-галузі, безконтактних платежів та хіпстерських кав'ярень. Навіть готовність українців шукати кращу роботу в сусідній Польщі — ознака гнучкості і використання можливостей.

А дратує, що роль держави ухорошому майже нульова. Замість того, щоб за п'ять років після Євромайдану дати країні поштовх уперед, політики й олігархи намагалися повернути все, як було. Й оптимізму на наступні п'ять років небагато. Що дратує ще більше.

Гліб Вишлінський,
виконавчий директор Центру економічної стратегії

 

Найбільше захоплює, як швидко змінюється громадянське суспільство, як зростає рівень самосвідомості та самоповаги.

А от дратують системні дії влади, що викликають величезний відтік молодих людей на Захід.

Юрій Колесник,
власник мережі ресторанів Файна Фамілія, La Veranda Kyiv, La Veranda Praha, Babiččina zahrada

 

Вражає величезна кількість молодих і досвідчених людей, які приймають труднощі як виклик і не занепадають духом.

А засмучує — демагогія та мімікрія старих корупційних механізмів під громадські рухи. Виходить, що механізми прозорості та демократії легко долаються спритними підробками під ці процеси.

Страшенно дратує ниття, нерозбірливість і невігластво [співгромадян]. А найнеприємніше — наростаюча агресивність у повсякденному спілкуванні.

Ольга Герасим'юк,
телеведуча, екс-заступник голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення

 

Як біолога й еколога мене найбільше дратує, як казали в радянські часи, хижацька експлуатація природних ресурсів в Україні. Дратує консюмеризм або тотальна філософія і практика споживацтва, яка стає головним інтересом для більшості українців. Хоча це і зрозуміло після десятиліть голоду. А ще дратує переривання культурної традиції. Коли те, що було вчорашнім, сьогодні стає вже невідомим.

Радує, що часи очевидної боротьби за те, щоб прогодуватися, поступово відходять. Подобається, що збільшується свобода особистості.

Тарас Прохасько,
письменник

 

Радує зростання врожайності. А дратує те, що, якщо в Україні продовжуватимуть заговорювати тему відкриття земельного ринку, ми втратимо не тільки гроші, але і можливість для комплексних змін в агросфері.

Владислава Магалецька,
віце-президент фонду SigmaBleyzer, екс-заступник міністра аграрної політики і продовольства

 

Радує те, що не зважаючи ні на що, ми тримаємося і залишаємося такими, як є. Навіть у розділенні та роздратуванні можемо відкрито висловлювати свої почуття, навіть побитися у Верховній Раді — теж можемо. Не можемо тільки голосувати одностайно, і це просто чудово.

Найбільше дратує передвиборне лицемірство, загострення пристрастей і тяга до чорного піару. Коли масово люди сліпнуть на одне око, розповідаючи про свої уподобання. Ну, і прірва між добробутом народу і його, народу, обранців.

Борис Херсонський,
поет, психіатр

 

Вражає активність українського суспільства. Навколо розквітають нові стартапи, громадські, культурні та освітні проекти, волонтерські групи та різноманітні ініціативи. Радує, що українці як ніколи багато подорожують, навчаються на Заході й повертаються змінювати країну на краще.

Засмучує готовність багатьох вірити в популізм найдешевшого розливу. Дозволити вирішувати емоціям і симпатіями, а не розуму і тверезому розрахунку. За останні п'ять років Україна заплатила занадто високу ціну, щоб дозволити собі наступати на старі граблі.

Іван Примаченко,
співзасновник освітніх курсів Prometheus

 

 

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.