Погляди

Канді

Місцеві ювелірні крамниці славляться чудовими сапфірами, і тут можна і треба торгуватися. Ціну на вподобану мною каблучку я збивала майже шість годин — і в підсумку купила її набагато дешевше

Місцеві ювелірні крамниці славляться чудовими сапфірами, і тут можна і треба торгуватися.  

Ціну на вподобану мною каблучку я збивала майже шість годин — і в підсумку купила її набагато дешевше

 

 

Юлія Алексєєва,
викладачка Школи
власників бізнесу у
Висоцький Консалтинг

 

Не знаю, як ви, а я запам'ятовую міста за запахом. Париж для мене пахне міксом парфуму, Прага — прогірклим пивом, каменем і зеленню, Карлові Вари — гірським струмком і ванільними вафлями. А Канді пахне джунглями, океаном, дешевим бензином і чаєм. Так пахне центр міста, його гулкий вулик із вуличних торговців, фруктових візків, мопедів, міні-вантажівок і розпечених на сонці автомобілів. У дорогих районах, розташованих на схилах гір, залишається тільки запах океану, джунглів і зеленого чайного листка.

Канді, столиця давно неіснуючого однойменного королівства, — це місто для поїздки на два-три дні. Обов'язковою до відвідування і, можна сказати, головною визначною пам'яткою є храм Зуба Будди. Інформація актуальна для будь-якої пори року за винятком серпня. У цей період великих святкувань через сотні тисяч паломників подивитися храм як слід не вдасться.

Увечері в ньому самому і поблизу зазвичай проходять красиві театральні постановки з традиційними ланкійськими танцями у величезних масках. А потім можна прогулятися набережною озера, яке було викопано вручну в самому центрі Канді за велінням останнього правителя королівства. На озері є штучний острів, на якому правитель тримав свій гарем.

Варто зазначити, що британці прикипіли серцем до Канді, і не тільки з політичних причин. Вони тут знаходили притулок від некомфортних зим Англії, будували вілли, влаштовували звані вечори, грали в гольф на пологих схилах гір і височинних плато. Водночас займалися торгівлею — спеціями, деревиною, чаєм, мануфактурою.

Спеції — головний елемент тутешньої кухні, а основна з них — карі.

На Шрі-Ланці готують гострі пряні страви з куркою, горіхами кеш'ю, чипсами з кукурудзяної муки, десятками різних соусів. Це смачно, і досить легко сприймається європейськими шлунками.

Снідати в Канді потрібно неодмінно на відкритому повітрі, в саду, за круглим столиком із білою скатертиною і мільйоном різних приладь — соусників, чайників, щипців, різновеликих ложечок. І не менше ніж півтори години. Без доступу до Інтернету.

На п'ятигодинний традиційний чай можна піднятися у високогірний готель і насолодитися самою чайною церемонією і краєвидом на місто, що потопає в зелені в гірській чаші.

Чай подають у посуді з тонкого фарфору ручної роботи, для цукру пропонують срібні щипці, й за англійською традицією спочатку наливають молоко, а вже потім заварку й окріп.

Що у нас далі за планом? Ботанічний сад Пераденія — обов'язковий до відвідування. Його площа близько 60 га — це приблизно половина Київського ботанічного саду. Славиться він величезною колекцією орхідей і кактусів, бамбуковими гаями, рослинними скульптурами, ебонітовими деревами і садом меморіальних дерев, серед яких є і посаджені першим космонавтом Юрієм Гагаріним, королевою Англії та іншими історичними персонами. Огляд саду займе мінімум півдня.

Хочете розповісти цікаві факти про своє місто?
Пишіть нам на travel@nv.ua

Залишається час на шопінг. Насамперед варто звернути увагу на вироби з дерева, шкіри, шовку й обов'язково зазирнути в ювелірні крамниці з прекрасними місцевими сапфірами. Тут можна торгуватися: ціну на вподобану мною каблучку я збивала майже шість годин. Здалися всі мої попутники (просто спали в автобусі і чекали кінця, до того ж будь-якого), здалися всі інші продавці — залишилися один на один я і господар крамниці. Було видно, що йому приємно згадати молодість і насолодитися цією грою. Ми виграли обидва — я пішла з кільцем за бажаною ціною, а він — із задоволенням від недарма прожитого дня.

Спілкування із місцевими жителями і спостереження за їхнім повсякденним життям — взагалі одне із задоволень подорожі.

© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.