Люди

З висоти технологій

Тарас Кицмей, власник і член ради директорів IT-компанії SoftServe, розповідає історію свого бізнесу
Хочете купити цю статтю?

Тарас Кицмей, власник і учасник ради директорів IT-компанії SoftServe, розповідає історію свого бізнесу — про те, як маленький, але амбітний львівський проект за 25 років перетворився на одну з найбільших IT-компаній країни, партнерами якої є провідні технологічні корпорації США

 

Катерина Іванова


Перший проект української IT-компанії SoftServe зробив її знаменитою на всю країну. Стартап трьох приятелів — аспірантів Львівської політехніки, одним з яких був Тарас Кицмей, отримав замовлення від американської технологічної корпорації General Electric. Пізніше шляхи у бізнесменів розійшлися, і сьогодні компанію SoftServe пов'язують тільки з ім'ям Кицмея — він і очолює її вже чверть століття.

Старт із General Electric не пройшов дарма: 2000 року SoftServe відкрила свій перший офіс у США, а за кілька років уже розробляла один із сервісів найбільшого транснаціонального гіганта у сфері програмного забезпечення — Microsoft.

Сьогодні 51-річний Кицмей управляє третім за величиною аутсорсинговим бізнесом в Україні. У компанії понад 300 клієнтів, серед яких провідні американські корпорації Cisco, Dell, IBM, Pinnacle.

Тепер у SoftServe працюють 5 тис. осіб — у 13 вітчизняних офісах, п'яти американських, а також у відділеннях компанії в Польщі, Нідерландах, Великій Британії, Німеччині та Болгарії.

Будь-який бізнес тепер — за суттю ІТ-бізнес

Коли ми починали бізнес, я жив у гуртожитку й абсолютно з цього не комплексував. Там було класно, цікаво, багато друзів навколо. Першу машину я купив десь через п'ять років роботи компанії. Це був старий Opel Kadett за $3 тис. Половину грошей на його придбання я позичив. Це був перший успіх. А квартиру я купив у 2000 році. Зумі

Щоб прочитати статтю повністю,