Бізнес

Гроші на вітер і на сонце

Норвежці готові вкласти в українську альтернативну енергетику $1,5 млрд
Хочете купити цю статтю?

Норвежці готові вкласти в українську альтернативну енергетику безпрецедентні $1,5 млрд. Скандинавів привабили вигідні вітчизняні тарифи і не злякали ні вибори, ні корупція

 

Іван Верстюк
(Київ — Осло — Київ)

 

 

С отня людей із бейджами, на яких фігурували назви організацій із приставками finans і kredit, зібралася морозного ранку 28 січня на бізнес-форум в одному з корпусів Міського університету Осло, столиці Норвегії.

З одного боку, тут були представники України — країни, яка страждає від дефіциту іноземних інвестицій. З іншого — Норвегії, у якій надлишок капіталу.

Подібне поєднання тих, у кого є гроші, і тих, кому вони потрібні, мало призвести до взаєморозуміння. І воно настало: на норвезько-українському форумі, який відбувався під патронатом прем'єрів обох країн, представники Осло підписали з Києвом Інвестугоду відразу на $1,5 млрд. Величезна сума для двосторонніх відносин — весь товарообіг двох країн за минулий рік склав $255 млн.

Та й в загалом для України $1,5 млрд зовнішніх інвестицій — це солідно: за перше півріччя 2018-го в країну надійшло $1,3 млрд іноземних грошей, переважно — у фінансовий сектор.

Гроші ж норвезьких інвесторів підуть переважно в українські проекти альтернативної енергетики. Що не дивно, адже в Україні діє найвищий зелений енерготарифи в Європі: він приблизно втричі вищий за середньоєвропейський.

Щоб прочитати статтю повністю,
© 2014-2020, ТОВ «ВИДАВНИЧИЙ ДІМ «МЕДІА-ДК». Всі права захищені. E-mail редакції: news@nv.ua, відділу реклами: sales@nv.ua
Використання матеріалів сайту можливе за умови дотримання Правил користування сайтомі правил використання матеріалів сайту.

Усі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство "Інтерфакс-Україна", не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства "Інтерфакс-Україна".


Матеріали, відмічені позначками , , , публікуються на правах реклами.